Листопадовий голепад

Листопадовий голепад

Загалом 32 м’ячі у восьми поєдинках позавчора забили команди, що завершували четвертий тур у Лізі чемпіонів. Причому більше половини голiв припадає на учасників груп Е та F, адже кілька матчів тут завершились із розгромними рахунками. Водночас перемоги принесли путівки до наступного раунду цього змагання першим трьом командам: у «Баварії», «Челсі» та «Реалі» на деякий час можуть випустити із поля зору європейську арену та зосередитись на внутрішній першості.

Свято, на якому ми чужі

Свято, на якому ми чужі

Уже більше десяти років наші волейболісти можуть лише мріяти про участь у світових першостях. Чоловіки вперше та востаннє змагалися на такому рівні в 1998 році, у жінок цей досвід датується ще давнішим часом: у 1994 році вони змагалися на «мундіалі» в Бразилії. На нинішньому жіночому чемпіонаті, що стартував минулої п’ятниці в Японії, наших представниць знову немає. Ця країна вже вдруге поспіль приймає змагання такого рівня, і 24 збірні–учасники по 14 листопада виборюватимуть тут право називатись найсильнішою національною командою у своєму виді спорту.

Ось поляки. А де ж атака?

Ось поляки. А де ж атака?

Як і два роки тому, шлях у новому кваліфікаційному турнірі до фінальної частини чемпіонату Європи чоловіча збірна України розпочала з поразки. Тоді наші хлопці поступилися на виїзді голландцям, але згодом обійшли їх у турнірній таблиці. А позавчора підопічні Бориса Чижова у Варшаві програли полякам.

Малою кров’ю — великим вогнем

Малою кров’ю — великим вогнем

Шість клубів першої та другої футбольних ліг грали в 1/8 фіналу національного Кубка, і лише один пробився до чвертьфіналу. Непоганий показник. А сенсацій могло бути й більше — в кількох парах нижчі за класом мали значні шанси дотягнути принаймні до додаткового часу й потенційної серії пенальті, але пропускали вирішальні м’ячі під кінець поєдинків.

А ось у Кременчуці матч між друголіговим «Кременем» та дніпропетровським «Дніпром» запам’ятався не так результатом, як подіями поза футбольним полем. Численна виїзна армія вболівальників «дніпрян» вирішила підтримати перший забитий м’яч у ворота господарів запаленими фаєрами, і місцева міліція одразу кинулася заспокоювати трибуни силою. Охоронці правопорядку кидали фанатів на землю, заламували руки. У масову сутичку втрутилися навіть футболісти «Дніпра», звично прихильні до своїх фанів. Денисов, Мандзюк, Льопа та інші намагалися відтягнути багатьох міліціонерів від уболівальників...

Не світить, але гріє

Не світить, але гріє

Черговий тур ще яскравіше засвідчив, що між звичними лідерами чемпіонату — «Шахтарем», «Динамо» й «Металістом» — та амбітними переслідувачами й середняками залишається відчутна різниця в класі. Представники України у єврокубках, попри втому, на внутрішній арені обійшлися без втрат. «Гірники», скажімо, мали значну перевагу над «Ворсклою», навіть тривалий час граючи в меншості. У Луцьку «Волинь» була близькою до сенсації, однак відібрати очки в «Динамо», схоже, завадили... електрики.

Сьомий десяток іспанця

Сьомий десяток іспанця

«Шальке­04» із Гельзенкірхена зараз переживає не найкращий період своєї історії — у бундеслізі фінансово потужні «кобальтові» йдуть третіми з кінця (п’ять очок після восьми турів), але на європейській арені справи в підопічних Фелікса Магата кращі. Позавчора рурські «гірники» здобули другу перемогу в груповому раунді Ліги чемпіонів, а їхній іспанський нападник Рауль Гонсалес вписав новий рядок в історію світового футболу.

У пошуках фарту

У пошуках фарту

Цікаві зміни намітились у лавах віце–чемпіона країни. Футболісти — як відомо, люди забобонні, а тому будь–які дрібниці у функціонуванні клубу є важливими. От і минулої суботи динамівські прихильники помітили, що на матчі проти «Карпат» тренерський штаб киян окупував не праву лаву запасних стадіону «Динамо», як це було останнім часом, а ліву. Як пояснив Олег Лужний, такий переїзд є даниною традиціям: мовляв, усі славні тренери «синьо–білих» обирали саме лівий бік. «Поверненням до витоків» також можна вважати слова президента «Динамо» Ігоря Суркіса, який бажає змінити нинішню синьо–жовту круглу емблему клубу на символ із переможних радянських часів — ту саму літеру «Д», але меншу і в ромбику. На тлі таких змін залишилось найголовніше — повернути переможну гру. А з грою в динамівців досі проблеми, хоч у звітному турі вони й без особливих зусиль перемогли амбітну команду зі Львова.

Ударимо по «Гарматі»

Ударимо по «Гарматі»

Свого часу Кличко–старший не раз бився в Гамбурзі — власне, саме з цього міста починався шлях Віталія в професійному боксі. «Я добре пам’ятаю свій перший бій у маленькому залі, де було від сили півтори тисячі чоловік», — розповідає Кличко про свої перші кроки в клубі «Універсум бокс промоушн». Згодом, у 1999 році, він у Гамбурзі нокаутував американця Обеда Саллівана й захистив чемпіонський пояс WBO. Сьогодні ж 39–річний український боксер і політик відстоюватиме звання найсильнішого за версією WBC, а претендентом на титул є вайлуватий американець Шеннон Бріггс на прізвисько «Гармата» (51 перемога — 5 поразок — 1 нічия; 45 нокаутів). Найбільшим досягненням цього спортсмена є пояс чемпіона WBO, який він виборов у 2006 році, але втратив у наступному ж поєдинку.

На берегах різних океанів

На берегах різних океанів

П’ятьма матчами четверга та в ніч на п’ятницю за київським часом стартувало дев’ятимісячне свято любителів хокею найвищого рівня — 93й регулярний чемпіонат НХЛ. Завершиться він 10 квітня, після чого уболівальників очікуватиме найцікавіше: ігри «плейоф» за Кубок Стенлі. Матч усіх зірок ліги цього сезону прийме «Кароліна» 30 січня. Також заплановано провести так звану «зимову класику» — гру на відкритому стадіоні з найбільшою глядацькою аудиторією. У столиці Пенсильванії зустрінуться «Піттсбург» та «Вашингтон».

Перемога під «Брагу»

Перемога під «Брагу»

Поєдинок між чемпіоном України та португальською «Брагою», яку напередодні старту групового турніру Ліги чемпіонів називали головним опонентом донеччан у боротьбі за вихід до наступного раунду із другого місця у квартеті, нагадував бій двох боксерів. Один, більш досвідчений, хай буде власником чемпіонського пояса, другий — претендентом на цей титул. Останній має виправдовувати свої претензії, тому молодечо наскакує на суперника, тоді як інший спокійно обороняється, вичікує на промах опонента, а дочекавшись — завдає разючого й переможного удару.