Дітям рекомендовано!

Дітям рекомендовано!

Спеціальний доповідач ООН із проблем торгівлі людьми, дитячої проституції та порнографії Хуан Мігель Петі, який перебуває в Україні з візитом, радить нашій державі більше уваги приділити «дитячим» проблемам. Зокрема, він ініціює створення в Україні Національної комісії, яка б опікувалася проблемами захисту прав дітей. «Ми будемо пропонувати створення національної комісії з обговорення винятково дитячих питань», — сказав Хуан Мігель Петі. На його переконання, повідомляє УНІАН, у такій комісії мають бути представлені не тільки держава і громадські організації, а й максимально широко — «громадянське суспільство в усіх його проявах». Окрім цього, доповідач ООН вважає за доцільне запровадити в Україні посаду омбудсмена з питань дітей та створення державної інстанції високого рівня з боротьби з торгівлею людьми, і, зокрема, дітьми.

Молодійте, пенсіонери!

Молодійте, пенсіонери!

Український уряд не планує підвищувати пенсійний вік. Принаймні у 2007 році. Як зазначив міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв, на сьогодні Кабмін не розробляє жодних проектів законів з цього питання.

Папський жолудь

Відтепер мешканці Львова матимуть на своїй землі часточку польської святині — у п'ятницю зранку тут урочисто посадять дуб Папи Івана Павла ІІ. Місце обрали теж символічне — дубочок прийматиметься на Сихові, поблизу церкви Різдва пресвятої Богородиці, на місці зустрічі Понтифіка з українською молоддю. Як розповіла «УМ» координатор і представник в Україні Фундації «Партнерство задля демократії» Ірина Кириченко, в Україні Папське дерево садитимуть уперше. На Львівщину ж дубок потрапив невипадково.

Хворійте безплатно

Опоненти нинішнього уряду знайшли черговий недолік у проекті бюджету на 2007 рік. Цього разу йдеться про беззаперечне право всіх працюючих українців виходити на лікарняні й отримувати за «хворі» дні компенсацію. Зокрема, екс-віце-прем'єр із соціальних і гуманітарних питань, а нині народний депутат В'ячеслав Кириленко заявляє, що в проекті державного бюджету на 2007 рік уряд пропонує встановити обмеження на оплачування лікарняних. Про це повідомляє прес-служба партії «Народний Союз Наша Україна».

«Елітні» гроші — літнім людям

Уряд у своєму проекті Держбюджету на 2007 рік пропонує фінансувати соціальний захист «дітей війни». Як зазначає урядовий портал, наступного року розпочнеться поетапне практичне запровадження Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який був прийнятий Верховною Радою у листопаді 2004 року. Для цього у проекті Державного бюджету на 2007 рік Кабінет Міністрів України пропонує «забити» 430,3 мільйона гривень.

«Червоний півень» клює заповідне

Усі вихідні кримські рятувальники витратили на боротьбу з лісовим «червоним півнем», який усе ніяк не хотів здаватися. Поблизу Ялти, на території Лівадійського лісництва Ялтинського гірсько-лісового заповідника, горить ліс: площа пожежі — 18 гектарів. Як розповіли «УМ» у прес-службі Головного управління МНС у Криму, загорання сталося ще у суботу, і на час, коли верстався номер «УМ», у понеділок, вогнеборці третій день намагалися загасити полум'я. Горів, за повідомленням рятувальників, частково молодий ліс, кущі та лісова підстилка. Жертв та постраждалих немає.

Блискавка проти матері

Блискавка проти матері

Очевидно, цю страшну ніч 27-річна мешканка волинського містечка Ковель Неоніла Гага запам'ятає надовго - адже той дощовий пізній вечір міг принести страшну біду в її велику родину. Неонілу попросив доглянути за своїми дітьми дядько, доки він із дружиною відпочивав у санаторії на Вінниччині.

Кому — море, кому — демократія

Кому — море, кому — демократія

У Таїланді у вівторок увечері відбувся військовий заколот. На щастя, поки що обійшлося без пролитої крові — організатори перевороту, які називають себе Радою з демократичної реформи, розпустили парламент країни і конституційний суд, повідомляє національне інформаційне агентство ТНА. Керівники збройних сил і командування національної поліції на чолі з командувачем Сухопутних сил Сонтхі Буньяраткаліном усунули від влади прем'єр-міністра Таксіна Чінавата в той момент, коли він перебував у Нью-Йорку, повідомляє УНІАН. У своїй першій заяві Рада оголосила про введення військового стану в усьому королівстві й відміну оголошеного раніше надзвичайного стану. Також організатори перевороту заборонили будь-які пересування військ і наказали їм повернутися у місця дислокації.

Ваша зарплата — півпапірця

Ваша зарплата — півпапірця

Національний банк України дав життя новій банкноті — відсьогодні по руках українців ходитиме свіженька грошова купюра — 500 гривень. Дарма, що мінімальна зарплата наших громадян навіть не дотягує до цієї суми і навряд чи всі українці зможуть отримувати зарплати такими «папірцями». Нацбанк все ж пояснює введення п'ятисотки наявною тенденцією зростання грошових доходів населення (прес-служба НБУ тут же нагадує: за період із 2000 по травень 2006 року середньомісячна заробітна плата збільшилася із 230 до 1003 гривень, або більш як у чотири рази). А ще, мовляв, підвищився попит на банкноти великих номіналів, які використовуються населенням при розрахунках. Так українські банкіри сподіваються, що жителi країни зберігатимуть свої заощадження не в доларах, а в гривнях — усе для зручності, до того ж популярна сотка баксів якраз відповідає «по вазі» 500 гривням.

Її величність доброта

Учора в Україні зустрічали коронованих і поважних осіб —до нашої держави завітала королева Швеції Сільвія зі своєю молодшою дочкою принцесою Мадлейн. Прибули гості рейсовим літаком і одразу взялися до благодійних справ: як повідомляє УНІАН, учора королева та її донька мали брати участь у церемонії вручення нагород за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, яку проводить Міжнародна організація з міграції