Нема хунти без добра

Нема хунти без добра

Коли дізнався, що генерал Августо Піночет помер, мене охопило сум'яття. По-перше, з причин суто особистих. У 1973 році, коли чилійські військові штурмували президентський палац Ла Монеда, я був студентом біологічного факультету Київського університету. Саме тоді КДБ заманулося зробити у мене в гуртожитку обшук, бо якраз поспіли свіжі доноси про спробу створення молодіжної організації — ясна річ, революційної. Будучи шмаркатим конспіратором-початківцем, я приліпив папірець з явками і паролями пластиліном зі зворотного боку портрета чилійського співака Віктора Хари. Цей портрет висів у мене над ліжком, бо Че Гевару дістати було значно важче. Та й Гевара тоді означав приблизно те саме, що зараз Бандера, — міфологізовану неоднозначність, безкарне дратування консервативних жлобів.

Монументальний сепаратизм

Монументальний сепаратизм

Минулої неділі в Південній Осетії відбулися референдум про незалежність від Грузії та вибори президента цієї самопроголошеної республіки. У Тбілісі це голосування вважають незаконним. За незалежність цієї невизнаної республіки осетини проголосували з непристойною за демократичними мірками одностайністю — 99 відсотків. Не менш дивна одностайність і на виборах президента — 98 відсотків за Едуарда Кокойти. Виборців на дільницях частували пивом та місцевою горілкою аракі, натякає сайт «Лєнта.ру».

Не Карфагеном єдиним...

Не Карфагеном єдиним...

Найпопулярніша серед українських туристів країна Магрібу 7 листопада відкрила в Києві своє почесне консульство. Церемонія була спеціально приурочена до червоної дати в календарі держави — національного свята, дня туніської революції. Отже, відкриваючи почесне консульство в українській столиці і вітаючи журналістів зі святом, Надзвичайний та Повноважний Посол Тунісу в Росії та Україні (за сумісництвом) Мохамед Беллажі мав на увазі свято не «великої жовтневої», а зовсім іншої революції. Про особливості шляху Тунісу в сучасному світі та генезис цієї однієї з найбільших на континенті ісламських держав — наша розмова з амбасадором Беллажі.

Синхронні «тіні» на паркані

На вихідних у Польщі відбулися дві акції провокаційного характеру, відверто спрямовані проти польських українців. Враховуючи активізацію радикально націоналістичних середовищ в обох країнах напередодні 60-ї річниці депортаційної акції «Вісла», навряд чи можна сподіватися на її притишення.

Латинка імені Назарбаєва

Латинка імені Назарбаєва

Ініціатива ця, звісно ж, іде від президента Нурсултана Назарбаєва: «Молодь у країні повинна знати: без володіння державною мовою працювати в державних органах, сфері послуг, правоохоронних органах чи судовій сфері буде неможливо». Уряд Казахстану днями вже офіційно ухвалив рішення про вдосконалення мовної політики, передає РІА «Новості». Серед найперших заходів — «пропаганда казахської мови як символа, що об'єднує всіх громадян Казахстану, переклад діловодства державною мовою, стимулювання державних службовців неказахської національності, що знають мову» тощо. У школі казахську історію та літературу вивчатимуть двома мовами вiдразу: казахською та російською.

«Бацьків» атом

Білорусь офіційно заявила про початок проектних робіт з будівництва своєї першої атомної електростанції, яка мусить дати першу чергу електроенергії в 2015 році. Підготовчі роботи зі спорудження першого енергоблоку почнуться вже наступного року. Про це позавчора заявив журналістам головний інженер державної компанії «Бєленерго» Олександр Сивак, повідомляє «Інтерфакс».

Дарвін - так, Гертих - ні

Польські освітяни збираються віддати віце-прем'єра і за сумісництвом міністра освіти та голову ультранаціоналістичної «Ліги польських родин» Романа Гертиха під Трибунал держави, польський аналог українського Конституційного Суду. Днями про це на прес-конференції заявив голова Спілки польських освітян Славомір Броняж.