Фура до TIR–нополя

У Тернополі має відкритися перший у Західній Україні великий центр обслуговування ТІR–ів. Повна розшифровка цієї відомої абревіатури (Transport International Rout) у перекладі означає «міжнародні дорожні перевезення». І якщо на «фурі», як називають у народі великогабаритні вантажівки, є табличка з таким написом, то це значно спрощує і прискорює для неї перетин кордону.

Слово на колесах

У Луцьку з 4 липня у міських маршрутних таксі пасажири мають змогу слухати українську поезію та прозу у виконанні відомих волинських артистів, поетів, виконавців, науковців. У такий спосіб інтелігенція древнього Лучеська вирішила підтримати українську мову у рамках проекту «Почувайся європейцем! Розмовляй українською!».

Назад, у СРСР

Назад, у СРСР

Невже є люди, які досі ностальгують за СРСР? Виявляється, є. Один такий чоловік — 65–річний полковник Микола Нестеренко — живе на Черкащині в селі Будище. Просто у власному обійсті він створив музей радянської символіки, де зібрав близько чотирьох тисяч експонатів. Найбільшим із них є триметровий пам’ятник Леніну, що височить на подвір’ї. Микола Васильович більше тридцяти років свого життя віддав армії і закінчив службу на посаді командира 141–ї зенітної ракетно–артилерійської дивізії в Черкасах. Вісім років тому він купив хату в селі неподалік обласного центру і тут оселився. «Такого домашнього музею в Україні ніде більше немає», — каже «УМ» Микола Нестеренко, який гостинно зустрічає нас біля входу до свого двору в червоній футболці з емблемою герба СРСР.

Квартир не буде?

Мешканці напівзруйнованої «п’ятиповерхівки», два під’їзди якої обвалилися у Луцьку 10 червня, досі живуть у готелі. Туди їх тимчасово відселили після НП, а власникам зруйнованих квартир пообіцяли придбати нові помешкання. Принаймні тоді влада обіцяла зробити це впродовж місяця. Мешканці вцілілих під’їздів також бояться проживати у будинку, посередині якого зяє руїна. Хоча їм зразу після обвалу радили поселятися у свої помешкання й нічого не боятися, бо місцеві спеціалісти ще в день трагедії на око визначили, що небезпека подальшого руйнування будинку не загрожує. І тільки тверда позиція наляканих людей, які були в шоковому стані після пережитого, змусила міських чиновників здатися — людей відселили всіх.

Російське — краще?

Причина відключення одразу двох енергоблоків Південно–Української АЕС — неякісне пальне від постачальників зі США, ствер­джує керівництво. При завантаженні палива в активній зоні на другому блоці станції було виявлено серйозні пошкодження усіх паливних збірок, тож очільники АЕС ухвалили рiшення не використовувати браковану сировину і відключити відразу два блоки через загрозу нестабільної роботи. У терміновому порядку фахівцям довелося домовлятися про постачання палива з російським «Енергоатомом».

Прозорі перспективи

Прозорі перспективи

Мільярди людей у світі не мають доступу до водних ресурсів. Хоча в Україні й чимало природних джерел, проте їх стан далеко не ідеальний. Зберегти цінні запаси води можна лише завдяки активній участі громад у втіленні проектів, які підвищують рівень відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Привіт від «Чорного принца»

Привіт від «Чорного принца»

Подарунок Інституту археології Національної академії наук України з часом стане справжньою окрасою нового артеківського музею «Скарбів Чорного моря». Цю 10­дюймову гармату зразка 1854 року експедиція інституту знайшла ще три роки тому на глибині 22 метри на зовнішньому рейді Балаклавської бухти. Саме там, де, за історичними джерелами, під час великого шторму 14 листопада 1854 року, у розпал Кримської війни, пішов на дно англійський парусно­гвинтовий фрегат «Чорний принц».

У головній ролі — «Опель Адмірал»

Презентацію двох ігрових «короткометражок» телевізійники з регіонального каналу «Академ­ТV» присвятили річниці 22 червня — початку Великої Вітчизняної. «Троє, любов і війна» — спочатку нібито романтична історія про те, як чарівна жінка приймає залицяння зразу двох чоловіків, німецького офіцера та його водія. Розв’язується ситуація неромантично: помирають обоє фашистів, мета жінки виконана.

Як до Васі на іменини...

У Миколаївському зоопарку свій 65­річний ювілей відзначив знаменитий крокодил Вася. Ця подія перетворилася на загальноміське свято: привітати ветерана прийшли кілька тисяч дітей і дорослих. Присутній на ­цьому святі глава редакційної ради Національного проекту «Книга рекордів України» Олег Іваненко вручив директору зоопарку Володимиру Топчію відповідний диплом, який підтверджує, що крокодил Вася — найстаріша тварина в Україні. Відомо, що ця організація фіксує тільки рекорди людей, але для Миколаївського зоопарку, якому цього року виповнюється 111 років, було зроблено вже другий виняток. Першим був зафіксований рекорд довгожителя­пітона. Як зазначив куратор «Книги рекордів України», за рекордами цих тварин стоять люди, які забезпечують їм гідний догляд і турботу протягом такого тривалого часу.