В Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької літери. На державному рівні прийнято рішення, що такий спосіб написання різних назв країни-агресорки не буде вважатися помилкою.
Мова — зброя. Мова — ідентичність. Мова — основа побудови нації, її існування й процвітання, що також виконує надважливу зовнішню функцію: утвердження й виокремлення з-поміж інших держав світу.
Створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських планує Міністерство культури та інформаційної політики. Про це йшлося 18 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Музикант і учасник гурту "5’nizza" Сергій Бабкін випустив нову пісню під назвою "Зрада", яка викликала значну хвилю негативних реакцій у громадськості. Нещодавно співак потрапив у скандал, пов'язаний із здійсненням концертів за участю російських посередників.
За інформацією ДНУ “Книжкова палата України імені Івана Федорова”, лише у першому півріччі 2023 року 93,3-99,5% книг, брошур та газет надруковано українською мовою.
Найближчим часом в Україні буде створено словник "небажаної" лексики та критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа, зокрема про етнічні, національні, спільноти людей з інвалідністю, ЛГБТ-спільноти, ветеранські тощо.
Державність починається з армії, мови і віри. З цієї триєдиної основи виростає єдність народу, а з нею — його сила. Довгі роки нам доводилося захищати цю очевидність. Після 24 лютого у цьому вже немає потреби.