За що сиділи, Вікторе Федоровичу?

За що сиділи, Вікторе Федоровичу?

Бути Президентом великої держави в центрі Європи — не лише почесна й престижна, а й надзвичайно відповідальна місія. Принаймні в нормальних — розвинених і демократичних — країнах кожен, хто претендує обійняти президентську посаду, повинен спершу переконатися сам, а потім переконати й народ у тому, що найбільш достойний з усіх кандидатів. 26 потенційним президентам України, зареєстрованим Центрвиборчкомом, упевненості у своїх чеснотах не бракує. От тільки декому з них навряд чи вдасться довести свою обраність іще й виборцям. Найбільше запитань, природно, викликає біографія Віктора Януковича — одного з двох «головних» кандидатів, чудові людські та господарські якості якого провладні телеканали нам активно розхвалюють по 24 години на добу.

Перемога на курорті

Минулого уїк-енду збірна України з пляжного футболу взяла участь у другому в своїй історії міжнародному турнірі — в Іспанії, в курортному місті Пальма-де-Мальорка 6-8 серпня належало вирішити нелегке завдання — виграти відбірковий турнір чемпіонату Європи-2004. Серед команд, які змагалися за єдину путівку, були збірні Угорщини, Швеції, Словенії, Голландії, Польщі, Греції та Монако, що вже не перший рік виступають на міжнародній арені.

Чий язик до Європи доведе?

Вчасно Віктор Янукович, хоч і погано, та вивчив-таки українську мову. Звісно, давно пора, але якби «єдиний кандидат» від влади й досі володів лише «донбаським варіантом» російської, у нього було б іще менше шансів достукатися до сердець українських виборців (Донецький регіон, природно, не рахується). Адже, як з'ясували експерти соціологічної служби Центру Разумкова, понад третина українців вважає, що претендент на найвищу посаду в державі має спілкуватися з ними українською мовою (34,8% опитаних). Майже стільки ж — рівно 34% — виступають за двомовність, тобто, відповідаючи на запитання: «Якою мовою кандидат на посаду Президента має спілкуватися з виборцями?», обрали варіант «Як українською, так і російською, залежно від регіону». А винятково мову сусідньої держави від кандидата хотіли б чути всього-на-всього 4,6% мешканців України, тобто абсолютна меншість.

А батьків ви спитали?

Якщо на літні канікули ви плануєте відправити своє чадо на відпочинок за кордон, то варто нагадати, що з 1 січня введено нові правила перетину кордону громадянами України у віці до 16 років. А це означає, що безпаспортні українці (тобто яким іще немає шістнадцяти років) можуть виїхати за межі держави лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Словом, неповнолітні, яких вивозить один із батьків або інша особа, повинні мати нотаріально завірену заяву від іншого батька або батьків про надання дозволу на виїзд за межі України та нотаріально засвідчених повноважень іншої особи на вивезення їхньої дитини за межі України, нагадує відділ з питань взаємодії iз засобами масової інформації та зв'язків із громадськістю Адміністрації Державної прикордонної служби України. Такі нововведення спричинені набуттям чинності з 1 січня 2004 року нових Цивільного та Сімейного кодексів України, які й змінили правила перевезення через кордон неповнолітніх українців.

Мумі-тролі заговорили українською

Мумі-тролі заговорили українською

Фінська письменниця Туве Янссон (1914-2001) була і залишається частинкою дитинства для багатьох поколінь — її казками про сповнене пригод життя Мумі-тролів у дивовижній Долині Мумі зачитувалися ті, хто сьогодні із задоволенням розповідає ці ж історії своїм онукам. Першу книгу серії, «Маленькі тролі та великий паводок», письменниця написала у 1945 році. Тролі мали шалений успіх у дітвори, й стало зрозуміло, що однією книжкою Туве Янссон, яка до цього ілюструвала Андерсена, Керролла і Толкієна, малювала карикатури, графіку, не відбудеться. Так з'явилося ще 11 збірок про маленьких кумедних тролів-бегемотиків, які були перекладені 33 мовами й спровокували появу численних мультиків, фільмів, іграшок тощо.

«Топтун» наклав у штани

Учора Віктор Ющенко зі своїми прихильниками піднімався на кримську вершину Ай-Петрі, продовжуючи екологічну акцію «Очистимо Україну від бруду» (нагадаємо, що для початку Ющенко в липні прибирав сміття на Говерлі). Від карпатського сходження кримське відрізнялося тим, що на Ай-Петрі кандидат від коаліції «Сила народу» виявив за собою «топтунів», або ж «хвіст», чи, іншими словами, стеження з боку «компетентних органів». «Люди, які стежили за кандидатом у президенти України, відмовилися говорити, що вони роблять і чому, — зазначає прес-служба Ющенка. — Людина, яку затримали на місці події, мала при собі мікрофон направленої дії, підслуховуючі апарати, фото- і відеотехніку». Пізніше у «топтуна» виявили посвідчення співробітника МВС України.

За шість життів судитимуть трьох

Злочинці, які скоїли у листопаді минулого року резонансне вбивство родини татарського підприємця, незабаром опиняться на лаві підсудних: Генеральна прокуратура України завершила розслідування цієї гучної справи, повідомив керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко. Нагадаємо, цей жахливий злочин було скоєно 3 листопада 2003 року у кримському селі Оленівка.

Розгортай і їж. Обгортку

Економний і корисний, а головне — смачний винахід запатентували вчені з Орегонського університету США. Ці розумники вигадали плівку для зберігання продуктів. От тільки не треба думати, що нічого нового в цьому винаході немає й такої плівки повно в наших супермаркетах, де нею обгортають усе — від м'яса до персиків. Ви коли-небудь пробували з'їсти такий персик, не розгортаючи? Отож-бо. А завдяки ідеї американських учених запхати до рота фрукт разом із плівкою буде не лише не гидко, а й дуже навіть смачно.

Прем'єр не доганяє

У першому турі президентських виборів Віктор Ющенко переможе Віктора Януковича з рахунком 38 на 26 (показник кожного з кандидатів може коливатися в межах плюс-мінус 3%). Такий прогноз на прес-конференції у вівторок оприлюднив один із провідних вітчизняних соціологів, керівник фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс» Олександр Вишняк. Він презентував результати чергового соціологічного опитування, яке проводилося з 12 по 22 липня 2004 року в усіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Всього було опитано 1600 громадян України, випадкова похибка не перевищує 2,5%.

Віктор Ющенко: Я поверну українських хлопців з Іраку

У разі, якщо його оберуть Президентом, Віктор Ющенко обіцяє вивести український «миротворчий контингент» з Іраку, вивести поступово, «спокійно, без авралу». Про це, передає кореспондент «УМ», кандидат заявив на зустрічі з кримчанами. «Поточна ротація (нагадаємо, на середину вересня заплановано, що до Іраку прилетить на зміну своїм колегам 7-а ОМБР. — Ред.) має бути останньою. Наші військові проявили себе як професіонали та патріоти у важливій гуманітарній місії. Тепер справа — за дипломатами та підприємцями», — вважає Ющенко. Мотивація проста — «є законний уряд в Іраку, який перебирає на себе функції забезпечення безпеки».