Не бійся грипу, бійся міксу

Не бійся грипу, бійся міксу

Навіть серед лікарів сьогодні немає спільної думки, чи треба робити щеплення проти грипу в розпал епідемії. З одного боку, офіційний МОЗ рекомендує вакцинувати дітей, пенсіонерів, вагітних, лікарів та осіб з інших груп ризику — якщо в людини відсутні ознаки захворювання. За словами головного акушера–гінеколога столиці, якщо вагітна не має високої температури, болю в горлі та інших клінічних проявів ГРВІ чи будь–якої іншої недуги, якщо ця жінка не контактувала з хворими на грип (тобто потенційно не могла «підчепити» вірус), її можна і треба вакцинувати. Це допоможе вберегти людей з ослабленою імунною системою від зараження високопатогенним вірусом та від появи страшних ускладнень і смерті.

Бізнес на біді

Істерія довкола грипу в Україні безпосередньо вигідна Блоку Юлії Тимошенко. Аспект такої вигоди, що найбільш впадає у вічі, — це відхід на другий план скандалу з депутатами–педофілами. Варто лише порівняти, як часто це питання порушували до початку грипозної істерії і після, — і не потрібно бути великим політтехнологом, щоб зробити висновки. Безперечні також політичні дивіденди від «маленької звитяжної війни» з епідемією, «перемогти» яку, враховуючи заляканість народу, буде простіше простого.

Перший тайм ми ще не програли

Перший тайм ми ще не програли

Керівник бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ігор Поканевич зазначив, що, за оцінками цієї міжнародної організації, в нашій країні, як і в усьому світі, буде три хвилі грипу A/H1N1. Перша нас уже накрила. Другої слід очікувати навесні, а тре­тьої — восени наступного року. (Нагадаємо, директор Українського центру грипу Олександр Гриневич раніше заявляв, що другої грипозної хвилі Україні слід очікувати в січні–лютому 2010 року). Одначе панікувати не варто, вважає український представник ВООЗ, адже до того часу можна буде захистити свій організм щепленням.

Віктор Ющенко: Епідемію буде зупинено

Президент України Віктор Ющенко звернувся до народу у зв’язку з надзвичайною епідемічною ситуацією в країні. Адже вірус стрімко поширюється регіонами, гинуть люди, зокрема й медики. «Будь–які межі перейдено», — вважає глава держави. Відтак вирішив дати «чітку і відверту» оцінку ситуації.

Вона — інфікована

Лік загиблих від «свинячого» грипу наближається до першої сотні, а український народ і досі не відчув у діях влади впевненості, як із цим боротися. Очевидно, це відчуття прийде не скоро. Принаймні для тих, хто першими потрапив «під обстріл», як стверджує Мінохорониздоров’я, «свинячого» грипу, але дізнався про це з вуст влади вже після того, як втратив родича, знайомого чи просто сусіда.

СИМПТОМатематика

СИМПТОМатематика

З огляду на те, що серед українців шириться багато неточної інформації стосовно нового пандемічного грипу, міністр охорони здоров’я України Василь Князевич відповів на «епідемічні» питання, які сьогодні найбільше цікавлять суспільство. Як цитує міністра прес–служба МОЗу, ситуація у країні дійсно складна, але нагнітання настроїв лише погіршують її.

Страх розженуть дзвони

На війні, як відомо, всі засоби хороші. Хтось бореться з епідемією за допомогою профілактичних лікарських засобів, хтось — часником і лимонами, а дехто пропонує й зовсім нетрадиційні методи. У Тернополі, де багато церков (понад тридцять!), запропонували полікуватися дзвоновою терапією: настоятель місцевого Духовного центру на честь Данила Галицького отець Анатолій Зінкевич звернувся до священиків усіх конфесій, щоб одночасно калатати в усі церковні дзвони і таким чином очистити місто від хвороботворних бактерій.

За часник відповісте!

Поки налякані українці, намагаючись захиститись від небезпечного грипу, згрібають із полиць магазинів цибулю, часник та лимони, бізнесмени чи не втричі підняли ціни на ці продукти. Як уже повідомляла «УМ», часник та лимони подорожчали до 30 гривень за кілограм, а в окремих регіонах — навіть до 55.

А ЩО В СУСІДІВ?

У сусідній Росії на сьогодні клінічно підтверджено 3 тисячі 122 випадки грипу А/H1N1. Через «свинячу» заразу 14 людей уже померло. Як запевняють російські лікарі, 6% хворих переносять вірус грипу у важкій формі, чверть із них потребують інтенсивної терапії. Місцеві ж чиновники стверджують: Росія належить до країн із помірним рівнем захворюваності, повідомляє УНІАН.

Грип? На нари!

Грип? На нари!

Віяння часу в будівлі уряду — марлеві пов’язки. Щоправда, цей атрибут масової паніки осені 2009 року в будинку на Грушевського вчора носили лише охоронці, і то, мабуть, лише з огляду на наказ. Натомість серйозні міністри та заклопотана преса лише весело обмінювалися анекдотами на теми «свинячого» грипу. У такій невимушеній атмосфері минуло спочатку півгодини, на які затримали початок засідання, потім іще півгодини, потім іще... І лише з увімкнених моніторів прес–центру було зрозуміло причину: Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко вже більш як на дві години затягувала селекторну нараду з регіонами.