«Комуналка» з присмаком сталі

«Комуналка» з присмаком сталі

Програми, «підверстані» під кошти від продажу «Криворіжсталі», тепер можуть почати реалізовувати. Минулого тижня всі 24 мільярди 200 мільйонів гривень, виручені від продажу цього металугійного велета, надійшли на рахунок Фонду держмайна. Відтак стало можливим виконати програму з додаткової капіталізації державних банків. Як відомо, уряд запропонував Верховній Раді спрямувати частину коштів на збільшення статутних фондів Державного ощадного банку — 400 млн. грн. — та Державного експортно-імпортного банку — 300 млн. грн. Справа ця виглядає остаточно залагодженою, оскільки ще 2 листопада в присутності Президента України Віктора Ющенка відбулося підписання генеральної угоди між Ощадбанком та Укрексімбанком про створення консорціуму державних банків. Говорили про те, як оптимізувати управління цими кредитно-фінансовими установами з боку власника (держави). Одним із головних завдань консорціуму, як зазначалося, має стати кредитування проектів із енергозбереження та реформування житлово-комунального господарства. Докладніше про це — в інтерв'ю з першим заступником голови правління Ощадбанку Андрієм Пишним.

Обвал «чорного» ринку

Обвал «чорного» ринку

Думки про некерованість державних холдингових і національних акціонерних компаній нарешті почуто. Рівно місяць знадобився урядові, аби проаналізувати роботу 20 з них. Як наслідок — шість прибуткових компаній, які не мають заборгованості із зарплат, працюватимуть далі, але з умовою, що вони оновлять склад своїх наглядових рад. Ще шість холдингів через їхню неефективність і збитковість приватизують — відповідне доручення надано голові Фонду держмайна Валентині Семенюк.

Битва за дефіцит

Бюджетна «голгофа» триває. 1 грудня парламент має повернутися до розгляду бюджету-2006 — рівно місяць потому, як 1 листопада прийняв його в першому читанні. До того часу цей документ вже встигли «підправити». Узагалі, народні депутати не проминають можливості критично висловитися на адресу цього законопроекту, а спікер парламенту Володимир Литвин, який раніше намагався стояти над опонентами, тепер рішуче став на бік парламентського Бюджетного комітету.

Кінець політики «зачинених дверей»

Кінець політики «зачинених дверей»

Нещодавно глава уряду доручив першому віце-прем'єру Станіславу Сташевському підготувати пропозиції щодо збільшення будівництва житла. Кілька днів потому країну облетіла новина, що Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства підготувало низку законодавчих ініціатив, спрямованих на підвищення доступності житла для середнього класу. Крім того, ми пам'ятаємо, що за часів прем'єрства Юлії Тимошенко на затвердження парламенту було винесено аж сім законопроектів, які стосуються ринку житла та іпотечного кредитування. Отож після цього вже ні в кого не залишилося сумніву, що у будівельній галузі назрівають революційні зміни і жити нам доведеться в принципово новій житлово-комунальній обстановці, ніж раніше. Кореспондент «УМ» зробила спробу дізнатися докладніше про це з перших вуст, звернувшись із кількома запитаннями до міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Павла КАЧУРА.

Індус у Кривому Розі

Індус у Кривому Розі

З перших же днів набуття прав власника «Криворіжсталі» компанія «Міттал стіл» почала отримувати регулярні порції піарівської отрути з інтернету, не відстають і деякі друковані ЗМІ. Повідомлення різні: то, мовляв, пожежа пошкодила бухгалтерську звітність комбінату, то, буцімто, у Теміртау, де «Міттал стіл» десять років тому придбала металургійний комбінат, страйкують робітники через невиплату зарплати. На вчорашній прес-конференції в Українському домі виконавчий директор «Криворіжсталі» Нарендра Чодхарі рішуче заперечив цю інформацію.

«Нам завжди заважають чи то шаровари, чи то вибори»

«Нам завжди заважають чи то шаровари, чи то вибори»

Позавчорашнє розширене засідання уряду, запізніле на двi години через туман (не всі змогли прибути до Кабмiну вчасно) й розтягнуте в часі через важливість обговорюваних питань (ну просто як у часи Тимошенко), струснуло всю вертикаль виконавчої влади. Хоча на порядку денному була цілком прагматична мета — проаналізувати результати роботи міністерств і відомств та керівництва регіонів за дев'ять місяців цього року, — обговорення вийшло далеко за межі цієї теми.

Комфорт на рейках

Залізниця зазнає шалених збитків через те, що безкоштовно обслуговує пільговиків. Держава не повертає їй цих витрат. Минулого року сума таких збитків сягнула 1 мільярда 800 мільйонів гривень. При цьому перевезення пільговиків компенсовано лише на 23 відсотки. Такі невтішні висновки оприлюднило це відомство під час недавньої прес-конференції з нагоди Дня залізничника.Водночас витрати галузі зростають через подорожчання пального. А намагання підняти ціни на квитки у вагонах класу СВ проблеми не вирішило. У наступному році, як повідомив заступник гендиректора Укрзалізниці Микола Снітко, пасажирські квитки суттєво не подорожчають. Що ж до вантажних перевезень, то, як випливає з його слів, можливість тарифного маневрування у цьому секторі є обмеженою: у зв'язку із входженням до СОТ ці тарифи приведено у відповідність зі світовими на 90 відсотків.

Бюджет товщає — сподiвання залишаються

Бюджет товщає — сподiвання залишаються

Уряд зробив спробу консолідуватися, включно з керівниками облдержадміністрацій, проявити таким чином дієвість вертикалі виконавчої влади. Йшлося не тільки про підсумки роботи з початку року, а й про пріоритетні напрями програми соціально-економічного розвитку країни на 2006 рік. Не випадково участь у засіданні брали, крім регіональних керівників, Президент і Голова Верховної Ради. До речі, вперше за часів прем'єрства Юрія Єханурова здійснювалася пряма трансляція урядового засідання до кабмінівського прес-центру, інтригу «в реальному часі» посилювала обіцянка замінити на засіданні уряду низку голів облдержадміністрацій. При цьому секретар РНБО Анатолій Кінах нагадав, за якими критеріями «відділятимуть» зерна від полови.

Ліки від «адмінресурсу»

Ліки від «адмінресурсу»

На п'ятий день свого перебування в Україні американський мільярдер, відомий філантроп і засновник Інституту відкритого суспільства Джордж Сорос зустрівся з журналістами в агентстві УНІАН. Він завітав до Києва у складі делегації Міжнародної групи із запобігання криз. А вона, ця група, як повідомив гість, зібралася в українській столиці на своє засідання за запрошенням Віктора Пінчука, який входить до правління інтернаціональної структури. Її членами є також Григорій Явлінський, Уеслі Кларк, Емма Боніно та інші відомі економісти, фінансисти і політики. Президент України провів перемовини з правлінням цієї групи. Як повідомила прес-служба Президента України, Віктор Ющенко розповів членам правління антикризової групи про політичну картину, що склалася в Україні напередодні чергових парламентських виборів, назвав її особливою.

Їхні гроші та нашим би вченим

Їхні гроші та нашим би вченим

Сім робочих груп науковців і висококласних розробників з України менш ніж через місяць зможуть отримати стартовий капітал. Таке повідомлення зробив під час прес-конференції керуючий директор венчурної (тобто такої, що спеціалізується на просуванні інноваційних технологій. — Авт.) компанії «Техінвест». Ідеї українських кулібіних оцінять експерти Силіконової долини, вони ж і визначать обсяг подальших інвестицій. За словами пана Лобойка, така практика у світі не нова, вона вже принесла успіх багатьом брендам. Власне, фіналісти конкурсу «приземляться» у цілком, так би мовити, обжитій місцевості. Тут до зустрічі з ними готується венчурний фонд DFJ NEXUS — він створюється «Техінвестом» — з одного боку та провідною американською інвестиційною компанією Draper Fisher Jurvetson — з іншого. Така потреба назріла давно, адже всеукраїнський конкурс високих технологій проходить на постійній основі — попередні роуд-шоу відбулися в 2003 і 2004 роках. Одним із результатів першого роуд-шоу стало створення «Техінвестом» міжнародної компанії United Software Corporation, яка працює у сфері інформаційних технологій.