Привіт, весно!

Привіт, весно!

Навесні кожен організм просто вимагає вітамінів. І не тих, що в аптечних упаковках, а справжніх — зі свіжого салатного листя. Пропонуємо цікаві рецепти, які зміцнять здоров’я, не додадуть кілограмів і просто потішать око.

Трохи французького шарму

Традиційний салатний соус для багатьох господинь — майонез. Щоб приготувати його власноруч, у миску треба покласти 2 жовтки, одну столову ложку лимонного соку чи стільки ж (або вполовину менше, якщо не любите кислого) — білого винного оцту; ще, якщо бажаєте, трохи діжонської (чи звичайної) гірчиці, за смаком — сіль, трохи цукру та кайєнський чи білий мелений перець. (Усі рідкі складники повинні бути не з холодильника, а кімнатної температури). Далі вінчиком чи електроміксером збиваємо інгредієнти кілька хвилин, поки вони не перетворяться на сметаноподібну масу.

Кропива, ти моя, кропива

Кропива, ти моя, кропива

З діда–прадіда у весняному меню українців були страви з молодими листочками кропиви. Звичайно, нібито не царська справа збирати рослину, що жалить руки. Проте якщо наважитеся готувати з нею зелений борщ чи вареники — і вітамінізуєтеся, і відчуєте надзвичайний смак. Я це точно знаю. Бо найбільше люблю мамин борщ із кропивою.

Не нудна їжа

Не нудна їжа

У Даші Малахової — дуже щільний графік. Вона встигає знятися в Аргентині у телепроекті «Битва українських міст», записати «Школу смачного життя» на каналі «Меню–ТБ», зіграти у виставах «Театру на Подолі». І щодень (і по кілька разів на день), коли у Києві, піклується про домашніх на власній кухні. Оскільки і в кулінарній телестудії встановлена плита, Даша часто готує обід (наприклад, овочеве індійське карі та піту) знімальній групі. «Бувають дні, коли часу вистачає лише на бутерброди, — зізнається авторка книги «Картата–потата», яка вела однойменну програму на «Інтері». — Але зазвичай моє життя насичене кулінарією».

М’ясниці по–монастирськи

М’ясниці по–монастирськи

Почесне місце на великодньому столі після Великого посту — м’ясним стравам. Як їх по–особливому приготувати, консультує Анна Григорівна Кравченко, шеф–кухар столичного ресторану «Монастирська трапезна», що діє у приміщенні Видубицького монастиря, де раніше столувалися його прихожани.

Великоднє священнодійство

Великоднє священнодійство

Ще кілька днів — і зійде на землю радість для православних християн. Найголовніші на Великдень у святкових кошиках і на столах — паски та крашанки. Своїм власним досвідом випікання ритуального хліба головного християнського свята ділиться в.о. заступника редактора «УМ», прекрасний журналіст і гарна господиня Леся Шовкун:

Картопляна душа

Картопляна душа

По–особливому виглядає і смакує картопля з волоськими горіхами. Відварити 5—6 бульб у лушпинні, почистити, порізати на кружальця — далі сіль–перець, запанірувати з обох боків у сухарях і підсмажити на олії. Півсклянки горіхів (можна взяти ліщину) потовкти чи пропустити через м’ясорубку і посипати ними смажену картоплю. Таке ситне поєднання добре «нейтралізувати» квашеною чи тушкованою капустою.

ОСТАННІЙ ШТРИХ

Одні й ті самі страви — котлети, відбивні, запечене м’ясо чи підсмажена риба — можуть мати зовсім різний смак, якщо приправити їх різними соусами. А навчитися їх готувати — зовсім не складно. Сьогодні пропонуємо експериментувати з червоними соусами.

Формальний підхід

Формальний підхід

Ще навіть років 20—30 тому багато українських сільських жінок більшість страв готували у печі у великому горщику на всю родину. Зараз затишний цегляний раритет — не правило, а виняток. Але кулінарний «досвід поколінь» преспокійно можна перекласти у глиняний посуд меншого розміру і поставити в електропічку. Тож учимося у старших, пристосувавши їх практику до сучасних реалій.

Стушкуй мені, горщику...

Якщо хочете приємно здивувати домашніх чи гостей, приготуйте для них страви у горщиках. Це урізноманітнить застілля візуально і дасть змогу відчути новий смак стушкованих у глиняному посуді страв. До речі, дуже корисних, бо завдяки способу теплової обробки у посуді з природного матеріалу максимально зберігаються вітаміни та всі корисні елементи.