Солоду вистачить на всіх

Хмельниччина міцно утримує лідерські позиції з виробництва солоду, який є невід'ємним компонентом пивоварної технології. Достатньо сказати, що кожен третій літр збадьорюючого вітчизняного напою замішаний на інгредієнтах подільського походження. Це й зрозуміло, адже Славутська солодовня має найбільші потужності в Україні, виготовляючи щорічно 75 тисяч тонн продукції. Переконалися у її високій якості ділові партнери славутичан у Румунії, Молдові, Вірменії.

Молочна драма

Телефони волинських молокопереробників в усі дні молочно-м'ясної «війни» з Росією «червоні» від дзвінків з Росії. Там хочуть купувати нашу продукцію. Тільки ВАТ «Рожищесирзавод» експортував до Росії 50 відсотків вироблених твердих сирів, а торік це — 2500 тонн (поставки «Комо» ще більші). За останні три роки росіяни закупку українських сирів збільшили втричі, і 60 відсотків їхнього сирного ринку становить український продукт. Волинь продавала в Росію, окрім сиру, масло вершкове, молоко, вершки, кисломолочні продукти.

Маєш пай — за парту сідай

Маєш пай — за парту сідай

Тиждень тому, 9 лютого Верховна Рада України завдала превентивного удару по спритниках, котрі упродовж останніх років активно займалися оборудками із земельними паями. Коментуючи ситуацію, спікер Володимир Литвин зауважив, що «у людей за безцінь скуповують землю, аби по завершенні мораторію продати її за копійку своїм близьким чи родичам». Законопроект № 9059 передбачав відповідні зміни до Земельного кодексу України, і 349 народних депутатів проголосували за визнання недійсними всіх попередніх актів щодо відчуження земельних ділянок у регіонах.

Узимку жнивують лісівники

Узимку жнивують лісівники

В Яснозірському лісництві на Черкащині в ці холодні зимові дні досить гаряча пора — тут повним ходом іде збирання соснової шишки. Для колективу лісівників така робота — що жнива для селянина, позаяк саме від збирання насіння сосни звичайної та його якості будуть залежати посадки майбутнього лісу. До речі, в 2005 році тут посадили 37 гектарів нового лісу.

Юрій Мельник: Ми увiрували, що росiйський ринок буде завжди нашим, i перестали ним дорожити

Юрій Мельник: Ми увiрували, що росiйський ринок буде завжди нашим, i перестали ним дорожити

Сьогодні Верховна Рада викликає представників Мінагрополітики, щоб ті відзвітували, як просуваються переговори з Росією з врегулювання м'ясо-молочної «торгової війни». Нагадаємо, що вже третій тиждень, як росіяни відмовилися від українських сирів та ковбас, посилаючись на порушення ветеринарно-санітарних вимог при перевезеннi товарів через кордон. Як наслідок, постраждали більшість українських селян. Бо молокозаводи тепер купують у них молоко дешевше — не по 1,35—1,4 гривні за літр, як перед новим роком, а по 80—90 копійок.
Віце-прем'єр-міністр з питань АПК Юрій Мельник вважає: цю ситуацію великою мірою спричинили керівники Мінагрополiтики, які не змогли ні вчасно спрогнозувати скандал, який назрівав не один місяць, ні швидко врегулювати проблему.

Академік Анатолій Бабич: Наш аграрний сектор здатний відродитися за п'ять років

Академік Анатолій Бабич: Наш аграрний сектор здатний відродитися за п'ять років

У науковому світі ім'я Анатолія Бабича додаткових рекомендацій не потребує. Доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Української академії аграрних наук, він двадцять років працював в Інституті кукурудзи, ще стільки ж часу очолював Інститут кормів УААН, написав близько півтисячі праць, створив власну наукову школу. Його спеціалізація — комплексні дослідження глобального процесу вивчення земельних, продовольчих і кормових ресурсів, стратегії розвитку сільського господарства. Саме стан аграрного сектору України на перехресті сьогоднішніх світових тенденцій та майбутні перспективи й були в центрі нашої розмови.

Коні мої невибагливі

Коні мої невибагливі

Табун із декількох десятків молодих коней, що належить йому і компаньйону з Алушти Юрію, і днює, і ночує нестриноженим під відкритим небом улітку й узимку. Та й ще майже на лоні хоча й потривоженої всюдисущими туристами, але все ж не зачепленої тотальною господарською діяльністю природи поруч зi знаменитими Червоними печерами. Це поблизу рідного села Анатолія — Зарічного, що прилягає до траси Сімферополь—Ялта. Утім повна свобода для тварин — це крок радше вимушений. Колишній конюх нині «успішно» реформованого тутешнього радгоспу «Перевальненський» елементарно не розжився на приміщення. В орендованій ним невеличкій фермі, що дивом уціліла як майновий пай, місця вистачає лише для більш цінних племінних жеребців, придбаних власним коштом у заповіднику Асканія-Нова. Та й не хоче чоловік своїми кіньми завдавати односельчанам шкоду, тобто витоптувати громадське пасовище за селом. Зарічнянці та жителі сусідніх сіл виганяють туди свою худобу. «Аби люди не нервували», він відправив своїх улюбленців подалі в гори, куди не дістатися всеядним вівцям та козам.

Проситься ріпак у тракторний бак

В Україні вже стали поганою традицією цінові стрибки на дизпаливо у пікові періоди сільськогосподарського циклу. Послабити цей мулький налигач, на якому вітчизняних аграріїв тримають здебільшого російські власники нафтопереробних заводів та заправок, наші селяни намагаються в різні, зокрема й екзотичні, способи. Умілець із Київщини, приміром, сконструював трактор, який успішно рухається на самогоні. Ідея, поза сумнівом, цікава, але собівартість сивухи ще вища, ніж дизпалива, та й механізатори навряд чи утримаються від спокуси хоч кілька разів на день сьорбнути із самогонобака. Більш перспективний, економічно вигідніший і доступний усім, як стверджують учені, шлях самозабезпечення паливом пролягає через нарощування посівів і переробки ріпаку.

Гриша подався у прийми,

Незвичний гість оселився на фермі сільгосппідприємства «Росія», що у Великому Олександрові Віньковецького району. Тут свиняче стадо поповнив... гордовитий дикий кабан. З-поміж сородичів він вирізняється довгою чорною шерстю і дещо незалежним виглядом. Але це лише зовні, бо насправді Гриша (саме так нарекли його тваринники) — досить сумирний у поведінці з іншими поросятами й не виявляє жодної ворожості до людей.

У приморську палять... корів!

У приморську палять... корів!

Iз кількаденним інтервалом у Приморському районі встановлено два факти небезпечного захворювання великої рогатої худоби. Йдеться про сказ. Спершу до ветлікарів звернувся мешканець села Преслав: так і так, мовляв, корова якогось біса вже третю добу нічого не їсть і не п'є.