Корона плюс півтора мільйона доларів

Корона плюс півтора мільйона доларів

Підсумковий турнір WTA особливо нічим не відрізняється від інших престижних тенісних чемпіонатів, окрім вузького кола учасниць — їх усього вісім. Однак неофіційний титул найсильнішої тенісистки року дорогого вартий. Відучора на хардових кортах критої арени «Сінан Ердем» у Стамбулі змагаються вісім найвищих номерів рейтингу Жіночої тенісної асоціації, яких розподілили на дві четвірки — «червону» та «білу». По дві найкращі тенісистки з кожної групи вийдуть до півфіналу та зрештою визначать «королеву–2012».

Магія двійок

Магія двійок

Лише одного погляду на турнірну таблицю чоловічої суперліги достатньо, щоб збагнути перерозподіл сил і зміщення центрів впливу в українському баскетболі.

Без Блохіна — і ні туди, і ні сюди

Без Блохіна — і ні туди, і ні сюди

Після синхронних поразок другої та третьої команд української прем’єр–ліги, напевно, годі мріяти про якусь «золоту» інтригу. 12–очковий гандикап, що створив собі «Шахтар», змушує вболівальників перевести погляди на інший, нижчий рівень. Де за «срібну» позицію, яка, нагадаємо, дає команді право зіграти у кваліфікації Ліги чемпіонів, спалахнула запекла боротьба. Здається, саме битва за «срібло» між «Дніпром», «Динамо» та «Металістом» має додати барв турніру, який дещо потьмянів через заздалегідь відомого чемпіона.

Олександр Матерухін: Донецьк — той самий Київ, тільки менший

Олександр Матерухін: Донецьк — той самий Київ, тільки менший

Здобувши чималий досвід виступів у найсильнішому клубі Біло­русі та нижчих американських хокейних лігах, Олександр Матеріхун став у нагоді словацькому тренеру Юліусу Шуплеру, якому довірили зібрати в Донецьку абсолютно новий колектив під КХЛ. Ще один здобуток заокеанського життя — англійська мова — неабияк допомагає Сашкові бути своїм серед легіонерів «Донбасу», котрі становлять левову частину донецької команди.

Про те, чим живе оновлений ХК «Донбас» і на що він розраховує в дебютному сезоні в Континентальній хокейній лізі, «УМ» розпитала українського форварда четвертої трійки «червоно–чорних» (Кочетков—Варламов—Матерухін).

Кінець початку чи початок кінця?

Кінець початку чи початок кінця?

Колись це мало статися. Зведена в ранг «священної корови» національна збірна з гуркотом упала й покотилася з п’єдесталу шкереберть. Глиняні ноги, на яких, за висловом одного функціонера ФФУ «не для преси», трималася наша футбольна система, підкосилися. Минулої п’ятниці українців виставили на посміховисько скромні футболісти Молдови, а вчора — добили чорногорці. Це трапилося на очах практично повного НСК «Олімпійський», який на останніх хвилинах громоподібно скандував: «Ганьба!»

Заокеанський фактор

Заокеанський фактор

Результати «Донбасу» в дебютному сезоні в Континентальній хокейній лізі нагадують пересування команди по неосяжних просторах Росії та Східної Європи. То зліт, то посадка — такий принцип прослідковується в грі донеччан, які чергують перемоги з поразками, і «приземляються» точно не рідше, ніж злітають. У такому режимі підопічні Юліуса Шуплера «працюють» уже 11 матчів.

Утриматися на плаву

Утриматися на плаву

«Немає грошей — немає меду», — кажуть американці. Схожа картина спостерігається в українському регбі. «На жаль, економічні труднощі Федерації регбі України змусили нас припинити співпрацю з грузинським спеціалістом (який очолював національну збірну з регбі–15) Зазою Лежавою. Жодних претензій у нас немає. Він — фахівець дуже високого класу, і його кваліфікація не підлягає сумніву. Проте фінансова сторона не дозволяє нам продовжити контракт із Зазою», — пояснив кадрові перестановки на чолі збірної президент ФРУ Владислав Булгаков.

Порядок італійця в Росії

Порядок італійця в Росії

Тоді як в українській футбольній спільноті активно обговорюють варіанти із залученням нового тренера збірної з–за кордону, в Росії черговий (уже третій за ліком) іноземець демонструє правильність вибору керівництва РФС. Під проводом 66–річного італійця Фабіо Капелло наші північні сусіди виграли три стартові поєдинки відбору на «мундіаль» й одноосібно очолили відбіркову групу.

Несмішний молдовський анекдот

Несмішний молдовський анекдот

Після якісної гри, продемонстрованої збірною України в стартовому матчі відбору на «Уемблі» проти англійців, Олег Блохін казав, що здобута нічия матиме значення лише в тому разі, якщо команда надалі не втрачатиме очки в матчах зі слабшими суперниками. І ось маємо: минулої п’ятниці наші зіграли в Кишиневі внічию з молдованами й перекреслили жирним хрестом увесь позитив, який вимальовувався після поєдинку з Англією.

Врятуватись і перемогти

Врятуватись і перемогти

Президент ПФЛ Мілетій Бальчос в інтерв’ю «УМ» дав таке визначення поняття «професіональний клуб»: «Це спортивна структура, яка повинна мати прибуток». Але правда життя в Україні така, що більшість клубів, особливо в нижчих лігах, не те що збиткові, а постійно ходять по лезу бритви, ризикуючи припинити існування через недофінансування. Очільникові ПФЛ не так давно доводилося перейматися питаннями порятунку тернопільської «Ниви» та «Сум». Довго «чаклували» над вінницькою «Нивою», але залишити команду в лавах «професіоналів» так і не змогли. Лиха доля спіткала ще недавно першолігові «Прикарпаття» та «Енергетик» із Бурштина.