Світ — не тільки сірі будні

«Як зорієнтувати населення на позитивні новини?» — запитали на презентації Асоціації добрих новин. «Населення вже давно на них зорієнтоване, — відповіла одна з учасниць заходу, проректор Української академії банківської справи Алла Ярова. — Проблема в тім, що засоби масової інформації на них ніяк не зорієнтуються». Про «перебір» негативу на сторінках та екранах говорять уже давно. Минулого століття американські дослідники порахували: дитина ще у дошкільному віці завдяки телебаченню встигає побачити близько восьми тисяч убивств та до ста тисяч інших актів насильства. Сучасні вчені цього не спростовують. Навпаки, підтверджують, що суспільство стає агресивнішим. Тобто зв’язок між інформацією ЗМІ та психічним здоров’ям соціуму — незаперечний.

Маля не іграшка — їсти просить

Маля не іграшка — їсти просить

Відомий вислів: ставлення до дітей віддзеркалює рівень розвитку суспільства, проектується на нашу ситуацію часом трагічно. Теоретично, на словах, дбаємо про права дитини, але переважно на глобальному рівні: право на освіту, на відпочинок, безпечне довкілля... На жаль, непоодинокі приклади свідчать, що багато дітей потребують значно банальнішого — просто вдосталь поїсти, уникнути знущань і навіть... катувань із боку найрідніших людей.

Нечудотворне зникнення

Нечудотворне зникнення

Чудотворна Корсунська ікона Божої Матері зникла із Сумського кафедрального Спасо–Преображенського собору вночі. Вранці пропажу православної святині помітив староста і повідомив міліцію. Поки розглядається питання про порушення кримінальної справи, фотокопії реліквії вже розіслані у всі міста України: правоохоронці хочуть відвернути спробу вивезти ікону за межі держави. Міліція звернулася до колекціонерів, знавців історії та загалом до всіх громадян із проханням повідомляти будь–яку інформацію про викрадену цінність.

«Ми хочемо вірити суду!»

Про справу Сергія Верхогляда свого часу писала «УМ», як і немало місцевих газет. Резонансною її зробила увага громадськості та Роменської районної ради на чолі з головою Олексієм Біловолом. Йшлося не про однозначне виправдання молодої людини, звинуваченої у вбивстві, — про ті непрозорі й нелогічні, на думку громади, дії правоохоронців, що супроводжували розслідування справи. Якби вина Сергія була доведена, — одна річ, але докази не були достатньо аргументованими та вмотивованими. Відтак відбулися акції на захист звинуваченого, а власне — на захист реального правосуддя.

Побачити Лондон і...

Побачити Лондон і...

Потрапивши до цього міста, мимоволі пригадала назву старого детективу: «Побачити Лондон і померти». Помирати, звісно, не хотілося. А приїхати сюди знову — варто про це мріяти. Було здивування: дивним чином сформовані стереотипи засвідчували про неповторність Парижа, неймовірність Нью–Йорка чи непотопність Венеції, але якось надто похмуро–туманно говорили про Лондон. А краса цього ґрунтовного й дещо зверхнього міста вразила. Попри щось визначне, хотілося фотографувати просто будинки. Але швидко зупинилася: знімка був вартий щонайменше кожен п’ятий...

Йдете замість їхати? Дякуйте БЮТ!

Понад 400 маршрутних таксі обласного центру залишили у вівторок свою роботу і з’їхалися до Сумської міської ради. Близько ста були пропущені міліцією на центральний майдан, решта мітингувала на прилеглих вулицях. Протистояння триває вже не один місяць. Йдеться не лише про власне тарифи — у місті не прийнята схема встановлення та погодження економічно обґрунтованої вартості проїзду. Як тільки приходять подорожчання, перевізники порушують питання про збільшення ціни на проїзд у «маршрутці». Влада їм регулярно відповідає: ви підписали договори — їздіть за встановленою ціною!

Мисливець за антенами

Мисливець за антенами

Сорок одну супутникову телевізійну антену демонтував за місяць специфічний «телемайстер». На крадіжки ходив щоранку, години з четвертої — як на роботу. Йшов вулицями, обирав будинок. «Головне, щоб на дах вихід був», — пояснив пізніше правоохоронцям. Антени брав будь–які, але найудаліше, коли траплялися з моторчиком — вони йшли найдорожче.

«Самодєлкіни» поза законом

«Самодєлкіни» поза законом

«УМ» уже розповідала про літак, сконструйований в Охтирці, який став приводом для порушення кримінальної справи. В інформації було подано дві точки зору: правоохоронців та представників авіаклубу, де будувалася крилата машина. Зрозуміло, ці точки зору не збігаються. І на думку охтирських опонентів відразу відреагували працівники відділу УБОЗ на транспорті. Вони наполягають: йдеться про несертифіковане виготовлення літака з метою продажу. А буцімто технічна творчість членів авіаклубу — то лише прикриття для планованої оборудки. Тим більше, запитують, для чого в такому разі виготовлялося два літаки?

«Окрилена» міліція

Повідомлення про підпільного авіаконструктора було мало не сенсаційним. Обласна прокуратура засвідчила, що його виявили співробітники Головного управління з боротьби з організованою злочинністю МВС України, проводячи перевірку за поданням Сумської транспортної прокуратури. В офіційній інформації йшлося, що 46–річний житель Охтирки Г., залучивши до незаконної діяльності інших осіб, організував цех із виготовлення одномоторних літаків типу «Зодіак 601» у приміщеннях приватних гаражів, розташованих у цьому райцентрі. У порушення чинного законодавства, не маючи відповідного сертифікату, він змайстрував повітряну машину з метою подальшої її реалізації. Орієнтовна ціна такого апарата — близько 30 тисяч доларів.

Пінг–понг від облради

Пінг–понг від облради

Нові звинувачення та спростування з’явилися у скандалі навколо діяльності голови Сумської обласної ради В’ячеслава Шапошніка, про що «УМ» писала ще минулого року. Опонент голови, депутат обласної ради від фракції «НУНС» Віталій Моісеєнко оприлюднив документи, котрі свідчать про можливий «дефолт» облради. Йдеться знову про ремонт адмінбудівлі та їдальні. Проведені перевірки дали привід до накладання чималих штрафів, які може призначити інспекція Державного архітектурно–будівельного контролю. Адже, виявилося, що капремонт здійснювали без технічної документації, принаймні ніхто такої у ДАБК не затверджував. За такі порушення закон передбачає штраф у розмірі 50 відсотків від вартості будівельних робіт. У даному разі це 1 876 816 гривень 83 копійки.