Володимир Плахотнюк, за деякими оцінками, є найбагатшою людиною Молдови. Він був членом молдовського парламенту кілька разів, востаннє – з лютого по липень 2019 року.
Голова комітету російської Ради федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев вважає, що міжнародна спільнота має скасувати усі взаємні санкції у зв’язку з коронавірусом, падінням цін на нафту та загрозою глобальної економічної кризи.
Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) у середу, 4 березня, погодив продовження на чергові шість місяців індивідуальних санкцій щодо Росії за «підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України».
Санкції проти Віктора Януковича та його оточення були вперше введені в березні 2014 року і відтоді продовжуються на щорічній основі. З часом ЄС почав знімати обмеження з ексчиновників через недостатні докази.
Посли ЄС продовжили візову заборону і заморожування активів проти 175 росіян і сепаратистів і 44 організацій на шість місяців за порушення територіальної цілісності України.
"Ми ніколи не відмовимося від санкцій щодо Криму, поки вони (Росія, - ред.) не вийдуть з Криму. Ми також збираємося зберегти наші санкції стосовно Східної України",- заявив постпред США при ОБСЄ Джеймс Гілмор.
Зазначається, що причиною такого голосування стало те, що Росія провела дуже ефективну інформаційну кампанію, з усіх сил намагаючись показати, що вона проти нового механізму.
Нагадаємо, ЄС вводить різні види обмежувальних заходів щодо Росії з березня 2014 року у відповідь на незаконну анексію Криму і навмисну дестабілізацію України.