Це вам за 1966–й!

Це вам за 1966–й!

«Якби наші винищувачі в часи Другої світової війни оборонялися так само погано, ми б зараз розмовляли німецькою». Це лише один із критичних заголовків, якими були переповнені передовиці англійських газет після поразки їхньої збірної команді Німеччини в 1/8 фіналу. Недільний розгром із рахунком 1:4 став для Англії національною ганьбою, адже поєдинки з «бундестімом» за принциповістю для них можуть посперечатися хіба з матчами проти Аргентини, яким додає перцю політичне протистояння довкола спірних Фолклендських островів.

До вчорашнього вечора, коли в Кейптауні зійшлися Іспанія й Португалія, саме матч ФРН — Англія був найцікавішим на першій стадії «плей–оф». Решта результатів виявилися більш–менш очікуваними, за винятком хіба що підсумку матчу США — Гана, в якому зустрічалися рівні за силою суперники. І єдина африканська команда в цьому раунді таки підтримала бойовий дух африканських фанів.

Зірки і чорні смуги

Зірки і чорні смуги

Ненависники англійської збірної тішаться: підопічні Фа­біо Капелло у своїй групі фінішували нижче за команду США, колишньої британської колонії, котра ще недавно мала значно нижчий авторитет у футболі, ніж його «родоначальники». Уболівальники американців радіють подвійно: команда тренера Боба Бредлі пройшла до 1/8 фіналу, попри два помилково скасовані голи у ворота Словенії та Алжиру.

Під звуки танго й сальси

Під звуки танго й сальси

Як не дивно, для збірної Франції, чемпіона світу 1998 року, провальний виступ у ПАР не став найгіршим за її історію участі в фінальних частинах «мундіалів». Достроковий виліт із турнірів такого рівня в «галльських півнів», враховуючи нинішню невдачу, траплявся вже тричі, і щоразу в ці неврожайні роки французи закінчували змагання з однією нічиєю та двома поразками. У 1966–му французи відзначилися двома голами, а у 2002–му — навіть не забили жодного м’яча. Тож позавчора Флоран Малуда, можна сказати, врятував «триколірних» від повторення «сухої» ганьби восьмирічної давнини. Щоправда, остання ганьба — вона завжди найдошкульніша. Надто ж якщо врахувати, що ще жодного разу збірну Франції не супроводжувало стільки скандалів, як тепер.

Вам привіт від «Джабулані»!

Вам привіт від «Джабулані»!

Як жартують уболівальники, на чемпіонаті світу вже варто створити так званий «клуб жертв «Джабулані», куди ввійдуть голкіпери, котрі пропускали голи після несподіваних вивертів офіційного м’яча турніру. До воротарів збірних Англії, Алжиру, ПАР минулих вихідних приєднався воротар японської команди Ейдзі Кавасіма — він так і не розгадав траєкторію польоту снаряда після удару голландця Уеслі Снайдера. І щось підказує, що нових ляпів голкіперів ми побачимо ще чимало. А збірна Голландії завдяки тому «пострілу» півзахисника міланського «Інтеру» стала першою збірною, що забронювала місце в 1/8 фіналу.

Бий «дойчів», як б’ють «галлів»!

Бий «дойчів», як б’ють «галлів»!

Перший матч у групі D вчора обернувся сенсацією. Усі очікували, що німці, які в першому турі виглядали чи не найкраще серед усіх учасників «мундіалю», спокійно розберуться з сербами, тим більше, що захист балканців ослабила відсутність дискваліфікованого Александра Луковича з «Удінезе». Але «Білі орли», у складі яких із перших хвилин вийшов півзахисник київського «Динамо» Мілош Нінкович, постали зовсім іншою командою, ніж у поєдинку проти Гани.

«Червоні» плакали від щастя...

«Червоні» плакали від щастя...

Вівторок на полях Південно–Африканської республіки проходив під знаком Бразилії — у гру вступили самі «чарівники м’яча», від яких завжди очікують потужної та красивої гри, а також португальці, яких називають «європейськими бразильцями». Як і очікувалось, п’ятиразові чемпіони світу таки перемогли екзотичну збірну КНДР. Хоча гольової феєрії, всупереч загальним очікуванням, від фаворитів не дочекалися. Португальці розчарували ще більше: у поєдинку, який охрестили «битвою за друге місце» в групі G, вони розписали безбарвну нічию з командою Кот–д’Івуару.

На їхньому місці могли бути ми!

На їхньому місці могли бути ми!

До групи В у нас «сантимент»: як там зіграє Греція, що стала на шляху української збірної? Перший поєдинок еллінів на «мундіалі» — проти Південної Кореї — показав повну безпорадність оборони, яка колись допомогла грекам стати чемпіонами Європи, та неспроможність вікових гравців ланки атаки. Забивши швидкий гол, корейці спокійно довели гру до перемоги. Тепер вони спробують поборотися з аргентинцями за перше місце в групі. А нам можна замислитися: у якому вигляді постала б на полях ПАР наша команда, якби восени пройшла греків?

Голкіпери помиляються двічі

Голкіпери помиляються двічі

В англійському футболі було чимало вправних голкіперів зі всесвіт­ньою славою — Гордон Бенкс, Пітер Шилтон, Девід Сімен. Але з часу завершення кар’єри Сіменом «пост номер один» став найбільш проблемною позицією — уже років сім–вісім немає єдиного гравця, що надійно закрив би «рамку» «Трьох левів». Стартовий поєдинок родоначальників футболу на чемпіонаті світу знову підтвердив, що Фабіо Капелло має головний біль із воротарями.

Із думками про Грецію

Гасло «міліція з народом» уже не актуальне — тепер у юрбі лунає «міліція вбиває». Близько п’яти сотень молодих людей ідуть київською вулицею Мельникова, скандують антиміліцейські гасла та несуть плакати такого ж змісту. Двічі колона зупиняється, її учасники сідають просто на вуличний асфальт, паралізуючи рух транспорту — міліціонери, які супроводжують натовп, навіть не намагаються цьому завадити. У цей час дехто лягає на дорогу, їхні тіла обводяться крейдою, дописуючи всередині контурів «убитий міліцією».

Перші фінішують останніми

Мінімальної перемоги над «Льво­вом» «Се­вастополю» вистачило для здобуття чемпіонського звання в другому за силою дивізіоні українського футболу. Найпівденніша українська професійна команда цьогорічного зразка впродовж чемпіонату не залишала когорти лідерів — як і в минулій першості. Але якщо минулої весни севастопольці дещо пригальмували і пропустили до «вишки» «Закарпаття» з «Оболонню», то тепер утримали провідну позицію.