Втерти носа Обамі!

Втерти носа Обамі!

У світі й далі неспокійно: в США спекулюють бензином, основні й резервні світові валюти лихоманить, а провідні, на перший погляд, держави опустилися до надмірного дефіциту. Ці тривожні тенденції вчергове схвилювали українського Прем’єр–міністра Миколу Азарова, який вирішив погодитися з висновками західних економістів: друга хвиля кризи у світі таки можлива. І констатувавши безсилля Барака Обами навести лад iз використанням адміністративних важелів Білого дому, вирішив діяти сам. Причому рішуче!

Для цього на вчорашнє засідання Кабміну Микола Янович запросив керівників областей, відомств і державних служб. Аби, влаштувавши потужний мозковий штурм за участю елітних керівних кадрів нинішньої влади, разом врятувати людей від економічних негараздів та інших прикрих напастей.

Міна системи «Харків»

Рівно рік тому, 27 квітня, прийшовши до Верховної Ради з наміром блокувати трибуну, опозиційні депутати побачили, що їх уже випередили — колеги з провладних фракцій. Коли о 10.00 спікер Володимир Литвин, усупереч сподіванням деяких нардепів, таки ввійшов до зали та сів на своє місце, у нього полетіли яйця. Фотографії, як охорона затуляє парасольками керівника українського парламенту від гоголя–моголя, обійшли всі світові агенції новин. А далі була бійка: жорстока, безжальна і підступна.

Обставини цієї справи, яку за нинішньої влади не розслідують, мабуть, ніколи, сьогодні надійно прикривають суть документів, які вдалося силовими методами протиснути новообраному Президенту держави. Втім, навіть якщо відкинути порівняння «харківської угоди» з Переяславською радою та надати слово експертам, висновок залишається приблизно таким же: Росія підписала доволі вигідний для себе документ, а ми — небезпечно програшний.

«А вас, Яновичу, я попрошу перерватися!..»

«У світі назріли надзвичайно серйозні зміни... Історичний період однополярного світового розвитку завершується...» — Прем’єр–міністр Микола Азаров віднедавна, втративши контроль над економічною ситуацією в Україні, переключився на глобальні проблеми людства. Вступне слово перед початком засідання уряду, яке в Миколи Яновича раніше тривало три–чотири хвилини, відтепер затягується на півгодини — а інколи навіть більше. Поки втомлена преса слухає, а телеоператори фіксують, Азаров, не відриваючися від папірця, мислить, узагальнює, пропонує, окреслює динаміку та співпереживає за кризові явища у, здавалося б, далеких та нібито благополучних Західній Європі чи високорозвинутому Сходi.

Але тільки Микола Янович вчергове промовив «наслідки артикульованого протиріччя можуть бути тектонічними», як на його стіл помічник поклав записку. Прем’єр глянув, поправив окуляри, а потім рвучко встав — і сказав, що продовжувати спіч він буде готовий не менше, як за кілька хвилин. Й опустивши очі, зник за непримітними дверима зали засідань, які ведуть до кабінету, обладнаного апаратом урядового зв’язку.

Сплатіть, куме, мито

На вітчизняному ринку зернових — чергові новації. Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді підтримати законопроект, який встановлює мито на експорт нашого збіжжя. Кожен, хто продасть за кордон тонну пшениці, буде змушений заплатити державі 9% від суми оборудки. За тонну кукурудзи доведеться викласти вже 12 відсотків, а ячменю — цілих 14 відсотків від її ринкової вартості. Потурбувалися чиновники і про можливе, хоча і малоймовірне, падіння вартості сільськогосподарської продукції. Так ставка мита за пшеницю не може опуститися нижче 17 євро за тонну, кукурудзи — 20, а ячменю — 23 «єврики».

Потренуйтеся поки на Сєчину

Візит російського прем’єра Володимира Путіна до Києва виявився блідішим і безрезультатнішим, ніж очікували. «Йому [Путіну] потрібен месидж для російського суспільства, і ми його почуємо. Путін приїхав перемагати», — заявляв напередодні приїзду російського гостя експерт Валерій Чалий. «Ми маємо нові аргументи для перегляду газових контрактів», — переконували чи то себе, чи то росіян високі українські чиновники. Жодного влучання! Російський лідер ні на йоту не вийшов за межі дипломатичного протоколу: жодного фірмового жарту чи провокаційної заяви. Про що розмовляв гість із Миколою Азаровим та Віктором Януковичем за зачиненими дверима, пресі навіть не натякнули, а от підготовленість нашого Прем’єра до прийому «жорсткого переговорника» Путіна викликала усмішку у профільних експертів.

Міцніше лопату тримай, інтелігенте!

Шалені 90ті, схоже, таки повертаються. Принаймні стара добра «кравчучка», перейменована в «азарівку» чи «януковичівку», може знову з’явитися у вжитку українців, а творча та інтелектуальна еліта повернеться на своє законне місце — колгоспні поля, приватні городи і провінційні базари. Приблизно так бачить поступ України в ХХІ столітті та місце нашої держави у світовій системі координат законно обрана влада. Якщо, звичайно, вірити публічним заявам Прем’єр­міністра Миколи Азарова і не вважати їх невдалими жартами.

Квартирний БУМц

Квартирний БУМц

Бути у владі — це зовсім не те, що за неї боротися. Чи, скажімо, нею користуватися... Вчора Прем’єр–міністр Микола Азаров, глянувши на пікети під своїми вікнами, зрозумів, що Кабмін відповідає за весь комплекс господарських проблем у державі. Там, на вулиці Грушевського, стояли люди з плакатами «Де обіцяне покращення життя вже сьогодні?», «Збільшите побори — очікуйте революції». Зітхнувши, Прем’єр поділився своїми думками з громадськістю — перед початком засідання уряду. «За все на нас лежить відповідальність: і за цінову стабільність, незважаючи на світові коливання, і за стан доріг, незважаючи на обмеженість ресурсів», — сумно констатував Микола Янович.

Яскравим прикладом дилеми, над якою міркує наша виконавча влада, є ймовірність зниження акцизу на пальне. Того самого, який уряд нещодавно суттєво підняв. І кошти від якого нібито йдуть на дорожнє будівництво. «А скажіть, хіба дороги нам не потрібні? — сам себе запитав Прем’єр, додавши, що яке б рішення влада не ухвалила, все одно знайдуться критики. І насамкінець щиро зізнався: — Важко балансувати між розвитком і споживанням, які непрості рішення доводиться приймати уряду, а ще і відповідати за свої рішення».

Найтовстіша колода — для членів уряду!

У день сміху в нашій країні тихо і без зайвого галасу стартував двомісячник з очищення навколишнього середовища. Влада вирішила зайнятися очищенням не тільки у переносному значенні цього слова. «Мета проста і зрозуміла — всім взятися за наведення порядку, ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища, привести в належний санітарний стан прибудинкові території, парки, сквери, дитячі майданчики, вулиці, дороги, зупинки міського транспорту, навести порядок на цвинтарях», — чітко, лаконічно, небагатослівно поставив завдання Прем’єр.

Уряд мільйонерів у країні бідняків

Більшість міністрів українського уряду — мільйонери, вирахувала дослідницька інституція — Інститут Горшеніна, керівник департаменту якої, Ксенія Василенко, днями виступала з доповіддю у Брюсселі. В Європі це «один у своєму роді уряд, де більшість портфелів мають не професійні політики, а дуже багаті люди, які тримають зараз владу (в країні)», — цитує УНІАН пані Василенко.