Грузіє, Кремль вітає тебе!

Грузіє, Кремль вітає тебе!

Москва шукає союзників у Грузії. І, схоже, знаходить: у четвер столицю Росії відвідала лідер партії «Демократичний рух — єдина Грузія» Ніно Бурджанадзе. У Кремлі її радо вітав прем’єр–міністр Володимир Путін, а на батьківщині засудили колишні соратники. Нагадаємо, свого часу Бурджанадзе була одним із лідерів Революції троянд нарівні з Михаїлом Саакашвілі, очолила парламент за його першого президентства, але згодом перейшла до глави держави в досить жорстку опозицію.

Не остання з могікан

До Міжнародного жіночого дня (про який, щоправда, там навряд чи чули) у могікан штату Коннектикут сталася визначна подія: вперше за 300 років їх очолила жінка. 56–річна Лінн Малерба стала вождем одного з найбільш процвітаючих племен позавчора, але офіційно виконувати обов’язки почне з серпня. Востаннє могікани обирали своїм вождем жінку ще 1723 року.

США — Вірменії: визнаємо, сумуємо

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США визнав винищення півтора мільйона вірмен на території Османської імперії в 1915—1917 роках геноцидом. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, відповідну резолюцію було ухвалено з мінімальною перевагою: «за» проголосували 23 представники комітету, «проти» — 22. З правової точки зору ухвалений документ ні до чого не зобов’язує — тепер резолюція має надійти на розгляд Конгресу. Втім подальша доля документа залишається під питанням, адже 2007 року комітет уже затвердив схожу за змістом резолюцію, але вона так і не була винесена на розгляд Конгресу. Найімовірніше, так станеться і цього разу.

«Дойче» рідний, квітуй і шануйся...

«Дойче» рідний, квітуй і шануйся...

Рідну мову треба любити, плекати й популяризувати. Не лише в межах країни — це само собою зрозуміло — а й за кордоном. Німецький віце–канцлер і за сумісництвом міністр закордонних справ Гідо Вестервелле це добре усвідомлює. Тому, як повідомляє журнал «Штерн», днями заступник Ангели Меркель оголосив кампанію «Німецька — мова ідей». Вона має на меті популяризацію німецької мови за кордоном, у тому числі й як мови міжнаціонального спілкування.

Велике албанське переселення

Після скасування віз до країн Євросоюзу для Сербії, Македонії та Чорногорії Бельгія переживає навалу албанців із цих балканських країн. Після того як 19 грудня ЄС відкрив для них свої кордони, мешканці бідних албанських сіл першими рвонули у благодатну Європу. Доти не доступний західний плід здавався таким солодким, що серед часто неписьменних селян поповзли чутки, ніби Бельгія надає не лише притулок, а й дармові будинки для переселенців.

Тобі, Греціє!

Тобі, Греціє!

Справжній патріот — не той, хто багато про це говорить, а той, хто щось робить для своєї країни. Цю істину підтвердила славетна грецька співачка Нана Мускурі. Після того, як її рідна Греція через кризу опинилася на межі дефолту, 75–річна артистка оголосила, що віддає державі свою пенсію, яку заробила як депутат Європарламенту в 1994—99 роках. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, йдеться про суму в 25 тисяч євро щороку.

«Чилійські» пригоди земної осі

«Чилійські» пригоди земної осі

Кількість жертв суботнього землетрусу в Чилі та викликаного ним цунамі зросла до 795 осіб, але ця цифра далеко не остаточна. Як визнала президент країни Мішель Бачелет під час відвідин одного з найбільш потерпілих міст Куріко, під завалами, які зараз розбирають рятувальники, можуть бути ще сотні людей.