Зупинiть бульдозер свавiлля!

Зупинiть бульдозер свавiлля!

Колектив Дунайського біосферного заповідника через низку об'єктивних причин став причетним до вирішення важливої державної проблеми — відновлення судноплавства в українській частині Дунаю. Адже який би варіант судового ходу не був обраний, глибоководний канал Дунай — Чорне море повинен пройти через ту чи іншу зону території заповiдника. Тому з самого початку як Дунайський бiосферний заповiдник (ДБЗ), так і Національна академія наук України, в підпорядкуванні якої знаходиться заповідник, однозначно підтримуючи будівництво судноплавного каналу, наголошували, що необхідно подбати про мінімізацію шкоди унікальній природі дельти Дунаю та про пошук найбільш оптимального вирішення важливої економічної проблеми.

Замов собі заказник...

Найцінніші у Києві природні території — природні заказники «Жуків острів» та «Острови Ольжин та Козачий», розташовані на південній околиці Києва, найближчим часом можуть бути знищені через звичайну необачність і байдужість влади. Обидва заказники створені зовсім недавно — у 1999 році. Ці землі — найбільш дикі й незаймані з усіх, що є в межах Києва. Вони ніколи не були забудованими, і їх обриси реально сформувались менше 30 років тому, коли було наповнене Канівське водосховище. Заповідних територій такого розміру немає у жодній зi столиць Європи. На всіх трьох островах зустрічаються тварини і рослини, занесені до Червоної книги України.

«Зелень» — у банках, пил — у легенях

«Зелень» — у банках, пил — у легенях

На Запорізькому алюмінієвому комбінаті недавно відбулася чергова прес-конференція. Потому, як російський «АвтоВАЗІнвест» епатажно переграв на тендері своїх конкурентів (йдеться передовсім про КрАЗ, який у пакеті своїх пропозицій ладний був заплатити за 68,1 відсотка акцій на 30 мільйонів більше!), оновлені директорат і правління ВАТ регулярно ініцiюють журналістські «посиденьки». Їх сценарій традиційний: таке ось маємо зростання обсягів — розкажіть читацькому загалу України чи бодай регіону. Знайшов, що оприлюднити, голова правління ВАТ Олександр Федотов і на листопадовій прес-конференції. Наявність позитиву спростовувати негоже: після тривалого регресу виробництва його обсяги справді зростають; оновлює колектив комбінату і ринки збуту. У вересні список постійних ділових партнерів поповнив Таджицький алюмінієвий завод: щомісяця запоріжці відвантажують йому 3,5 тисячі тонн глинозему. Завчасно було заготовлено для роботи в осінньо-зимовий період достатню кількість бокситів (аби знизити собівартість глинозему, тепер купують сировину в Індії та Бразилії; боксити Нової Гвінеї були дешевші, однак надто дорого розплачувалися запоріжці за низьку якість тамтешньої алюмінієвої руди. Не платить двічі лише щедрий!