«Кольоровий» табір

Цього літа вдруге відкриється табір «Квір», де зберуться люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією з усієї України. Табір стоятиме з 21 по 26 серпня на базі відпочинку «Острів Робінзона», що на березі Будакського лиману. Прийом заявок уже розпочато. «Це єдина в Україні акція, направлена на те, щоб об’єднати усю ЛГБТ (лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери) спільноту. Головна мета — позбутися стереотипів, адже серед геїв повно упереджень до лесбіянок та трансгендерів і навпаки», — розповіла «УМ» Анна Довгопол, голова громадської організації «Інсайт», яка реалізує проект.

Де дорога — там Україна

Село Паланка розміщене в кількох кілометрах від Чорного моря і є найсхіднішою точкою Республіки Молдова. За два кілометри від нього проходить траса Одеса—Рені – єдина магістраль, що поєднує південну і північну частину Одеської області. Таке виняткове розташування стало справжнім нещастям для місцевих мешканців, які постійно страждали від двозначностей у відносинах між двома державами. Згідно з додатковим протоколом до Договору про державний кордон між Молдовою і Україною 1999 року, ділянка траси Одеса—Рені довжиною 7,7 кілометра є власністю України на території Молдови. В обмін на неї Молдова отримала 480 метрів берега поблизу Джурджулешти — єдиного молдовського порту на Дунаї.

Прилетіли «гуглі»

Відтепер у «Гуглі» можна не тільки шукати потрібну інформацію, а й працювати. Найвідоміший в інтернеті пошуковий сервіс Google офіційно відкрив своє представництво в Україні і нині набирає команду. Відтепер багато проектів будуть перекладені українською, а сама компанія розраховує на тісну співпрацю з українським бізнесом. Щоправда, конкретні терміни керівництво визначати не поспішає, хоча і називає Україну дуже перспективною в розвитку інтернету.

Летить, як сокира

Летить, як сокира

Цієї суботи на Русанівській набережній пройшло наймасштабніше змагання з дуркування. 43 команди по п’ять осіб у кожній одна за одною розганялися та падали у воду, а при цьому ще й намагалися справити приємне враження на журі. На дійство прийшла подивитися небувала кількість народу. Близько 60 тисяч людей густо обліпили схили Русанівського каналу, а також створили тут невеличкий транспортний колапс. Разом усе це називали «Ред булл флюгтаг».

Під київськими хмарами

Під київськими хмарами

Якщо ви мрієте побачити Київ із висоти пташиного польоту, то така можливість уже є для кожного охочого: віднедавна у столиці діє оглядовий майданчик. Він розташований над останнім поверхом новобудови поблизу Севастопольської площі. Історична місцевість Александрівська Слобідка, де розташовано комплекс, сама по собі є одним із найвищих місць у Києві. А 25–поверхова будова додає до цієї висоти ще 100 метрів. З оглядового майданчика відкривається масштабна панорама усієї правобережної частини міста.

Либідь уже не сама

Пам’ятник засновникам Києва, який, як уже писала «УМ», несподівано завалився 23 лютого, майже готовий до відкриття після реставрації. На ладдю одна за одною повертаються фігури князів: у квітні на борту з’явилася Либідь, а нещодавно і Кий. Ще одного брата обіцяють встановити вже до кінця тижня, а до 20 числа монумент здадуть цілком, запевнили «УМ» у комбінаті «Художник», який реставрує пам’ятку.

Дуб — Липі

Дуб — Липі

У четвер одеські активісти «Студентської Свободи» відзначили 110–ту річницю з дня народження українського громадського діяча, письменника, поета та одного з видатних ідеологів українського націоналізму Юрія Липи.

Суд та іменини

Суд та іменини

Учора Київ відзначав 140–річчя Володимира Леніна. Причому в одному місці Ілліча вітали як «найкращого з людей», а в іншому — судили за вбивство мільйонів.
Біля пам’ятника пролетарському вождю на Бессарабській площі традиційно зібралися віддані комуністи з червоними прапорами. Тут звучали ретро–пісні у виконанні Йосипа Кобзона й переважали люди літнього віку. Одна з бабусь причепурилася червоним шарфом у стилі футбольних фанатів, але з написами «СССР–USSR» та «Пролетарии всех стран, соединяйтесь!» Тут же за 1 грн. продавали газету марксистів–революціонерів «Слухай, товариш!» із передовицею про «чергове політичне шоу — буржуйські так звані вибори президента України».

Чистка для «бігморд»

Чистка для «бігморд»

Київська влада, наводячи марафет до Євро–2012, вирішила змінити правила розміщення зовнішньої реклами. Про це нещодавно повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Ігор Добруцький. Тепер кількість бігбордів у центрі міста та на зелених зонах має зменшитися вдвічі. Але темпи втілення задуму надшвидкими не назвеш. Скорочення і упорядкування планують завершити за два місяці до початку фінальної частини Євро–2012.

Мідяки замість червонця

Виявляється, година паркування в центрі столиці має коштувати 17 копійок замість 10 гривень. Принаймні в цьому запевняє голова «Комітету прямої дії» Дмитро Гнап. Його громадська організація нещодавно провела моніторинг комунального підприємства «Київтранспарксервіс» і дійшла висновку, що діяльність цієї організації незаконна.