П'ятирічка помсти

П'ятирічка помсти

Учора в Сполучених Штатах згадували 2749 людей, які загинули під уламками хмарочосів Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. На цьому місці в центрі Манхеттена, яке відтоді називають «граунд зеро», до сьогодні зяє пустка — посеред моря хмарочосів тут вирили два басейни-котловани. Не забуто й iнших жертв грандіозних авіазамахів того дня — 184 людей загинули в Пентагоні та 40 — у Пенсильванії.

За що червонів Янукович у Криниці Гурській

Майже ні в кого не виникає сумнівів у тому, що Польща є найбільш доброзичливим європейським партнером України, а міждержавні українсько-польські стосунки — безумовно дружніми. Втім аксіомою є й те, що саме від друзів часто доводиться вислуховувати далеко не найбільш приємні речі.

Атомні мрії

Сенсаційну заяву зробив заступник міністра економіки Польщі Пьотр Наїмський — в інтерв'ю агенції «Рейтер» він повідомив про намір Польщі збудувати власну атомну електростанцію. Польща може приєднатися до проекту балтійських країн із побудови атомної електростанції у Литві, або ж, якщо означений проект не відбудеться, розглянути можливість створення власної АЕС після 2020 року, сказав пан Наїмський. Деяка сенсаційність заяви полягає в тому, що Польща — неядерна держава, на її території немає і не було жодної АЕС.

Транзит із полегкістю

Чехія, Словаччина та Латвія відмінили транзитні візи для громадян України, які мають візи або дозволи на проживання у країнах Шенгенської зони, а також у Швейцарії та Ліхтенштейні. Про це повідомила вчора прес-служба МЗС України.

Мер і вулиця безумств

Мер і вулиця безумств

Сміх чи сором мусять превалювати у цій дипломатичній хохмі, навіть складно визначити. Кумедним, хоч і прямодушним, виглядає доручення, яке столичний голова Леонід Черновецький дав своїм радникам: скласти довідки про особи Ванди Василевської та Вацлава Воровського. Мер відтак мусить дати власну експертну оцінку, чи достойні ці діячі бути увіковічнені в назвах столичних вулиць. Прохання прибрати імена означених комуністичних діячів із назв київських вулиць начебто висловив під час зустрічі з мером амбасадор Польщі Яцек Ключковський. Натомість посол буцімто наполіг, аби котрусь iз вулиць назвали ...

На Захід! Тобто в Криницю

6—9 вересня в польському курортному містечку Криниця Гурська відбудеться один iз найпотужніших політико-економічних форумів Центральної Європи, такий собі прикарпатський Давос. Цього року — а це буде шістнадцяте таке зібрання в Криниці — сюди прибудуть 1 600 політиків, експертів, громадських і культурних діячів з понад 40 країн Європи, Азії та Америки. У програмовій Раді Форуму є й українці, зокрема Віктор Ющенко, Богдан Осадчук та Анатолій Кінах.

Україна «не побачить» рефeрендум у Придністров'ї

Позиція України тотожна позиції Європейського Союзу щодо запланованого на 17 вересня референдуму в Придністров'ї — він не є легітимним, а тому Україна так само, як і держави ЄС, не надсилатиме у ПМР офіційних спостерігачів. Про це заявив Спеціальний представник України з питань придністровського врегулювання Андрій Веселовський. Як повідомила прес-служба МЗС, на нещодавній зустрічі пана Веселовського з керівником місії ЄС iз надання допомоги на українсько-молдовському кордоні Ференцем Банфі та зі спеціальним представником ЄС для Молдови Андріаном Якобовіцем було наголошено на необхідності якомога швидшого відновлення переговорів у форматі «5+2» (тобто Молдова, ПМР плюс посередники Україна, Росія, ОБСЄ та ЄС і США як спостерігачі).

Лоботомія небайдужих

Лоботомія небайдужих

Рівно за два роки після трагедії в Беслані правозахисники та просто небайдужі росіяни, загалом кількасот людей, зібралися на Луб'янській площі для того, щоб покласти квіти жертвам теракту і водночас злочинно невдалого штурму бесланської школи спецслужбами. Проте тихий мітинг пам'яті провести не вдалося — міліція назвала мітинг несанкціонованим, а незгодних iз таким рішенням ОМОН скрутив і відвіз «до з'ясування». Телекартинка закордонних ТБ з розгону цієї акції нагадувала розправу з інакодумцями часів радянського тоталітаризму.