131 карикатура за годину
Днями Чернiвцi гучно відсвяткували вже 602–гу річницю першої письмової згадки. Цього року святкування влаштували на кілька днів раніше, аби городяни могли сповна насолодитися різноманітними заходами у свої вихідні дні. У Чернівцях відбувся майже забутий парад, де в колонах ішли медики, вчителі, комунальники, спортсмени, митці й навіть байкери. На площі Турецької Криниці вже традиційною стала виставка–продаж товарів народних митців: глечики, вишиті сорочки, різноманітні художні вироби. Також укотре завітали до Чернівців ковалі з різних міст.
Правда Рози Ауслендер
Музей культури євреїв Буковини отримав від обласного управління Служби безпеки розсекречені архівні матеріали кримінальної справи, яку було порушено НКВС у 1940 році проти єврейської німецькомовної поетеси Рози Ауслендер (1901—1988) (справжнє ім’я Розалія Беатріс Рут Шерцер). Сьогодні вона належить до найвизначніших німецькомовних поетiв ХХ століття. Роза Ауслендер походить з асимільованої єврейської родини, в якій підтримувалися єврейські звичаї і традиції, оскільки батько поетеси, який рано осиротів, виховувався свого часу при дворі знаменитого садаґурського «вундеррабі» й був добре обізнаний iз вченням ортодоксальних хасидів.
Коли закон — не завада
Жертвою підполковника став 70–річний пішохід Іван Шевчук, мешканець села Коболчин. Унаслідок отриманих тілесних ушкоджень бідолаха помер на місці. За яких обставин міліціонер збив чоловіка — наразі не відомо. Триває досудове слідство, під час якого буде встановлено причину ДТП та вину кожного з її учасників. За вказаним фактом прокурор району вже порушив кримінальну справу (стаття 286 частини 2 КК України «Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження»). У разі встановлення вини підполковнику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Сьогодні ж Сергія Косого усунуто від виконання обов’язків.
Останнє, 105–те, літо
Раніше Цолік Хаймович Зісіліс вважався найстаршим мешканцем Чернівців — у жовтні цього року йому виповнилося б 105 років. Але, на жаль, дідусь, зважаючи на поважний вік та слабке здоров’я, до чергового ювілею не дожив...
А кажуть: немає свободи слова!
Незвичайний протестувальник сидить і вдень, і вночі біля пам’ятника Тарасу Шевченку на Центральній площі. Чернівчанин пояснює, що таким чином хоче добитися від влади «справедливості». Припинити голодування обіцяє лише тоді, коли його батькам почнуть вчасно виплачувати пенсію, повернуть заощадження за часів Радянського Союзу, а рідній доньці держава подарує сучасну квартиру та влаштує на престижну роботу. І це ще не всі умови голодуючого. Від влади він також вимагає один мільйон доларів, аби за ці гроші здобути вищу медичну освіту та розпочати власний бізнес. Отакі собі вимоги. Щоправда, вони лише усні, ніяких плакатів чи інших атрибутів голодування та вимог немає.
У гостях у «Чернівівцях»
Підготовка до ювілею Чернівецької області тривала довго, але очільники краю підкреслювали, що відбуватиметься все скромно. Так і вийшло, хоча напередодні візиту Прем’єр–міністра Миколи Азарова без ложки дьогтю не обійшлося. Спочатку планувався приїзд Президента, тож усі вулиці та деякі дороги прикрашали банери «Буковинці вітають Віктора Януковича». Утім глава держави на святкування так і не приїхав. Окрім того, поспішаючи встановити нові дорожні вказівники, хтось так перестарався, що чернівчани зі здивуванням дізналися, що живуть у місті, яке має назву «Chernivivtsі», тобто «Чернівівці». Власне, колись така версія назви міста була, а деякі історики основу походження Чернівців поєднували саме з чорними вівцями. Наразі ж ситуація з вказівником виглядала, як чиясь помилка та неуважність. Вказівники встановили, але обіцяли зняти.
Хрест, та не той
«УМ» уже писала про конфлікт, який виник у Чернівцях, де на єврейському кладовищі був збудований меморіал «У пам’ять про румунських воїнів, які полягли в боях на території Чернівецької області в 1941—1944 рр». Монумент розмістили без будь–яких дозволів та погоджень. Сьогодні кілька громадських організацій знову нагадали про своє невдоволення цим фактом. Обласна та міська ради ветеранів, обласний Антифашистський комітет, культурно–освітнє товариство білорусів, обласне відділення Руського руху України, Буковинське Козацтво звернулися до голови ОДА та обласної ради, мера Чернівців, прокурора області, начальника УСБУ в Чернівецькій області з вимогою вжити заходів щодо демонтажу монумента. Адже біля нього збираються молодики з румунських неофашистських спільнот.
Доньку в рабство
Кілька місяців тому міліціонери розкрили справу про продаж дитини трьома циганами. Чергову спробу продати дев’ятирічну дівчинку присікли правоохоронці вже днями. Під час проведення профілактичних заходів співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, затримали непрацюючу 30–річну жінку, мешканку села Ліпнік Окницького району Молдови, яка, перебуваючи в Чернівцях, близько 22–ї години вечора на вулиці продала доньку Зінаїду за 60 тисяч гривень жительці Чернівців.
Врятувались на кладовищі
Учора, в день святих Петра і Павла, біля вірменської церкви в Чернівцях урочисто відкрили відновлені скульптури апостолів. Довгий час статуї покровителів храму вважали втраченими, аж поки один із мешканців міста, пенсіонер Валерій Квітко, не знайшов їх на занедбаній могилі кладовища на вулиці Зеленій. З’ясувалося, що один із працівників складу, на який у радянські часи було перетворено храм, аби скульптури не знищили і не попсували, перевіз їх на могилу своїх батьків на православне кладовище. Там, власне, вони й перебували весь цей час.