Присмак піску Чилі

У неділю учасники «Дакара» отримали перший день відпочинку — хороша нагода додатково «підлікувати» своїх «залізних» коней та набратися сил перед найдовшим етапом. За словами організаторів, 557 км спецділянки в Чилі не повинні були стати найскладнішими для гонщиків. Далебі. «Не встигли ми перебудуватися на більш повільний темп, як двічі потрапили в дуже стрімкі ями. Через це кермо прокрутилося на півоберта вправо. На жаль, ми пошкодили підвіску. Довелося скидати темп, адже попереду було ще 400 км», — розповів після завершення етапу пілот української команди «Сікст Юкрейн» Вадим Нестерчук. Хай там як, але хоч і в щадному режимі, «Рижик» дістався фінішу 31–м. А в загальному протоколі після половини гонки помаранчевий «Мітсубісі» Нестерчука опустився з 24–ї на 25–ту позицію. Таки недарма наш механік спав лише півтори години на добу.

Неенергетичний «Ураган»

Цьогорічна національна першість з футзалу вперше проходить під егідою екстра–ліги — новоствореної організації, яка взялася виводити на нову орбіту український міні–футбол. Міні–футболісти — не перші в Україні «ігровики»–професіонали, які об’єдналися в єдиний пул заради підвищення рейтингу та збільшення прибутків. Цей комерційний проект наразі виглядає не надто переконливо. Адже левова частка уваги, як уболівальницької, так і фінансової, належить великому футболу.

Ольга Маслівець: Акул на змаганнях бачимо регулярно

Ольга Маслівець: Акул на змаганнях бачимо регулярно

Довгий час, із 1996 року до 2004–го, українську олімпійську скарбничку стабільно поповнювали медалями представники вітрильного спорту. Та після завершення кар’єри Ігорем Матвієнком і Євгеном Браславцем, Русланою Таран і Оленою Пахольчик, Родіоном Лукою й Георгієм Леончуком Україна суттєво здала позиції «під вітрилами». Щоправда, не безнадійно. Синьо–жовтий прапор у титулованих товаришів по збірній підхопили віндсерфінгісти Ольга Маслівець та Максим Оберемко. Цікаво, що ця пара, яка з 2008 року зв’язала себе сімейними узами, — рекордсмен за кількістю проведених Олімпіад. За плечима Ольги та Максима — виступи на трьох і чотирьох Олімпійських іграх відповідно. Мають вони на руках і перепустки до Лондона–2012, так що послужний список поповниться.

З огляду на постійний прогрес у результатах Маслівець та Оберемка можна сподіватися, що ювілейні XXX Ігри можуть стати їхнім зірковим часом. Про підготовку до важливого старту, життя своєї родини на воді та суші кореспондентові «УМ» розповіла Ольга Маслівець.

«Рижик» пробивається в Перу

«Рижик» пробивається в Перу

Переїхавши в 2009 році з Африки в Південну Америку, знамените ралі «Дакар» три роки поспіль починалося і закінчувалося в столиці Аргентини — Буенос–Айресі. Нині, прокладаючи маршрут четвертого ла­тино­американського ралі–рей­ду, організатори вирішили порушити традицію. Тепер замість «кільцевих» перегонів, як це було раніше, гонщикам доведеться рухатися в одному напрямку — з південного сходу на північний захід континенту. Власне, так було і в «африканський» період, коли гонка стартувала у Франції, а закінчувалася в столиці Сенегалу — Дакарі.

Віктор Леоненко: Шевченко мав би попрощатися з футболом вчасно

Віктор Леоненко: Шевченко мав би попрощатися з футболом вчасно

Зірковий нападник київського «Динамо» 90–х років, зараз Віктор Леоненко — не лише відомий експерт, обізнаний на тонкощах футболу та багатьох закулісних подіях. Леон вирізняється ще й гострим язиком, прямотою й дотепністю. На правах триразового володаря титулу найкращого футболіста України 42–річний ветеран нещадно «жалить» гравців, які, на його думку, не відповідають високому званню футболіста–професіонала. В інтерв’ю «УМ» Леоненко пропонує навести лад у зарплатних відомостях українських клубів, ділиться рецептом лікування «зіркової хвороби» та розповідає про свою роботу на телебаченні.

Заряд, принесений росіянами

Заряд, принесений росіянами

На старті попереднього сезону головний тренер полтавського «Динамо» Андрій Портной у розмові з кореспондентом «УМ» заявляв, що його колектив готовий скинути із трону багаторічного чемпіона — «ЗТР». Полтавцям не вдалося реалізувати той амбіційний план — за підсумками сезону 2010/11 динамівці фінішували другими, відставши від «Запоріжтрансформатора» на шість очок. Водночас половина нинішнього чемпіонату України пройшла вже під диктовку Полтави. Команда Портного виграла всі 14 матчів перших двох кіл і пішла на зимові канікули, маючи шестиочковий гандикап над найближчим переслідувачем. «Колектив заряджений на перше місце», — так пояснив «УМ» причини потужної гри наставник «Динамо». — Завдяки увазі й підтримці керівництва клубу нам вдалося добре підготуватися до сезону. Влітку ми провели два міжнародні турніри в Польщі та Білорусі. Вдало розроблена стратегія дозволила нам підійти на піку форми до зустрічі з головними конкурентами за «золото».

Відправили по перемоги

Відправили по перемоги

Спортивні традиції, особливо олімпійські, — доволі консервативні. Україна дотримується неписаних правил і щоразу урочисто проводжає членів олімпійської сім’ї на головні змагання чотириріччя. Найближчий старт — I Зимові юнацькі олімпійські ігри, що пройдуть 13—22 січня в австрійському місті Інсбрук. До знаного альпійського курорту, де в 1976 році проходили XII зимові Олімпійські ігри, вирушають 23 юні українські спортсмени. Уже позавчора НОК влаштував їм офіційні проводи за участю державних чиновників, спортивних функціонерів та призерів минулих Олімпіад.

Хвилю тримай, традицію — теж

Хвилю тримай, традицію — теж

Чемпіонати світу серед майстрів вітрильного спорту відбуваються раз на чотири роки, приблизно за шість–сім місяців до Олімпіади, і на цих змаганнях зазвичай розподіляють левову частину перепусток на літні Ігри. Світова першість–2011 відбулася в австралійському місті Перт 3—18 грудня. В акваторії Індійського океану на старт виходили понад 1500 спортсменів із 80 країн — це рекорд порівняно з попередніми ЧС.

Діамант, який справив магічне враження

Діамант, який справив магічне враження

Коли в березні президент Федерації баскетболу України Олександр Волков разом зі своїм другом, генеральним секретарем ФІБА–Європа Наром Заноліном оголошував, що Україна починає боротьбу за право проведення Євробаскету–2015, подумалось: із таким лобі маємо непогані шанси на успіх. Але кінцевий результат виборів господаря чемпіонату Європи 2015 року серед чоловіків став справжньою сенсацією. Адже право прийняти престижне баскетбольне Євро, яке стане також ареною боротьби за олімпійські ліцензії 2016 року, дісталося Україні практично без боротьби.

Подвійна приємність

І для «Металіста», і для «Ворскли», які останніми з українських клубів цього року закривали «європейське вікно», завершальні поєдинки групового раунду Ліги Європи не мали турнірного значення. Тож харків’яни, достроково вигравши групу G, поїхали на матч проти лідера голландської першості в Алкмаар у напіврезервному складі. Зазвичай у відповідальних міжнародних поєдинках Мирон Маркевич не надто довіряє українським футболістам, а цього разу аж п’ятеро «справжніх», не натуралізованих, українців отримали місця у стартовому складі. «Металіст» вийшов уперед, однак на тій самій хвилині пропустив випад господарів — 1:1. Маркевич залишився задоволений грою своїх підопічних: «Враховуючи те, що більшість гравців «основи» не брали участі у матчі, нічийний рахунок приємний для нас». Ще б пак — слобожанці так і залишилися з нулем у графі «поразки».