Дід Мороз вам крикне: «Гірко!»

Виявляється, в останній день старого року не тільки нарізають салати, докуповують подарунки та ялинки. Є ще більш важливі справи, які ніяк не вдається владнати впродовж року, — наприклад весілля. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства юстиції, на останнiй день старого року, 31 грудня, в Україні заплановано укласти 35 шлюбів. Принаймні стільки заяв було подано до органів реєстрації актів громадянського стану (РАЦС) по всій Україні на 25 грудня. Як повідомляють регіональні відділення органів РАЦС, бажання побратися під Новий рік цього року не є надто масовим. У 20 з 27 регіонів України (включаючи міста Київ та Севастополь) не виявилося жодної пари, яка б захотіла поєднати свої долі 31 грудня — всі готуються до інших свят. Для порівняння, протягом 2006 року в РАЦСах України щодня реєструвалося в середньому до 1000 шлюбів. У попередні роки бажання побратися на Новий рік виявляли по кілька десятків пар майже в кожній області України.

Був Михайлом, а став Августом

Українці шанують своїх кумирів і готові їх наслідувати навіть... у власних паспортах. Принаймні це засвідчують дані органів реєстрації актів громадянського стану — до них цього року звернулося чимало відчайдухів, які зажадали змінити свої імена та прізвища на ініціали українських політичних лідерів та зірок естради. Так, наприклад, у першому півріччі в Івано-Франківській області троє громадян змінили прізвище на Ющенко і ще одна жінка стала Юлією Тимошенко. У другому півріччі у цій же області зафіксовано вже випадки зміни прізвищ на Янукович. Цікаво, що таке «прем'єрське» прізвище взяв собі чоловік, який раніше мав прізвище Князевич — як у депутата з «Нашої України».

Шукайте нас на урні

У радянські часи до активної роботи працівників заохочували фотографіями на дошках пошани, нині — інші часи й нові методи. У Вінниці, наприклад, аби зробити вулиці чистішими, а комунальників — відповідальними, запроваджують експеримент. Як розповіли «УМ» у прес-службі Вінницької міської ради, відтепер на сміттєвих баках писатимуть прізвище й телефон відповідальної за вивіз сміття у цьому районі особи — спробуй, мовляв, тепер не виконати свої обов'язки.

«Опера» без музики, але з 5 зірками

«Опера» без музики, але з 5 зірками

У столиці з'явився конкурент єдиному 5-зірковому готелю «Прем'єр-палац» — «Опера». Він теж розташований у самому центрі міста (на вулиці Богдана Хмельницького — неподалік від Оперного театру імені Тараса Шевченка), вражає розкошами і відповідними цінами. Звісно, пересічним українцям ночівля у такому готелі не по кишені: стандартний номер коштує в «Опері» близько 1900 гривень, люкс-апартаменти «потягнуть» на 3,5 тисячі. Але сервіс і безпеку розробники обіцяють відповідну.

Родина — на цілий автобус!

Родина — на цілий автобус!

До новорічних свят принаймні дві багатодітні й незаможні родини — із Івано-Франківської та Кіровоградської областей — отримали вагомі подарунки. Сім'я Марії Потяк із села Буковець Верховинського району, що на Прикарпатті, одержала мікроавтобус «Газель» від Президента України. Як розповіли «УМ» у прес-службі Івано-Франківської облдержадміністрації, у цій родині виховують 13 дітей, 10 із них — неповнолітні, наймолодшому малюкові ще немає й року.

Фетишизм і благодійність

Фетишизм і благодійність

Зробити собі подарунок під Новий рік і одночасно допомогти хворим діткам можуть цими днями всі охочі. У Києві розпочався благодійний розпродаж ялинкових кульок-прикрас з автографами та новорічними побажаннями українських знаменитостей, ініційований однією зі столичних газет. Початкова ціна прикрас, як правило, складає 100 гривень. А оскільки аукціон відбувається в iнтернеті, простежити зростання ціни облюбованої кульки може будь-хто з бажаючих. Для того аби придбати новорічну іграшку від кумира, достатньо зарєструватися на сайті www.kupui.com.

Шкуродерів — в «екзил»!

Цю боротьбу захисники тварин ведуть з міською владою — починаючи з травня група громадських організацій закидає Київську адміністрацію зверненнями з єдиною вимогою: втрутитися і припинити знущання над тваринами. Для центру міста це звичайна картина: фотографи з обскубаними мавпочками, сонними совами й флегматичними зміями пропонують людям зазнімкуватися за гроші. Звісно, подробиці утримання тварин та їхньої безпеки залишаються за кадром. А от екологам про них відомо. Тому днями Київський еколого-культурний центр вкотре звернувся до мера столиці Леоніда Черновецького. У своєму листі захисники природи пропонують Київській міській раді заборонити використовувати диких тварин для фотографування їх за гроші на території міста. «Фотографи, які використовують тварин, керуються виключно фінансовою наживою, тому ставляться до тварин абсолютно байдуже», — йдеться у зверненні. Центр вважає, що у зв'язку з поганими умовами утримання страждають самі тварини, а також існує небезпека інфікування людей, що фотографуються з ними. Екологи стверджують, що фотографи нехтують правилами утримання тварин, тримають їх у невластивих умовах, що погано позначається на їхній поведінці й може стати причиною спонтанної агресії. «Сови утримуються в денний час (через це, кажуть, птахи стають сліпими. — Авт.), мавпи — в холодних умовах наших широт, рептилії з вибитими зубами і зав'язаними ротами», — зазначають екологи.

Дай ратицю, друже!

Дай ратицю, друже!

Свинство заполонило Україну — однак для того, аби достойно зустріти Рік кабана, придбати якусь дрібничку зі свинячим рильцем вочевидь не достатньо. Потрібно щонайменше завести собі справжнього друга-кабанця. Відомий Ялтинський зоопарк у цьому всіляко сприяє. Як розповів «УМ» його співробітник Юрій, напередодні Нового року зоопарк «Казка» активно торгує в'єтнамськими поросятами — нині охочі вже розхапали близько п'яти хряків. На часі — ще десяток. Однак працівники одразу цікавляться: для яких потреб покупець збирається придбати «п'ятачка»? Адже віддавати поросятко відважуються лише в хороші руки, як друга, а не новорічну «закусь». В'єтнамські свинки, кажуть у зоопарку, дуже вірні товариші й ні в чому не поступаються собакам — така собі «екстравагантна» домашня тварина. А коштує таке задоволення у зоопарку 500 гривень. До речі, за словами Юрія, напередодні Нового року поросят активно беруть також «на прокат» — для новорічних «вогників», вистав.

Святкова «самобранка»

Святкова «самобранка»

На Бессарабському ринку в Києві зовсім не гамірно. Продавці тішаться кожному клієнту й бідкаються: мовляв, такої в'ялої торгівлі ще не пригадують. Чому народ перестав купувати м'ясо й молочні продукти на базарах, знає Ліда Іванівна. «Нам торгівлю перебили супермаркети — он скільки їх повідкривалося, — каже вона. — Іде людина по харчі, там і м'ясо собі купить — наріжуть, якого хочеш... А шо на базарі?..» Так само розмірковують і продавці-молочники. У них торгівля зовсім слабо йде. «Он тільки два літри вершків за день продала. У минулі роки більше брали», — каже жіночка у білому халаті. Нині в Києві сметану «на розлив» можна купити за 15—20 гривень за літр, вершки — за 23, а кілограм сиру «потягне» на гривень 15. На більші ціни продавці не сподіваються навіть перед Новим роком — заплановане б продати. «Попередні роки ми трохи піднімали ціну, бо люди брали, а зараз торгівлі немає — не думаємо, що піднімать доведеться», — перебиваючи одна одну, кажуть жінки.

Пасiчник Мороз

Пасiчник Мороз

Росіяни вже давно зрозуміли, що Діда Мороза слід десь оселити, — це непоганий бізнес, врешті-решт. Відтак вотчиною доброго російського бороданя вже сім років є Великий Устюг, що за 900 кілометрів від Москви. Одразу за воротами садиби гостей зустрічає Стежина казок, на якій можна побачити казкових персонажів (тут, наприклад, гості зможуть посидіти біля вогнища разом із 12 Місяцями тощо)... А далі сама садиба Діда Мороза — традиційний терем, «рублена» хата, яскраво розмальована, — саме така, як у радянських кiноказках режисера Роу.