І чужому научайтесь...

І чужому научайтесь...

Поки президенти України та Сполучених Штатів вирішували державні справи, їхні дружини, Катерина Ющенко та Лора Буш, відвідали Національний музей Тараса Шевченка. «Це була дуже тепла й хороша зустріч, — розповіла «УМ» директор музею Наталія Клименко. — Ми провели якісну екскурсію. Наші гості отримали належне уявлення про Тараса Шевченка».

Увійдемо чи заведуть?

Увійдемо чи заведуть?

Питання про приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО перенесено в порядку денному бухарестського саміту з сьогоднішнього дня на 4 квітня. Отже, Вашингтон отримав два додаткових дні на те, щоб масованим дипломатичним бомбардуванням «уламати» Париж і Берлін дати згоду на нашу участь у ПДЧ. Москва ж отримала два додаткових дні на те, щоб малювати перед очима Німеччини та Франції страшні картини «геополітичного зсуву в Європі». Генсек НАТО Ян де Хооп Схеффер виглядає незворушним оптимістом, якому нікуди поспішати: якщо не завтра, то невдовзі, каже він Україні з Грузією.

Що було б, якби Бог був німцем?

Нинішня істеричність Росії щодо наміру України приєднатися до ПДЧ породжена не стільки самим страхом незворотнього виходу України з російського силового поля, скільки — не маючи змоги вплинути на цей природний процес — спробувати зіграти на випередження шляхом просування потрібної людини, котра, наприклад, очоливши Україну, спроможеться девальвувати цей прагматичний вибір. Тобто розрахунок на майбутні президентські вибори. І звідси — реалізація цілого ланцюга дій, що дозволять Росії провести на головний портфель України більш лояльну до Москви людину, ніж Ющенко. До внутрішніх українських «закладок» у цих операціях обов’язково потрібні ще й «закладки» зовнішньополітичні.

Та вступайте вже!

«Приєднання України до НАТО — це хороша політика», — заявив президент США в інтерв’ю телеканалу «Інтер». Водночас він наголосив: навіть якщо Україна приєднається до Плану дій щодо членства на саміті Альянсу в Бухаресті, український народ (шляхом референдуму. — Ред.) зможе відмовитися від вступу до цього військово–політичного блоку. Як відомо, сам візит Джорджа Буша до Києва напередодні саміту має на меті продемонструвати підтримку Вашингтона євроатлантичним устремлінням України.

Їде Буш — ховайся в кущ!

Їде Буш — ховайся в кущ!

Заходи безпеки під час візиту до Києва президента США Джорджа Буша вже назвали безпрецедентними. За словами заступника міністра внутрішніх справ Олександра Савченка, їх можна порівняти лише з тими, що були під час візиту в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ у 2001 році. Кожну волосину на сонцесяйній голові пильнуватимуть близько чотирьох тисяч міліціонерів та співробітників Державної служби охорони (ДСО). Міністерство оборони надасть повітряні коридори і прикриватиме візит із повітря військовими вертольотами, повідомив міністр оборони Юрій Єхануров. Але і цього, згідно з американським протоколом, замало, тож Буш везе з собою власну службу безпеки і навіть... снайперів.

Розваги зі страшилками

Розваги зі страшилками

«Арсен, Юля і Вітюля — Україні дали дулю!», — повідомляє життєрадісний плакат на агітаційних червоних палатках, які, судячи з партійної символіки й відповідних написів на прикріплених з іншого боку аркушах паперу, є приватною власністю народних депутатів від Комуністичної партії. Перед наметами активно обговорюють «злочини НАТО» двоє молодих чоловіків із прапорами КПУ. На запитання, у чому полягає «дуля» від Юлі, Вітюлі та Арсена (себто Тимошенко, Ющенка та Яценюка), дивуються невігластву авторки цих рядків: «Как же, оні вєдь пісьмо в НАТО напісалі!». «Да–да, чтоб наших дєтєй в Ірак посилать!» — люто кидає, проходячи повз, літній чоловік у військовій формі з орденськими планками.

Відгомін «кузькиної матері»

Відгомін «кузькиної матері»

«Вашингтон усе більш і більш активно просувається в пострадянський простір: Україна, Грузія — найяскравіші приклади, — заявив днями міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. — Якщо Україну й Грузію втягнуть у НАТО, це призведе до суттєвих негативних геополітичних зсувів». Членство Грузії та України в НАТО «матиме серйозні наслідки, і не тільки для наших відносин зі США, а й для наших відносин із НАТО як з організацією», — підкреслив міністр в інтерв’ю агенції «Інтерфакс».

Яка ширина нашої зони?

Яка ширина нашої зони?

Візит до Києва прем’єр­міністра Польщі Дональда Туска, який кілька разів відкладався через внутрішньоукраїнські проблеми, учора таки розпочався. Візит триватиме два дні, і сьогодні Дональда Туска прийматиме Президент України Віктор Ющенко. Як свідчить офіційний президентський сайт, ітиметься про двосторонню співпрацю, зокрема про підготовку до Євро­2012. Та головну увагу так званих «маленьких українців» привертає інша тема польськоукраїнської співпраці, яка урочисто актуалізувалася в ці дні, — підписання угоди про малий прикордонний рух.

Вогонь заморених голодом

Вогонь заморених голодом

1 квітня з Австралії стартує міжнародна акція «Незгасима свічка», присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні. «Метою проведення акції є залучення світового українства до міжнародних та державних заходів з відзначення у 2007—2008 роках 75–х роковин геноциду українського народу», — заявив речник МЗС України Василь Кирилич.