Дві українські перлини ЮНЕСКО в одному просторі

Дві українські перлини ЮНЕСКО в одному просторі

Петриківський розпис пройшов свій довгий шлях від виникнення художньої традиції такого українського декоративно-орнаментального народного малярства до внесення у Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Минулого року роботи майстрів петриківського розпису побували у Франції на виставці, а зараз ознайомитися з культурними надбаннями рідної землі мають можливість українці.

Книги, по якi варто їхати у Львів

Книги, по якi варто їхати у Львів

55 локацій, 700 заходів, 200 видавництв, 300 авторів, переповнені кнайпи, багато кави, найочікуваніші книги — заради цього книголюби готові подолати відстань та поринути з головою у «живу літературу» 11—14 вересня на ХХІ Форумі видавців у Львові. «УМ» принагідно зробила власний список новинок, по якi варто їхати до Львова, щоб одним із перших вдихнути запах книжки і подякувати авторові, що він не бив байдики.

Читай-подорож

Читай-подорож

Освіта для майбутніх письменників давно вийшла за стіни університетів, де існує спеціальність «Літературна творчість». У сучасному культурному просторі маємо іншу тенденцію. Переважає неформальна освіта. В Україні вона пов’язана насамперед із діяльністю першого і поки єдиного неформального літературного навчального закладу — Центру літературної освіти.

Іван Леньо: Війна — це чорна діра, яка забирає енергію і висмоктує творчі сили

Іван Леньо: Війна — це чорна діра, яка забирає енергію і висмоктує творчі сили

Попри щільний гастрольний графік цей неймовірний чоловік встигає читати багато книг, займатися благодійністю, виступати зі своїм гуртом Kozak System для військових та організовувати концерти на їх підтримку. А ще погодився дати інтерв’ю для «України молодої», яке надихає на роботу, дає енергію та віру у нашу перемогу.

Месьє Деверо і Жерар Депардьє: скандальний персонаж і неадекватний актор

Месьє Деверо і Жерар Депардьє: скандальний персонаж і неадекватний актор

Неадекватні витівки французького актора Жерара Депардьє давно зіпсували і відправили у небуття його славу у всьому світі. Попри заяви на початку року про завершення акторської кар’єри, у прокат виходить нова кінострічка, де актор зіграв головну роль. Її презентували на Каннському кінофестивалі у травні цього року.

Історія революції в піснях

Історія революції в піснях

Мистецьке об’єднання «ОsтаNNя Барикада» випустило два диски пісень, які стали музичними символами Євромайдану.

Ідея створення такого продукту належить керівнику проектів В’ячеславові Пономарьову та голові об’єднання Олесеві Донію, який зазначив: «Ці пісні супроводжували нас на Майдані.

Сто разів про гідність

Сто разів про гідність

У Національному музеї Тараса Шевченка презентували фотовиставку «Сотня світлин Майдану» Валеріана Антоновича, викладача фотомистецтва коледжу Київського національного університету технологій та дизайну. Розпочалась вона Шевченковими словами «Борітеся — поборете...» та Гімном України.

Крапля, яка змінює світ

У краківському Музеї сучасного мистецтва відкрилася виставка мистецтва української революції «Я крапля в океані», кураторами якої є редактор журналу ARTnews magazine (Нью-Йорк) Костянтин Акінша та головний редактор журналу Art Ukraine, заступник директора «Мистецького арсеналу» Аліса Ложкіна.

«Аж поки останній російський зайда не залишить нашу землю»

«Аж поки останній російський зайда не залишить нашу землю»

Київський музей-квартира Павла Тичини передав солдатам у зону АТО невеликі збірки з віршами поета. На першій сторінці книжечок музейні працівники написали: «Повертайся додому живим!».