«Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв»

«Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв»

Про лучанина Руслана Теліпського, який присвятив себе унікальній справі — документуванню світлин пам’ятників Тарасу Шевченку, встановлених в Україні та світі, «УМ» писала у квітні 2013 року в матеріалі «Сьогодні єдина постать, яка не роз’єднує націю, це Шевченко». Тоді ще ніщо не вказувало на те, що нашу країну чекає велика біда.

Берися, ягідко, велика і велика...

Берися, ягідко, велика і велика...

Минулими вихідними в поліських лісах було справжнє нашестя збирачів чорниці. Люди подалися до лісу, аби назбирати відеречко цілющих ягід, хто для своїх потреб, але більшість — на продаж. Бо в чорничний сезон поліські родини заробляють на ягодах свої тисячі, за які можна і дітей до школи підготувати, і до хати щось прикупити.

Чорницю збирати — не у Львові гуляти...

Переполоху для всіх рятувальних служб Маневицького району наробила маленька львів’янка, яка приїхала з мамою до родичів в одне з поліських сіл. Оскільки нині мешканці цих країв масово йдуть по чорницю, то й мама з донечкою теж вирушила до лісу назбирати ягід. Та не врахувала, що вибути цілий день у лісі важко навіть дорослій людині.

Митниці дають добро

Темою номер один минулого тижня на Волині стали чутки про ймовірне призначення на посаду начальника Ягодинської митниці колишнього її керівника, екс-регіонала і людину Ігора Калєтніка Романа Микитюка. Ці чутки досить швидко обросли реальними фактами.

Поліські джунглі

Поліські джунглі

Якби Бог вділив Волині трохи довше літо та кілька толкових інвесторів, її Шацькі озера вже давно б могли стати ще одним Кримом. Та якщо гроші знайти — завдання з тих, що вирішуються, то сонячних теплих днів озерний край отримав стільки, скільки вже отримав. Тому по максимуму ловить кожну літню днину.

Презумпція... вини?

Сьогодні у Володимир-Волинському районному суді має продовжитися слухання справи військовослужбовців уже розформованої 51-ї окремої механізованої бригади, яких звинувачують в ухиленні від військової служби. «УМ» уже неодноразово писала про перипетії навколо долі бійців, які минулого літа потрапили під нищівний вогонь російських «Градів» під Червонопартизанськом Луганської області й змушені були перейти кордон РФ, щоб вижити.

«Хто війну тямить, той кликати її не буде»

«Хто війну тямить, той кликати її не буде»

Мальовничому поліському селу Хотешів, що розкинулося на півночі Волині, судилося увійти в українську історію багатьма непересічними подіями, дуже часто трагічними. Їхніми свідками сьогодні є мовчазні, почорнілі від років дерев’яні хрести й важкі надгробки на місцевому кладовищі.

Місто творців

Місто творців

Обласний центр Волині, попри погодні примхи травня, таки прийняв і провів фестиваль «Art Territory: місто творців». Цю творчу імпрезу лучани готувалися апробувати ще торік, але через трагічні події на сході України довелося відкласти. І хоч війна триває й далі, цьогоріч тут вирішили не відмовлятися від задуманого.

За любов до України

Відповідне розпорядження видав Міський голова Луцька Микола Романюк. Цей день для поминання героїв обрано не випадково. Адже саме 22 травня 2014 року в домівки волинян уперше постукала чорна звістка, коли біля Волновахи терористи в чистому полі розстріляли сонних, не готових до оборони бійців 51-ї окремої Володимир-Волинської механізованої бригади.

На сусіда — з гранатою

Велика кількість нелегальної зброї, яка є зараз у цивільного населення, становить серйозну небезпеку для мирних громадян у містах і селах, віддалених від бойових дій у зоні АТО. Особливо, якщо ця зброя потрапляє до рук неадекватних осіб.