Нова стара історія

Нова стара історія

Майже щоосені українські клуби дають нам надію, що вони зможуть нарешті подолати бар’єр групового раунду Суперліги. Але після сходу з арени динамівської команди–зірки кінця 1990–х ці ілюзії розбиваються об сувору реальність. Цього року переможний старт киян у Лізі чемпіонів породив віру в можливість прориву, утім подальші матчі поступово звели її практично нанівець. Після позавчорашньої нічиєї з «Рубіном» у чемпіона України залишився єдиний шанс продовжити виступи в елітному турнірі — здолати вдома «Барселону». Всього лише. Але, як відомо, надія помирає останньою.

Молода Калина штангу підхопила

Молода Калина штангу підхопила

Складна система відбору на Олімпійські ігри–2012 передбачала, що залікові бали важкоатлети почнуть збирати вже на цьогорічному чемпіонаті світу — 77–му за ліком для чоловіків і 20–му для жінок. Але, подумавши, що ще, мабуть, зарано, Міжнародна федерація повернулася до старої схеми. І тепер ліцензії до Лондона видаватимуть за підсумками світових форумів 2010 і 2011 років.

Без пам’яті й уболівальників

Без пам’яті й уболівальників

Цього року міжнародний турнір пам’яті легендарного українського тренера Ігоря Турчина в Києві знову не відбудеться. Торік причиною відмови від проведення вже начебто традиційного змагання стала фінансова криза, тепер же цьому нібито «посприяла» епідемія грипу.

На хвилях емоцій

На хвилях емоцій

Хокей історично називають найшвидшою у світі грою, тож хокеїстам не звикати до калейдоскопічної зміни подій — як на майданчику, так і в житті. Минулого тижня Україну струсонула звістка, що головний тренер нашої збірної Михайло Захаров, крім мінської «Юності», очолив ще й національну команду Білорусі. Утім, як повідомив президент ФХУ Анатолій Брезвін, Захаров пообіцяв у повному обсязі виконати зобов’язання перед «синьо–жовтими», хоча є великі сумніви, що це йому вдасться.

Бронзовий присмак

Бронзовий присмак

Під завісу осені, коли більшість літніх видів іде на перерву, велосипедний спорт змінює обличчя — замість майстрів шосейних гонок на авансцену виходять трековики. Із жовтня по січень вони змагаються на чотирьох етапах Кубка світу — по одному старту щомісяця: в Манчестері (Англія), Мельбурні (Австралія), Калі (Колумбія) й Пекіні (Китай). А увінчає сезон березневий чемпіонат світу в Копенгагені.

Уже ніхто нікуди не їде

Уже ніхто нікуди не їде

Із усієї цієї компанії під вивіскою «національна збірна України» найбільше шкода Шеву. І не лише тому, що він уже ніколи не зіграє на чемпіонаті світу. Просто ця людина по–справжньому прагнула позавчора перемогти, билася на полі й виклалася до останньої краплі. Помітно, що Андрій повернувся на Батьківщину для того, аби грати в футбол, забувши про фінансові апетити й бажання дружини мешкати в Західній Європі. На жаль, і в «Динамо», і в збірній нині дуже мало таких відданих спільній справі людей, які б жили грою і для яких ця поразка стала б великою невдачею.

За трьома стільцями

За трьома стільцями

Останні події в українському хокеї ще раз підтверджують його критичний стан. Гравці залишають лави єдиного професіонального клубу — «Сокола», а деякі позбавляються й українського громадянства, аби виступати за інші збірні. Особливо шкода втрачати молодих. Боси ані київської команди, ані національної федерації змінити ситуацію не можуть. Окремі політики при потребі використовують цю видовищну гру у своїх інтересах, державна програма «Хокей України» не працює як слід. А черговою неприємною звісткою стало рішення недавно призначеного керманичем нашої збірної Михайла Захарова очолити ще й національну команду... Білорусі.

Пан або пропав

Пан або пропав

Три рази українці зупинялися за крок до фінальної частини європейського чи світового форуму, програючи в «плей–оф». Причому всі три попередні домашні матчі цього раунду наша команда завершувала з невтішним рахунком 1:1. Не влаштує він нас і цього разу. Тому в четвертому випробуванні Олексій Михайличенко налаштовує своїх підопічних на перемогу над греками в основний час — про це головний тренер «синьо–жовтих» розповів на позавчорашній прес–конференції в Кончі–Заспі.

Ціна вище за красу

Ціна вище за красу

Ажіотаж, що виникає навколо вирішальних матчів будь–якого турніру, далеко не завжди відповідає видовищності футболу, який глядачі зможуть побачити у виконанні своїх улюбленців. Зазвичай у подібних ситуаціях напругу створює ціна протистояння. Так і в нашому випадку — навряд чи від дуелі збірних України й Греції за право зіграти у фінальній частині світового форуму варто було очікувати яскравої гри. Знаючи традиційний стиль обох команд, до того ж помножений на філософію їх тренерів, без великого ризику в Афінах прогнозувалася гра від оборони, важка боротьба в середині поля й невелика кількість гольових моментів.

На Прикарпатті — пливе, а взагалі — тоне

Криза хокею в нашій державі й далі поглиблюється. Що вже й казати, якщо ледь тримається на плаву єдиний професіональний клуб — київський «Сокіл». Керівництво «біло–синіх» ніяк не може віддати гравцям борги, відтак команду за останні два тижні залишили кілька виконавців. У босів «пернатих» лише один основний шлях поповнення бюджету — фінансова підтримка від олігарха Сергія Тарути. Інших методів в арсеналі менеджерів чомусь немає.