Не в грошах щастя

Не в грошах щастя

Звістка про те, що Василю Пилці з Кривого Рогу замовили портрет короля Кувейту, нещодавно була розповсюджена багатьма ЗМІ як неабияка сенсація. Особливої ж пікантності додавало те, що українському майстру гравюри на склі за таку роботу ніби мають заплатити гонорар у сумі річного бюджету України.

«Люди були готові навіть на самосуд»

«Люди були готові навіть на самосуд»

У цьому процесі, який розпочався 23 грудня 2015 року у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області, вже відбулося три засідання. Наступне призначене на 10 лютого. Обвинувачуваний генерал-майор Віктор Назаров до суду приїздить із Києва, продовжуючи працювати у Генштабі ЗСУ.

Був та загув

Був та загув

Увечері минулої п’ятниці на привокзальній площі Дніпропетровська, яка донедавна носила ім’я Григорія Петровського, відбулася знакова для міста подія. Місцеві активісти дружно під звуки Гімну України і запальні патріотичні пісні гурту «Вертеп» знесли величну скульптуру самому Григорію Петровському.

Постріли в правду

Постріли в правду

Події минулої неділі, здавалося б, не віщували ніякої біди для чинного міського голови Кривого Рогу 66-річного Юрія Вілкула, зрощеного Партією регіонів. Заплановане традиційне народне віче на підтримку вільного народного волевиявлення під час призначених Верховною Радою України нових виборів мера на 27 березня 2016 року хоч і відбулося, але, швидше, формально — зібралося всього-на-всього близько ста осіб...

Громадою обух сталити

Коли український уряд ініціював створення в областях офісів реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, Дніпропетровщина у цьому новому, як для сьогодення, процесі була серед першопрохідців.

Криворізький майдан

Минулих вихідних головним містом, яке привернуло всеукраїнську увагу, безперечно, став Кривий Ріг. Став усупереч всім прогнозам. Адже масовий протест викликали результати другого туру виборів міського голови.

День гідності і роздумів

День гідності і роздумів

Другу річницю Майдану влада планувала відзначити без розмаху, але зі звичним пафосом. «21 листопада 2015 року в місті Києві, інших населених пунктах забезпечити проведення урочистостей та меморіальних заходів за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, народних депутатів України, політичного корпусу, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013—2014 роках, родин Героїв Небесної сотні, учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, представників волонтерських рухів, духовенства», — йшлося в Указі Президента від 9 листопада.

«Рука Москви» в Новомосковську

«Рука Москви» в Новомосковську

Тріумфальне повернення на посаду міського голови Новомосковська Віктора Літвіщенка, який переміг на нинішніх виборах, скасовано. Зроблено це за скаргою опонентки переможця Вікторії Шилової, яку за серйозну суперницю навіть не хочеться сприймати.

Кінець епохи «батька й сина»?

Минулої неділі повторне голосування за міських голів відбулося у п’яти містах Дніпропетровщини — Кривому Розі, Павлограді, Нiкополi, Днiпродзержинську й самому обласному центрі. У кожному воно мало свою специфіку, хоча скрізь до другого туру потрапили висуванці «Опозиційного блоку».