Десятирічний камікадзе

Десятирічний камікадзе

Щонайменше 20 осіб загинули та 45 отримали поранення у результаті вибуху машини в портовій Басрі, яка є другим за кількістю населення містом Іраку. Терористичний акт стався позавчора о 20.30 за місцевим часом у людному торговому районі міста. На момент вибуху місцеві ресторани були заповнені людьми, які святкували одну з останніх ночей Рамадану. Замах планувався проти місцевої поліції, оскільки вибухівку було детоновано в момент, коли поруч проїздили дві машини поліцейського патруля. Серед жертв теракту — шестеро поліцейських, решта — цивільні особи, повідомляє «Франс Пресс».

Посол Польщі Яцек КЛЮЧКОВСЬКИЙ: Мабуть, я був першим іноземцем, який дізнався від Ющенка про план організації руху спротиву фальсифікаціям

Посол Польщі Яцек КЛЮЧКОВСЬКИЙ: Мабуть, я був першим іноземцем, який дізнався від Ющенка про план організації руху спротиву фальсифікаціям

Новий Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський увійшов у новітню історію України минулої осені — він був спецпредставником польського уряду та президента Кваснєвського на знаменитих «круглих столах» влади та опозиції під час Помаранчевої революції. «Президент Кучма, побачивши сотні тисяч людей на Майдані, гадаю, вже тоді прийняв рішення — він не хотів силового варіанта. Він дійсно хотів певного компромісу, який би залишив владу олігархам і дав новий розподіл влади між «Нашою Україною» та її супротивниками. Але Кучма не бажав розв'язання ситуації силовими методами», — каже тепер пан Ключковський.

Невикористані історичні шанси України

Праця Володимира Косика «Франція та Україна. Становлення української дипломатії (березень 1917 — лютий 1918)» — це його докторська дисертація, захищена в Сорбонні понад 25 років тому. Автор дослідив українсько-французькі відносини в 1917—1918 роках, зокрема ставлення Франції до Української Народної Республіки. Він намагався в архівних матеріалах МЗС Франції відшукати причини втрати української державності.

Правий той, хто правіший

Правий той, хто правіший

Перемогу в другому турі президентських виборів у Польщі здобув мер Варшави Лех Качинський. За інформацією після електоронного опрацювання 91% бюлетенів, за нього проголосувало 54,47%, за його конкурента Дональда Туска — 45,53%. Явка виборців становила близько 50,91%.

Помаранчофобія

Помаранчофобія

У неділю азербайджанська поліція жорстоко розігнала в Баку демонстрацію опозиційного блоку «Азалдиг» («Свобода»), до складу якого входять три провідні опозиційні партії країни: «Мусават», партія Народного фронту та Демократична партія. Це вже третій за кілька останніх тижнів насильницький розгін опозиціонерів, які активізувалися перед запланованими на 6 листопада парламентськими виборами, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Президент із другої спроби

Ні Дональд Туск, керівник «Громадянської платформи», ні Лех Качинський,мер Варшави, лідер партії «Право і справедливість», не змогли набрати вирішальної більшості (50 вiдсоткiв) за результатами президентських виборів, які відбулися в Польщі цієї неділі. Шанси суперників майже вирівнялися, попри те що соціологічні опитування ще за тиждень до дня виборів вказували на суттєву перевагу Дональда Туска — до 15 відсотків. Отже, Туск набрав 36,33 відсотка, Качинський — трохи більше 33,10 відсотка. Як і прогнозували політологи, без другого кола не обійтися, тобто Польща знатиме ім'я наступника Александра Кваснєвського вночі 23 жовтня.

Спершу — в НАТО?

Найближчим часом буде створена міжвідомча комісія з координації дій щодо вступу України в НАТО. Також Україна перетворить свою дипмісію при НАТО на посольство. Про це заявив 7 жовтня секретар РНБО Анатолій Кінах. А 10 жовтня він уже полетів до Москви з одноденним робочим візитом. Натовську проблематику Кінах там не коментував.

Пакистан залишився без майбутнього

Пакистан залишився без майбутнього

За даними ЮНІСЕФ, від 30 до 40 тисяч осіб загинули під час землетрусу в Кашмірі та інших провінціях Пакистану. Кількість жертв невпинно збільшується і, за найбільш песимістичними прогнозами, може досягти 100 тисяч чоловік. Жертвами Ріхтера-вбивці стали здебільшого школярі та студенти, які під час перших найсильніших поштовхів саме сиділи у класах та аудиторіях.

«Мені подобається ваш тон»

«Мені подобається ваш тон»

«Мені імпонує тон переговорів, який був сьогодні», — сказав журналістам після зустрічі з російським президентом Юрій Єхануров. Ще вранці 30 жовтня, коли український Прем'єр-міністр вилітав до Москви зі своїм першим закордонним робочим візитом, не було певності в тому, що така зустріч відбудеться. Тим часом Віктор Ющенко зателефонував Володимирові Путіну, відтак зустріч відбулася. Тривала вона, як повідомив УНІАН речник голови уряду Валентин Мондрієвський, майже годину і, судячи з коментарів діючих осіб, які просочилися в ЗМІ, особливого наповнення, окрім задоволення від призначення пана Єханурова на посаду Прем'єра та запевнень у новому етапі розвитку дружніх міждержавних взаємин, не несла. Зустріч, передає РІА «Новості», пройшла не наодинці, з російського боку були помічені посол РФ в Україні Віктор Черномирдін та помічник Путіна Сергій Приходько.

Брати-буряти

Брати-буряти

Юрій Єхануров живе та працює в Україні все своє доросле життя — з 1963 року. Сам Єхануров під час затвердження у парламенті відзначив, що є українським патріотом бурятського походження.
Навіть націоналіст, голова ВО «Свобода» та народний депутат Олег Тягнибок, який постійно відстоює позицію, що при керівництві держави мають стояти етнічні українці, відзначив у коментарі «УМ», що «Єхануров не найгірший українець». Однак двічі Тягнибок голосував проти його кандидатури. Однією з причин було і те, що не почув від Єханурова про розвиток української держави як національної, «не було ні слова про розвиток української мови, про геноцид українців, про національний інформаційний простір та багато-багато інших питань щодо відстоювання національних інтересів». «Я не вірю в те, і таких прикладів у світі не було, щоб непредставник національної більшості, який би був при владі, міг би реально, серйозно і правдиво вирішувати національні проблеми у державі», — додає Тягнибок.