Лондону насниться українська корова

12–річна киянка Юлія Ступницька на днях поїде в Лондон представляти Україну в галереї сучасного мистецтва «Тейт Модерн». Наприкінці лютого її картина «Сон корови» перемогла у Санкт–Петербурзі в міжнародному дитячому творчому проекті «The Unilever International Schools Art Project (UISAP) 2007–2008». Тепер українську корову оцінюватимуть фіналісти країн–учасниць і просунута Англія.

«Привіт, ромашки» та «Спасибі», що прийшли

«Привіт, ромашки» та «Спасибі», що прийшли

Українське турне неабияк змінило російську співачку Земфіру. Відігравши концерт в Одесі 26 лютого, до київського виступу в Палаці спорту 5 березня Земфірочка (так вона себе часом називає) перейшла на українську, «розібралася» в російсько–українському газовому конфлікті, визнала українських музикантів і глядачів кращими, а нашого Вакарчука, між іншим, — найкращим композитором з усіх країн СНД. «Цінуйте те, що маєте, — каже Земфіра між піснями, а вже за хвилину вискакує з ногами на свого шанувальника і генія музики Славка Вакарчука. — Я ціную мелодію і талант. Не подумайте, що тут є щось особисте».

На три поверхи — Пінзель, Архипенко, Роден і сучасники

Цього року організатори плідніше попрацювали над експозицією. Вперше у Києві представлено роботи генія українського бароко майстра Пінзеля, які надав «Великому скульптурному салону» Герой України, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. При перевезенні скульптури зайняли цілий вагон. На минулорічному салоні були презентовані лише роботи його учнів. В «Українському домі» Пінзелю надано весь перший поверх.

«Океани» зіграли «Прикольну казку»

«Океани» зіграли «Прикольну казку»

...Дехто каже, задираючи носа, що бачив її на власні очі. Але поки що вона — майже таємниця. Кажуть, що минулої п’ятниці вона показалася на люди в київському кінотеатрі «Київ». Не брешуть. Державна служба кінематографії України і Міністерство культури Естонії презентували того дня український художній фільм «Прикольна казка», створений студією «Інтерфільм».

«Золотий лелека». Попит народжує пропозицію

Хто сказав, що дитячих письменників вкрай бракує і діти все менше через це читають? Це все вигадки нечистої сили і залякування бабая, бо ж І–й Всеукраїнський конкурс на кращі твори для дітей молодшого шкільного віку «Золотий лелека» доводить геть протилежне.

Крим і Сафо в коханні без меж

Крим і Сафо в коханні без меж

29 лютого «Кіностудія «Ялта–Фільм» презентувала свою першу картину про грецьке кохання англійського режисера. Любов коштує дорого — 5 млн. доларів. Стрічка зроблена у трьох версіях — українській, англійській і російській. Продюсери не планують на прокаті в Україні відбити ці гроші, більше спрямовують фільм на європейський і американський ринки.

Не такий страшний страйк, як його малюють

Не такий страшний страйк, як його малюють

Як і обіцяв генеральний директор ТОВ «Мультиплекс Холдинг» Антон Пугач, у середу столичний кінотеатр у торговельно–розважальному комплексі «Комод» на Лівобережній не працював. Замість анонсів біля кас на екранах висвітлювався лист–звернення до Президента, спікера, Прем’єр–міністра, щоб іноземні фільми прокатувати російським дублежем з українськими субтитрами, а на іншому екрані пояснення, чому страйк. Чоловіки в робочій формі з самого ранку порозкладали запаковані в поліетиленову плівку дошки і вдавали, що розбирають каси і роздягалки. «Ось так, кіно не буде!», — каже з удаваним сумом чоловік із молотком у руках. У ту мить до мене підходить хлопець з папкою і питає, що я шукаю. «Та нічого не шукаю, на вас дивлюся», — байдуже відповідаю. «Што?» — не розуміє бідолаха. Крадькома кидаю погляд на білий розграфлений листок паперу. Поки що жодного підпису. Через якийсь час до кінотеатру піднімаються дві дівчинки з книжками. «Што случілась?» — питають одна в одної. Це помічає працівник кінотеатру, швиденько підходить з сяючою від щастя посмішкою, що хоч хтось прийшов, і пропонує підписатися проти дій Міністерства культури і туризму. Вони не задумуючись пишуть, що проти і йдуть собі по магазинах. А працівники кінотеатру тим часом сумно походжають туди–сюди, чекаючи інших глядачів.

«Я була як лікар, який боїться робити своїй дитині операцію», —

«Я була як лікар, який боїться робити своїй дитині операцію», —

Російська актриса, сценарист і режисер Рената Літвінова в музичному кінодебюті «Зелений театр у Земфірі», прем’єра якого відбулася 25 лютого в кінотеатрі «Київ», намагалася вималювати найглибший портрет своєї подруги–співачки. Їй вдалося «розкрутити» героїню на зізнання в коханні, а також на зізнання, чому Земфіра Рамазанова ненавидить, коли до неї підходять ближче ніж на 50 см, чи важливо їй, щоб об’єкт її закоханості був красивим, як часто вона закохується і в кого, хто на неї чекає вдома, як вона реагує на свій вік і наближення старості, в чому сенс життя, яка її улюблена пора року. «Ти взагалі береш у мене «тупе» інтерв’ю, ніби для якогось журнальчика», — каже Земфіра на камеру режисеру Літвіновій. Фільм–концерт змонтовано із музичних номерів із московського виступу Земфіри у Зеленому театрі 8 червня 2007 року та монологів співачки.

«Шара» в музеях України

В Україні, на щастя, теж таке свято буває: в кого раз на тиждень, в кого щомісяця, а в кого тільки по великих святах. Заведено, що 18 травня, в Міжнародний день музеїв усі двері відчиняються для безплатного відвідування. Однак бувають і винятки.

Наліпки для «язика»

Цього року із заходами, присвяченими Дню рідної мови, не густо. Кажуть, що це через карантин. Найбільш масштабно День, зазвичай, відзначають у школах, проте через епідемію грипу масові заходи перенесено. Однак 21 лютого у всіх містах України відкриватимуться виставки, проводитимуться концерти, акції, «круглі столи».