Капітани зерна

Капітани зерна

Минулий рік та рекордний врожай збіжжя показали: просто виростити зерно у наших умовах — навіть не півсправи. Дотепні селяни адаптували відому народну приказку до сьогоднішнього дня: «Не те зерно, що в коморі, а те — коли гроші вже на банківському рахунку!». Нормальних умов для зберігання вирощеного у державі все ще не вистачає, перевезення і далі непомірно дорогі. Втім ситуація, хоча і повільно, але таки змінюється на краще.

Другий пішов!

Урочиста мить — передача ключів із рук у руки — настала одразу ж після того, як Юлія Тимошенко закінчила вступне слово. «Ми зможемо викупити 1560 квартир. Тобто житло отримають 1560 сімей тільки завдяки сьогоднішньому рішенню уряду», — пафосно повідомила Прем’єрка. Рішення, на яке вона посилалася, — це виділення на безкоштовну роздачу житла чергових 445 млн. гривень з далеко не бездонного держбюджету. Для, як усі здогадалися, поліпшення іміджу кандидата в президенти. Цікаво, що далеко не безневинну, на думку експертів, акцію («УМ» уже писала, що держава купує житло за завищеними цінами та у власників фірм, які мають партквиток БЮТ. — Авт.) Юлія Володимирівна чомусь назвала підтримкою будівельної галузі.

Каска, кельма, партквиток...,

Політики, принаймні українські, діють за відомим театральним принципом. Усі знають, що бутафорська рушниця, яку в першій дії старанно повісили на кілочок у стіні, в останній дії ну просто зобов’язана гучно вистрілити — адже навіщо тоді було морочити голову реквізитору? Влада також цінує свої зусилля і якщо вирішила зробити комусь добро, то невдовзі позуватиме на тлі свого доброго вчинку. І, на відміну від театру, робитиме це одразу й останньої дії не чекатиме.

«Вона працює», навіть коли відпочиває

«Таки прилетіла!» — перешіптувалися запрошені, коли Юлія Тимошенко входила до залу. Незважаючи на форсмажорну дводенну відсутність на роботі, очільниця Кабміну вирішила проводити чергове засідання таки особисто. «Прем’єр–міністр не брала відпустку, а оформила два дні за свій рахунок — через сімейні обставини», — повідомила журналістам прес–служба, не пояснивши, що трапилося у сім’ї Тимошенко та де вона, ця сім’я, перебуває. Тож головних версій з’явилося три: Юлія Володимирівна оперативно набиралася сили на італійському острові Сардинія, з’їздила до Дніпропетровська або провела цей час на заміській дачі поблизу Києва. Втім оскільки початок вчорашнього засідання — аби Прем’єрка встигла добратися — перенесли на півтори години вперед, то варіант прикиївської дачі поінформовані люди відкинули одразу.

Каруселі у затінку

Мінекономіки днями влаштувало для допитливих тест на швидкість реакції: поставило, а потім швидко зняло зі свого сайту дані про обсяги тіньової економіки в Україні. Виявляється, поза обліком у нас перебуває 36% економіки! Але найцікавіше, що останнім часом цифра зросла на цілих сім пунктів!!!

Це також гроші...

Принципова згода бабусі–Європи фінансувати проблеми вітчизняного «Нафтогазу», про що «УМ» уже писала, наприкінці минулого тижня отримала чіткі обриси. Міжнародний пул кредиторів («такі колективні зусилля є екстраординарними», — прокоментував подію президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу) поставновив, що красна ціна українським апетитам — щонайбільше 1,7 мільярда, хоча Кабмін просив 4,2 млрд. До речі, цю цифру вважають достатньою навіть вітчизняні експерти.

Продавай не продавай...

Держава Україна повідомила про свій намір реалізувати на вільному ринку 15 контрольних пакетів енергопостачальних компаній, знаних у народі, як обленерго. Виконувач обов’язків голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко, котрий зробив таку заяву, поспішив заспокоїти громадськість: «Це не означає, що всі ці 15 пакетів в один час виставлятимуться на продаж, що ринок обвалиться, що ми все пускаємо з молотка». Підприємства продаватимуть за графіком, ретельно готуючи та шукаючи грошовитих покупців.

Банкірам — тюрми!

Банкірам — тюрми!

...Біля метро «Лівобережна» вчорашнього ранку групувалася юрба, набираючи організованого вигляду. Лідери груп відзначали у списках новоприбулих і радили всім запам’ятовувати свій номер. Кожен лідер вочевидь відповідав за сотню «номерів» і, зібравши всіх «своїх» докупи, вів їх якнайближче до Виставкового центру, вхід якого вже оздоблено «рамками»: тут мала відбутися зустріч із лідеркою БЮТ. Утім запускали сюди не всіх. Більшість прибулих шикувалася неподалік, перед Патріаршим собором УГКЦ. Дорогу до виставкового цен­тру охороняли міліціонери і спецназівці. «Сотні» на чолі з лідерами, озброєними раціями і списками, складалися з представників найрізноманітніших прошарків населення. В одних колонах крокували переважно старші жінки, в інших — студенти й підлітки, ще в інших — чоловіки з ознаками запою, далі — неповносправні. Переважали люди працездатного віку.

Не заробляєш — не банк!

Деякі західні фінустанови у першому кварталі нинішнього року — вперше за останній час — можуть похвалитися не епізодичним, а серйозним за банківськими мірками прибутком. Українські ж банки вперше продемонстрували збитки. Причому на солідну суму — понад 14 мільярдів гривень, за підсумками першого півріччя 2009 року. Усього собі на шкоду працювали 40 банків.