Януковича обійшли Криницею

Цьогорічний міжнародний економічний форум у польському містечку Криниця Гурська буде особливим, оскільки 10 країн братимуть в його роботі участь у новій якості — як повноправні члени європейської спільноти, наголошують організатори форуму. Мета заходу, додають вони, полягає у «поглибленні політичного і господарського співробітництва між країнами Європи, і особливо — Центральної і Східної Європи». XIV економічний форум пройде під гаслом «Європейський виклик — безпека, солідарність, ефективність», а якщо говорити конкретніше і без гасел, то на пленарних засіданнях форуму увага буде приділена наступним питанням: 1. Як зробити Європу безпечною? 2. Як зробити її солідарною? 3. Як перетворити Європу на найбільш конкурентоздатну економічну зону? Такою є у загальних рисах програма заходу.

Слово про Словенію:

Минулої п'ятниці новопризначений посол Словенії в Україні Прімож Шеліго вручив копії вірчих грамот керівнику МЗС Костянтину Грищенку. Як повідомили «УМ» у словенській амбасаді, пан Шеліго прибув до Києва 1 вересня, а до цього функції глави представництва виконував тимчасовий повірений у справах. Наразі словенське посольство тільки починає освоюватися на українській землі (відкрите воно було всього три місяці тому) і в ньому ще навіть немає консульського відділу.

Беслан без України

Українське МЗС спростовує інформацію, нібито серед тих, хто захоплював школу в Беслані, був виходець із України. Від початку трагедії міністерство встановило канали зв'язку з російськими правоохоронними органами, але жодної офіційної інформації чи запитів стосовно «людей з України» від них не надходило, повідомив учора журналістам керівник прес-служби Маркіян Лубківський.

«Багатовекторний» нафтогін

Горезвісний — після останнього урядового рішення про реверсне його використання — нафтопровід «Одеса—Броди» вже прийняв у себе партію технологічної російської нафти. Як відзвітував журналістам начальник Управління міжнародного співробітництва ВАТ «Укртранснафта» Леонід Нестер, на позавчорашній день трубопровід було наповнено 92 тисячами тонн технологічної нафти, а загалом за весь серпень планується збільшити його наповненість до 275 тис.тонн. Чиновник Укртранснафти додав, що цьогоріч заплановано завантажити «трубу» 425 тисячами тонн, і за сприятливих обставин це буде зроблено до кінця вересня. Щодо комерційної прокачки, то є намір розпочати її з початку четвертого кварталу нинішнього року.

Чекати недовго,

Після переговорів, які провели у Криму минулого тижня Президент Кучма та міністри оборони України Марчук і США Рамсфелд, напевно, Київ доходить висновку потроху скорочувати свою присутність у «гарячій точці».

Спілкування заради...

Спілкування заради...

Прикметно насамперед те, що в Білорусі як на рівні мас-медіа, так і на рівні обивательському — проект створення Єдиного економічного простору не викликав аж ніякого резонансу. Мої колеги-журналісти щиро дивуються, спостерігаючи за тим, як в Україні киплять пристрасті стосовно ЄЕП. Складається враження, що білоруські еліти настільки байдужі до всього, пов'язаного з ЄЕП саме тому, що для країни це об'єднання не має ніякого емоційного забарвлення, крім підкреслено ідеологічного.

Як «побратим» став чоловіком

Незвичний для наших широт скандал розкрутила шотландська преса, відстежуючи зв'язки заступника мера Единбурга — міста-побратима Києва — з мешканкою столиці України. Цей чиновник на ймення Стів Кардоуні, починаючи з 2000 року, тричі приїздив до Києва за рахунок муніципальної скарбниці. Як підозрює единбурзька опозиція, заступник мера налагоджував не «культурні зв'язки між містами-побратимами», а особисте життя, адже нинішнього липня нарешті увінчався шлюбом його тривалий роман з киянкою Наталею.

Чий язик до Європи доведе?

Вчасно Віктор Янукович, хоч і погано, та вивчив-таки українську мову. Звісно, давно пора, але якби «єдиний кандидат» від влади й досі володів лише «донбаським варіантом» російської, у нього було б іще менше шансів достукатися до сердець українських виборців (Донецький регіон, природно, не рахується). Адже, як з'ясували експерти соціологічної служби Центру Разумкова, понад третина українців вважає, що претендент на найвищу посаду в державі має спілкуватися з ними українською мовою (34,8% опитаних). Майже стільки ж — рівно 34% — виступають за двомовність, тобто, відповідаючи на запитання: «Якою мовою кандидат на посаду Президента має спілкуватися з виборцями?», обрали варіант «Як українською, так і російською, залежно від регіону». А винятково мову сусідньої держави від кандидата хотіли б чути всього-на-всього 4,6% мешканців України, тобто абсолютна меншість.

Рік у пісках

Рік у пісках

7 серпня 2003 року вночі з Миколаєва два перших літаки з українськими вояками на борту полетіли на війну. Спершу 138 наших переправили в Кувейт двома групами. Того ж дня, тільки ввечері, з Борисполя урочисто, з промовами і благословенням священиків, відправили в Кувейт ще два літаки. Загалом з 7 по 10 серпня 19 рейсами ІЛи-76 перевезли поближче до кордонів з Іраком увесь особовий склад 5-ї особової механізованої бригади (ОМБР). Цими ж днями до порту Ель-Кувейт прибув турецький пором «Унд Софіт Бей» з технікою 5-ї ОМБР: 60 бронетранспортерів БТР-80, 11 бойових розвідувально-десантних машин БРДМ-2, 217 автомобілів, інша техніка.

Українські інтереси: після «багатовекторності»

Українські інтереси: після «багатовекторності»

Із завершенням самітів ЄС і НАТО окреслились нові тенденції як у відносинах України з євроструктурами, так і з Росією. Для порівняння нагадаємо, що Росія своєчасно розпочала торг з євроструктурами, захищаючи свої інтереси. Позиція ж нашої держави була, м'яко кажучи, відсутня, а в деяких випадках навіть протилежна заявленій стратегії. Наш північний сусід чітко повідомив Європейському Союзу про свою підтримку розширення тільки у випадку, якщо Брюссель погодиться на забезпечення російських економічних інтересів у Центральній і Східній Європі.