«Плану Б» для України немає

«Плану Б» для України немає

Учора в Києві відбулося одразу кілька прес–конференцій за участю експертів, які коментували результати понеділкового саміту «Україна–ЄС». Думки розділилися. Частина політологів вважає, що саміт приніс нову надію для України. Інші експерти налаштовані скептично щодо перспектив підписання угоди про асоціацію України з ЄС та впровадження всеохопної зони вільної торгівлі.

Навіть Печерський суд може бути справедливим

Українська Феміда не лише карає невинних. Днями експерти оприлюднили рейтинг судових рішень 2012 року, найбільш знакових для захисту прав людини.

У даному рейтингу перше місце посіла постанова Херсонського окружного адміністративного суду, яка стосувалася свободи мирних зібрань. Суд визнав незаконним і таким, що не відповідає Конституції, рішення міськради про порядок організації та проведення в Херсоні зборів та мітингів. Як каже голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, «це рішення недарма посіло перше місце, оскільки для українського правосуддя воно є винятковим і дуже рідкісним». Річ у тім, що суд вийшов за межі позовних вимог (прокурор вимагав визнати незаконним лише окремі пункти рішення міськради, а суд визнав таким усе рішення) і встановив, що місцева рада взагалі не повноважна приймати рішення з питань, які мають регулюватися винятково законом.

ДіаЛОХ із країною

ДіаЛОХ із країною

Замість давно обіцяної великої прес–конференції Президент Віктор Янукович, який так боїться спілкування з незалежною пресою, минулої п’ятниці став головним героєм телевізійного проекту центральних каналів «Діалог з країною». Припущення підтвердилися: програму жорстко курирувала адміністрація Президента, запитання «з народу» були домашніми заготовками, а стороннім людям було зась потрапити в цей ефір. За винятком київського Майдану, де трапився збій.

«Піаністів» дискваліфікують

«Піаністів» дискваліфікують

«Ні переможців, ні переможених у цій ситуації немає», — так оцінює розблокування Верховної Ради минулої п’ятниці близький до влади політолог, директор Інституту української політики Констянтин Бондаренко. За його словами, це був «очевидний компроміс, вигідний як опозиції, так і владі».

Розігнали дим

Закон щодо заборони куріння у приміщеннях ресторанів та кав’ярень, який набрав чинності 17 грудня минулого року, виконується, і це... стало несподіванкою навіть для самих громадських організацій — головних лобістів закону. У 93% закладів громадського харчування не палять, повідомив директор Інституту медіа­права, керівник проекту «Київ без тютюнового диму» Тарас Шевченко.

«Межигір’я» з–під семи замків

«Межигір’я» з–під семи замків

Відомо, що в 2010 році громадянин Віктор Янукович придбав у держави земельну ділянку в урядовій резиденції «Межигір’я» під Києвом площею в 1 гектар 76 соток. Але скільки б журналісти та громадські активісти не намагалися дізнатися про суму, яку заплатив Президент за ці маєтності, все марно. Хоча закон України передбачає безумовну відкритість даних про розпорядження державним майном.

Вибір — або біле, або чорне

Учора вiдбулося засiдання президiї полiтради партiї «Наша Україна». Ухвалено рiшення щодо процедури перереєстрацiї членiв партiї, яка починається вже сьогоднi. Президiя також обговорила подальшi кроки внутрiпартiйної роботи i призначила засiдання полiтради партiї (позачергове) на 23 лютого.

Своїми оцiнками щодо ситуацiї в партiї та її найближчих перспектив дiлиться голова Рiвненської облорганiзацiї «Нашої України», голова бюджетного комiтету i керiвник фракцiї «Нашої України» в Рiвненськiй облраді Олексiй Кособуцький.

У темряві красти легше

Як повідомили в Міжнародному центрі перспективних досліджень, Україна втратила позиції в міжнародному рейтингу «Відкритий бюджет». За підсумками 2012 року Україна посіла 35–те місце серед сотні оцінених країн за так званим «індексом відкритості державного бюджету», отримавши 54 бали зі 100 можливих. Для порівняння: у 2010 році ми мали 62 бали.

Ціна сердечності

Ціна сердечності

Ви кажете Їй: «Серденько моє...». Серце, кохана, люба... Вона — «ваше все», і навіть більше, бо ж любов переповнює. Переповнює (ви тільки вслухайтесь уважно в саме слово) — це значить більша за об’єм вашого «я», вашого індивідуального всесвіту. Ви готові Їй віддати все — життя, кар’єру, квартиру, е–е–ех! — все бери, не шкода, тільки люби мене, люби! Ви готові віддати Їй своє серце. Справді? А знаєте, скільки коштує серце? Отож бо. Тому почніть iз тістечка. І хай вам ніколи не доведеться дарувати коханій серце в самому буквальному значенні.

Перший пішов. Другий уже майже йде

Уже двоє політиків підтвердили свою готовність балотуватися в мери Києва — Олександр Попов і — з обмовками — Петро Порошенко. Деякі політичні сили підготували й відповідні законопроекти, які мусить прийняти Верховна Рада для того, щоб якомога швидше розпочати виборчий процес у столиці. Омріяна дата — початок червня. Проте так схоже, що вибори у червні навряд чи відбудуться.