Цінове дежа вю

Учора Перший віце-прем'єр Микола Азаров у Кабміні провів нараду з профільними міністрами, «губернаторам». Ішлося про ситуацію на ринку хлібопродуктів і нафтопродуктів.

Поки створюють систему, люди вмирають

За останні 11 років борг держави по знецінених вкладах в Ощадбанку колишнього Союзу перед нашими громадянами зменшився аж на чотири мільярди гривень. На жаль, значно зменшилася і кількість громадян України, так і не дочекавшись своїх чесно зароблених грошей...

ТИТАНові зусилля,

ТИТАНові зусилля,

Вітчизняні інвестори готові вкласти великі кошти у розвиток гірничо-металургійного комплексу на базі Кропивенського титаново-апатитового родовища, але, як виявляється, не ми господарі на своїй землі.
Мало хто знає, що Україні пощастило бути однією з п'яти країн світу — виробників стратегічної титанової сировини. У нас зосереджено значний відсоток запасів цієї руди. Більше того, лише ми, Китай, США i Росiя володіють повним циклом виробництва титанового прокату (ільменіт — губка — злитки — прокат).
Завдяки реконструкції наявної бази, на переконання багатьох експертів, наша держава могла б зайняти лідируючі позиції серед виробників надміцного металу і виробів з нього, які використовують у космічній, атомній, військовій, медичній галузях тощо.

«Законний» підхід до «квадратного метра»

Також «революціонери» обіцяють, що скоро житло стане доступним для широких верств населення. Для цього треба прийняти Закон «Про державну підтримку забезпечення громадян житлом та розвиток житлового будівництва», проект якого наприкінці минулого року зареєстровано у Верховній Раді та деякі інші закони.
Необхідність прийняття цього акта вони аргументують відсутністю цілісної системи державної підтримки забезпечення «квадратними метрами» наших громадян, що, в свою чергу, стримує реалізацію норм статті 47 Конституції України, котрою визначено, що держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Передбачено також, що громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату. Так записано в основному законі. Проте на ділі ситуація виглядає інакше.

Природна хода процесу, а з газами — проблеми

«Процес іде природно, і ми готові були до розвитку саме таких подій», — сказав учора Прем'єр-міністр Віктор Янукович, відкриваючи засідання Кабміну. Так він почав коментувати ситуацію навколо прийняття Закону «Про Кабінет Міністрів».

Платити чи не платити?

Після гучної заяви міністра юстиції Олександра Лавриновича, що він уже заплатив за новими тарифами і пропонує повторити цей подвиг усім законослухняним громадянам, стало зрозуміло: влада взялась за своїх підданих всерйоз і готова застосовувати найрізноманітніші важелі, аби змусити їх платити більше. Події минулого тижня підтвердили, таки ми маємо рацію. Спочатку віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак заявив, що в Україні може з'явитись міністерство житлово-комунального господарства — щоб регіони краще розуміли, як треба правильно витрачати кошти. А через день y Комітеті Верховної Ради з питань будівництва і житлово-комунального господарства відбулось перше засідання робочої групи, створеної за результатами міжкомітетівських слухань. Очолив робочу групу представник антикризової коаліції, депутат-«регіонал» Валерій Петросов.
Хвиля подорожчання комунальних послуг нині котиться Україною. І кожен регіон має свої особливості.

Міноритарна прокладка у корпоративних іграх

9 січня Верховна Рада вдруге прийняла Закон України «Про внесення змін до закону «Про господарські товариства». Цей документ передбачає зниження планки кворуму загальних зборів акціонерів господарських товариств з 60+1 до 50+1 відсотків акцій.

Бажання контакту

Відкриваючи перше засідання Кабінету Міністрів у цьому році, Віктор Янукович висловив сподівання, що конфлікт між урядом і секретаріатом Президента не перенесеться у 2007-му. «Негативні моменти, які були в нашій роботі, повинні залишитися в минулому, як у співпраці з секретаріатом глави держави, так і особисто з Президентом. Треба налагодити такі механізми, які сприяли б ефективній роботі влади в цілому», — заявив учора Янукович. Крім того, він наголосив, що буде проведено аналіз усіх президентських вето, які були накладені на рішення уряду в 2006 році, і в разі виявлення помилок Кабмін їх виправить.

Президент «нагнув» коалiцiю

Більш ніж тригодинна четвергова зустріч за зачиненими дверима кабінету глави держави, за даними джерел «УМ», таки принесла довгоочікуваний компроміс. Умови, на яких зупинились Віктор Ющенко та Віктор Янукович, були такими: Президент погоджується підписати бюджет, якщо Верховна Рада ухвалить два найважливіші, на його думку, положення. Це підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.