Сочинські проблеми Ровшана і Джумшута

«Найкраща пропозиція: робота на будівництві олімпійських об’єктів у Сочі! Потрібні геодезисти, зварювальники, електромонтери, слюсарі–сантехніки, мулярі, покрівельники, малярі. Зарплата 25—40 тисяч на місяць, проживання, харчування!» Оголошень такого типу в російських газетах останні два роки — хоч греблю гати. Після того як у липні 2007 року найпопулярніший російський курорт виборов право приймати зимову Олімпіаду–2014, влада обіцяла кинути на «стройку вєка» найкращі сили й найбільші кошти. Ще б пак — питання національного престижу!

Чужинцю, звільняй місце!

Чеська Республіка більше не видаватиме дозволів на працевлаштування громадянам України та інших держав, які не входять до Європейського Союзу (зокрема В’єтнаму, Монголії тощо). Таке рішення ухвалило чеське міністерство праці та соціальних відносин. Втратити роботу і право перебування в Чехії можуть навіть ті іноземці, які вже працюють у цій країні багато років — чинні дозволи вирішено не продовжувати.

Життя, поставлене на карти

Життя, поставлене на карти

Сорок чотири дні, 218 792 гральні карти і сталеві нерви — такого «комплекту» американцеві Брайану Бергу виявилося цілком достатньо для того, аби побити власний світовий рекорд. Із карт, загальна вага яких становить 272 кілограми, чоловік склав макет казино «Венеціанець», розташованого у китайському Макао. Як наголошують вражені представники Книги рекордів Гіннесса, котрі одразу внесли досягнення Берга до свого «талмуда», у роботі «картковий архітектор» не використав жодної краплини клею або якихось інших допоміжних речовин. Тобто якби під час своєї копіткої праці автор, скажімо, чхнув або зробив бодай один хибний рух, усе довелося б починати спочатку...

«Пацієнт», швидше, полетить

«Пацієнт», швидше, полетить

Коли європейська транснаціональна компанія «Аеробус» (Airbus) почала роботу над створенням широко розрекламованого потужного військово–транспортного літака A400M, запит на машину таких можливостей був велетенським. Офіційно проект стартував 2003 року, і вже тоді з різних країн світу на придбання нового літака надійшло близько 200 заявок. Відтоді авіапарки замовників зносилися ще більше, але омріяний транспортник до них так і не надійшов. Замість стати гордістю європейських авіабудівників, A400M ледве не став їхньою найбільшою ганьбою — вже зараз реалізація проекту відстає від графіка на три роки і потребує дедалі більших фінансових вливань.

Смерть із мачете прийшла уночі

Смерть із мачете прийшла уночі

«Була ніч, ми спали, аж тут раптом прийшли вони і почали стріляти... Сестричок застрелили одразу, маму зарізали вже надворі, а тата довго били, а далі я втік і нічого не бачив»... Такі жахливі свідчення вцілілих мешканців кількох селищ на околиці нігерійського міста Джос у штаті Плато, які постраждали від міжконфесійної різанини, цими днями публікує іноземна преса. Жорстоку розправу над іновірцями–християнами в ніч із суботи на неділю влаштували місцеві мусульмани. Їхніми жертвами стали переважно жінки, старі та діти, які не могли втекти від озброєних рушницями та мачете нападників. За різними оцінками, загинуло від 300 до 500 людей.

«Червоний шлях» на той світ

Справжня драма розігралася в неділю у шотландському місті Глазго. Біля підніжжя житлового комплексу «Ред роуд» («Червоний шлях»), який у 1960–х був найвищою будівлею Європи, виявили тіла трьох людей: чоловіка та жінки віком близько 40 і 20–річного хлопця. Як згодом з’ясувалося, подружжя з Росії та їхній син випали з 15–го поверху 31–поверхового хмарочоса. Росіяни шукали у Великій Британії політичного притулку, але влада їм у цьому відмовила.

Другий досвід після Саддама

Понад 850 тисяч солдатів і поліцейських, кілька терактів, десятки загиблих і поранених — «декорації», на тлі яких відбувалися другі після падіння режиму Саддама Хусейна парламентські вибори в Іраку, були цілком очікуваними. Попри те що явка цього разу виявилася на понад десять відсотків меншою, ніж чотири роки тому, активність виборців залишається досить високою, як для таких небезпечних умов — 62 відсотки за даними центральної виборчої комісії. І це незважаючи на залякування й погрози бойовиків із «Аль–Каїди», які обіцяли зірвати голосування. На півночі Іраку, де мешкають переважно курди, цей показник був іще вищим — майже 80 відсотків. Також міжнародні експерти відзначають той факт, що однаково активну участь у виборах брали як шиїти, які становлять переважну частину населення, так і суніти. Раніше лунали побоювання, що суніти, які за Хусейна були привілейованою меншістю, проігнорують голосування (так само, як учинили 2005 року).