Половинчастий успіх

Половинчастий успіх

Удруге за останні три роки жіноча збірна України зустрічалася у стикових матчах із словачками і вдруге добилася сумарної перемоги. Перший раз це було під керівництвом Леоніда Ратнера, тепер — під проводом Леоніда Євтушенка.

Передчасна золота лихоманка

Передчасна золота лихоманка

Впровадження Міжнародною федерацією (ІААФ) елітних змагань — «Золотої ліги» — на певний час підвищило інтерес до «королеви спорту». Проте коли на кону стоїть олімпійська медаль, більшість атлетів світу забувають про решту змагань. До того ж, насправді, не такі вже й високі призові на «Золотій лізі» — мільйон доларів на всіх переможців усіх шести етапів. Такі гроші в Європі заробляє за рік посередній футболіст. З огляду на це нинішня Суперліга збирає далеко не всіх найсильніших. Та й ті, хто стартують на етапах, не ставлять собі за мету перемогти будь–якою ціною, а в основному готуються до Олімпійських ігор. Підтвердив це й той факт, що з десяти переможців першого етапу, який відбувся на початку місяця в Берліні, на другому етапі, в Осло, з’явилися лише семеро. Гонитву за мільйоном призових продовжили п’ятеро — ті, хто у сво­їх дисциплінах переміг по двічі.

Ображені господарі

Ображені господарі

Початок Євро–2008 не подарував шанувальникам футболу яскравої гри й особливих емоцій, а потішив хіба що самим фактом, що чемпіонат нарешті стартував. У жодному з матчів двох ігрових днів не було забито більше двох м’ячів, і в кожному голами відзначалася лише одна команда. Дуелі в групах А і В відбувалися за однаковим сценарієм: поразка господарів із мінімальним рахунком 0:1 і очікувана перемога фаворита над претендентом на сенсацію (двічі по 2:0).

І знову чуже свято

І знову чуже свято

Лише одного разу за роки незалежності України наші вболівальники відчули себе повноцінними учасниками великого футбольного свята — два роки тому під час чемпіонату світу в Німеччині. На XIII континентальній першості, яка відкривається сьогодні, ми знову виступаємо в ролі сторонніх спостерігачів. Однак інтерес до головної події року в «спорті номер один» серед наших любителів футболу очікується великий. Надто ж з урахуванням того, що наступне Євро має відбутися в Україні й Польщі. Тож нашим чиновникам належить на власні очі побачити, як організували свято футболу альпійські держави, і перейняти їхній позитивний досвід. Чемпіонат–2008 приймають по чотири міста з кожного боку: Базель, Женева, Берн, Цюріх (у Швейцарії) та Відень, Клагенфурт, Зальцбург, Інсбрук (в Австрії).

«Крила» прилетіли

«Крила» прилетіли

У ніч із середи на четвер завершився розіграш найпрестижнішого хокейного трофея. Краща команда регулярного чемпіонату НХЛ, «Детройт ред уїнгз», здолала амбітних, але недостатньо досвідчених «пінгвінів» із Піттсбурга.

Літня сесія

Літня сесія

Попри те, що клубний гандбольний сезон уже завершено, кращим українським гравцям наразі не до відпусток. Адже, за традицією, на кінець травня—початок червня Міжнародна федерація призначає поєдинки «плей–оф» чемпіонатів Європи чи світу. Оскільки українські збірні не входять до елітної групи, яка потрапляє на престижні форуми напряму, доводиться пробиватися туди крізь кваліфікацію.

Щоб виграти, треба програти

Щоб виграти, треба програти

Професіональний спорт вимагає від тих, хто хоче досягти видатних перемог, серйозної праці. Проте, як відомо, сил вистачає не у всіх. Наприклад, кращим українським тенісисткам, Катерині й Олені Бондаренко, не вдається однаково успішно виступати в одичному й парному розрядах. Якщо дівчата не грають у парі, то просуваються далі по турнірних сітках у «одиночці». Коли ж по одній вилітають на ранніх стадіях змагань, їм краще вдається сконцентруватися на грі дуетом.

Розвінчання королеви

Розвінчання королеви

Після того як бельгійка Жустін Енен несподівано вирішила піти зі спорту, першим номером світового рейтингу WTA знову стала Марія Шарапова. Парадоксально, але саме в ті періоди, коли уродженка Сибіру сходить на світовий трон, демонструвати видатну гру в неї не виходить. Проте залікові очки, чесно зароблені російською красунею на попередніх турнірах, дозволяють їй називатися першою ракеткою планети.

Новий ансамбль без солістів

Новий ансамбль без солістів

Після недавнього принизливого розгрому з рахунком 0:3 у Голландії головний тренер збірної України Олексій Михайличенко розпустив футболістів і знову зібрав на базі в Кончі–Заспі лише за три дні до наступного товариського матчу. Причому трьох ветеранів наставник «синьо–жовтих» відправив по домівках: Шевченка — до Лондона, Вороніна — до Одеси, Калиниченка — до Москви. Було зрозуміло, що в зустрічі зі збірною Швеції наш тренерський штаб суттєво оновить склад. Що, чесно кажучи, напрошувалося вже давно. І результат виявився настільки несподіваним, наскільки й приємним.

Третій, перший і «МЮ»

Третій, перший і «МЮ»

У головному матчі європейського клубного сезону команди з однієї країни зустрічалися лише тричі. У 2000 році «Реал» обіграв «Валенсію», у 2003–му «Мілан» у серії пенальті здолав «Ювентус», і от у ніч із середи на четвер «Манчестер юнайтед» упорався з «Челсі».