Битви за верстат не буде

Учора сплив п’ятирічний термін повноважень голови вітчизняного центробанку Володимира Стельмаха. Відтак існують такі можливі варіанти розвитку подій: голова НБУ сам напише заяву про звільнення або ж відповідне подання зробить Президент України — і внесе на розгляд до Верховної Ради прізвище нового керівника фінрегулятора (а такого наміру Віктор Ющенко, вочевидь, не має). Головний нюанс — на відміну від більшості високих державних посад, законодавство не передбачає посади «в.о. голови Нацбанку».

Рейки, гроші й повітряні семафори

Учора Кабінет Міністрів «грав на виїзді»: Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко організувала чергове засідання на форумі залізничників. Керівник уряду тепер вирішила приділити увагу й такому численному електорату, як працівники транспорту. Головна обіцянка: державні банки нададуть фінансування для модернізації проектів цього відомства.

Хто не заховався, той корупціонер!

Хто не заховався, той корупціонер!

Якщо ви, дрібний або середній український підприємцю, маєте милу звичку регулярно грати в гольф разом зі своїм найкращим другом — простим державним чиновником, а на всі великі свята (День металурга, День рибалки тощо) даруєте йому вишукані ексклюзивні подарунки, то маєте ще два тижні, аби переглянути свій стиль життя. Адже з нового року такі дії, найімовірніше, підпадатимуть під дію закону. І ваш друг може позбутися не тільки посади.

Після виборів поговоримо!

Учора Міжнародний валютний фонд повідомив газеті «Нью–Йорк таймс» інформацію, яка вже упродовж місяця блукає урядовими та експертними кулуарами України: четвертий транш на суму 3,5 млрд. доларів нам не дадуть! Причиною неназваний представник Фонду назвав розчарування західних донорів, що наростає під впливом нездатності українських політиків установити контроль над бюджетом. І при цьому додав: МВФ готовий у будь–яку мить поновити діалог. Але вже, після президентських виборів.

Віра Ульянченко: Президент України не підпише спільного листа до МВФ

Віра Ульянченко: Президент України не підпише спільного листа до МВФ

На флагштоках біля президентського секретаріату — зеленожовті бразильські прапори, а на мокрому асфальті, здається, ще залишилися сліди автомобілів кортежу глави цієї держави, який щойно завершив свій візит до України. «Щоправда, кілька їхніх міністрів, що прибули до нас у складі офіційної делегації, не повернулися назад, а залишилися в Києві, — вони відвідають кілька вітчизняних підприємств, які виготовляють обладнання для гідроелектростанцій, — глава секретаріату Президента України Віра Ульянченко перед початком інтерв’ю коротко резюмувала підсумки двосторонніх перемовин. — Ми напрацювали «меню» на 6—8 років роботи, у тому числі й щодо спільного виготовлення ракетиносія «Циклон». Уявіть собі: у всій Бразилії діють усього лише два спільні підприємства з іноземцями. Й одне з них — з Україною!».

Президента України та його секретаріат часто звинувачують у надмірному інтересі до економічних проблем держави. Численні вето Віктора Ющенка, його звернення та відкриті листи «доброзичливці» називають втручанням: мовляв, за Конституцією керувати економікою — це компетенція Кабінету Міністрів і тільки його! Але на вулиці Банковій мають контраргументи. Саме з них і почалася наша розмова з пані Ульянченко.

Надзвичайно прибутковий крах

Надзвичайно прибутковий крах

З одного боку — тендітна патріотична жінка, а з іншого — пихаті олігархи, котрі затискають гроші (близько 8 млрд. гривень), обкрадаючи державу. А якщо так, то настав час діяти за революційним сценарієм — відібрати майно і поділити його поміж своїми, тобто «чесними» бізнесменами! Саме так урядовці намагаються подати сьогодні власні взаємини з газовими господарствами, капітали яких не належать першим особам виконавчої влади.

Уже в грудні Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко обіцяє посадити в облгазах своїх повноважних представників, котрі стежитимуть за правильністю розподілу грошових потоків. Як працює така схема у вугільній галузі, «УМ» нещодавно писала. Якщо ж уряд запровадить її в газовій сфері, то вже наступного року експерти прогнозують масштабну кризу і холодні батареї у більшості українських домівок.

А контрабандний дим — приємний і солодкий!

Найближчим часом народні депутати від БЮТ планують ініціювати чергове подолання президентського вето. Після невдачі з грішми «на грип» обранці народу спробують відхилити вето про заборону підвищувати акцизи на тютюнові вироби.

Тернистий шлях із глухого кута

Тернистий шлях із глухого кута

Позавчора ввечері українців потішила звісточка з Москви. Делегація НАК «Нафтогаз України», очолювана керівником компанії Олегом Дубиною, з другої спроби таки підписала зміни до двостороннього контракту. Відтепер Росія вже не має юридичного права штрафувати нашу державу за недобір газу. У домовленостях, які зафіксував на папері представник «Газпрому», йдеться, що на 2010–й контрактна кількість газу з 52 млрд. кубометрів знижена до 33,75 мільярда.

Допоможи їм, МВФ!

Допоможи їм, МВФ!

Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко зробила заяву, яка рішуче заперечує все, що вона говорила досі: грошей, мовляв, у бюджеті катма і без допомоги Міжнародного валютного фонду економіку України чекає неминучий крах. Такий вияв відчаю прозвучав з її вуст позавчора під час зустрічі з послами зарубіжних держав, яких вона вмовляла вплинути на уряди своїх держав — аби ті замовили за нас словечко перед Фондом і той змінив гнів на милість і таки надав черговий транш кредиту «стенд–бай». «Співпраця з МВФ — це наша головна антикризова програма», — своїми устами мовила Прем’єрка фразу, фактично розписавшись у повному безсиллі власної економічної програми.

Хлопці, поділіться з олігархами!

Фінансові проблеми наскрізь корумпованої вугільної галузі уряд Юлії Ти­мошенко вирішив роз­в’язати вкрай оригінально: запропонував гірникам ... самим відмовитися від частини своєї зарплати! Таку інформацію вчора оприлюднив голова профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов.