Молдовський олігарх Плахотнюк потрапив до США попри санкції

10:01, 20.03.2020
Молдовський олігарх Плахотнюк потрапив до США попри санкції

Влад Плахотнюк перебуває у Сполучених Штатах попри те, що не мав права на візу.

Впливовий молдовський олігарх Влад Плахотнюк перебуває у Сполучених Штатах попри те, що не мав права на візу.

 

Це підтвердило посольство США в Кишиневі.

 

"Ми розуміємо, що Плахотнюк перебуває в Сполучених Штатах, однак зараз він під процедурою примусового виселення. Ця процедура, враховуючи можливість запиту на перегляд рішення, часто займає значний час", – йдеться в заяві посольства.

 

Посольство та Державний департамент США відмовилися надати будь-які деталі, в тому числі щодо того, коли Плахотню прибув до цієї країни, коли його можуть депортувати і чи утримують його під вартою.

 

Володимир Плахотнюк, за деякими оцінками, є найбагатшою людиною Молдови. Він був членом молдовського парламенту кілька разів, востаннє – з лютого по липень 2019 року.

 

Плахотнюк втратив вплив на владу після того, як проєвропейський альянс ACUM на чолі з Майєю Санду утворив коаліцію з Партією соціалістів Республіки Молдова. Плахотнюк, якого багато років називали "господарем Молдови", нині залишив територію країни.

 

Нагадаємо, США ввели санкції проти одного з найбагатших олігархів Молдови. Рішення було прийнято через корупційні дії Плахотнюка під час перебування на державній посаді в Молдові. Ці дії “шкодили верховенству права, значно шкодили незалежності демократичних установ Молдови”, — повідомляв Держсекретар США Майк Помпео.