Пасажир Смерть

Перед самим Різдвом в обласному центрі ховали тридцятирічного таксиста–приватника Ігоря Швеця. Його основною роботою було виготовлення надмогильних пам’ятників, чим той займався разом із батьком. Таксування ж на зовсім недавно придбаному в кредит легковику «Дачія–Логан» було додатковим підробітком, тож молодий чоловік не значився в жодній із таксофірм Тернополя (з цієї ж причини в авто не було рації, по якій можна б було повідомити про небезпеку диспетчера чи колег). Місцем його традиційної стоянки був майданчик навпроти готелю «Тернопіль» у самісінькому центрі міста. Саме там опівночі 4 січня в машину до Ігоря Швеця, за свідченням іншого таксиста, сіли двоє чоловіків і дві жінки, після чого на стоянку він більше не повернувся. Були вбивці серед цих чотирьох, чи таксист устиг висадити компанію і взяти в салон когось іншого, наразі не відомо.

Канатна дорога для ангелів

Канатна дорога для ангелів

Уже кілька років поспіль монахи тернопільського монастиря братів–францисканців східного обряду дивують мешканців обласного центру своїм оригінальним підходом до духовного та світського життя. Безперечно найоригінальнішою в місті серед кількох десятків інших є щороку й їхня різдвяна шопка — символічне декороване місце народження Христа. Цьогоріч же брати–францисканці відзначилися й у всеукраїнському масштабі, бо створили у своєму храмі святого апостола Петра на вулиці Володимира Великого (встановлення зайняло чотири дні) найбільшу українську шопку заввишки 17 і завширшки 38 метрів.

За лаштунками містерії

За лаштунками містерії

...Все почалося наприкінці далеких восьмидесятих, тобто ще за Радянського Союзу, Компартії і тотального насадження атеїзму. Коли вийти на вулицю з Різдвяною Зіркою й віншуванням маленького Ісуса на устах загрожувало навіть дуже великими неприємностями. Саме тоді група патріотично налаштованих тернопільських студентів, наслухавшись розповідей своїх батьків, вирішила відтворити забуте вертепне дійство.

Молитвами Президента

Перед приїздом на Тернопільщину глава дер­жави взяв участь у святковій літургії з нагоди освячення храму Святого Архістратига Михаїла у селі Плав’є Сколівського району Львівської області. Храм збудовано за сприяння місцевого підприємця Михайла Ватаговича, який зробив чимало добрих справ для регіону.

Чим ближче до виборів, тим більше за Ющенка

Кишенькова соціологія (незаангажованих фірм на цьому поприщі в Україні знайдеться не більше двох–трьох) зазнає фіаско. «Контори на виклик», що впродовж кількох років «ліпили» Віктору Ющенку по два–три відсотки рейтингу, і «дані» яких ретранслювали томенки, яворівські та інші недопатріоти з БЮТу, нині вимушені давати діючому главі держави 5–7%. Бо проти фактів не попреш. Хоч насправді загальноукраїнський рейтинг Ющенка як кандидата в президенти перетнув 9–відсоткову позначку (це засвідчують не лише окремі відкриті, а насамперед закриті — найоб’єктивніші — опитування), і В.Ю. вже вийшов на третю позицію в президентській гонці та наближається в цьому змаганні до Прем’єрки. У трьох же західних областях Ющенко вийшов у лідери, тенденція відчутного зростання його рейтингу «мігрує» до Центру України.

Відлиги не дочекалися...

Відлиги не дочекалися...

Миколаївські рятувальники працюють, не покладаючи рук. Станом на шосту годину ранку понеділка зі снігових заметів на автошляхах області евакуювали 41 людину: зі снігового полону звільнили автобус, сімнадцять вантажівок та сім легкових автомобілів. Як повідомила «УМ» помiчник начальникa Головного управління МНС у Миколаївськiй областi Свiтлана Водолага, за допомогою спеціальної техніки у віддалені села сьогодні постачають найнеобхідніші продукти харчування. За інформацією «Миколаївобленерго», внаслідок погіршення погодних умов від електропостачання відключено 31 населений пункт. В області працюють центри та пункти обігріву для соціально–незахищених верств населення, в яких, станом на неділю, перебували 123 особи.

Святкові ялинки зачекають

На позавчорашньому засіданні міської протиепідемічної комісії головний державний санітарний лікар Тернополя Володимир Панічев повідомив, що результати моніторингу свідчать про зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Так, станом на 16 грудня показник захворюваності на ГРВІ становив 69,41 випадка на десять тисяч населення, що на 12 відсотків більше минулорічного показника.

«Суспільство потеплішало». Ще трохи — і його можна назвати нацією

Робоча поїздка Президента на Тернопільщину була пов’язана з трьома важливими і приємними для тернополян подіями. Перша — це надання Тернопільському державному технічному університету імені Пулюя статусу національного, наказ про що Віктор Ющенко підписав на початку урочистостей у вузі. Друга — відкриття нового стаціонарного корпусу Тернопільського районного територіального медичного об’єднання. Там глава держави передав сертифікати на сучасне медичне обладнання та вручив державні нагороди й подяки усім, хто найбільше доклався до спорудження цього комплексу, у якому давно відчувалася гостра потреба.

Відчуй себе упівцем

Відчуй себе упівцем

Свого часу «УМ» розповідала про незвичайну історію села Антонівці Шумського району. Навесні 1943–го в лісі біля нього існував повстанський табір, який розвинувся у потужну базу Української Повстанської армії зі своїми продовольчими цехами, майстернею з ремонту зброї, школою військпідготовки та курсами медсестер. Відтак Антонівці стали центром легендарної Повстанської республіки.

Сміттєвий андеграунд

Як «УМ» уже повідомляла, тернополяни знову потерпають від проблем із вивезенням побутових відходів. Сміттєві контейнери майже в усіх мікрорайонах обласного центру вже тиждень, як переповнені. Навколо них — купа сміття. І єдине, що не сприяє гниттю та утворенню відповідного запаху, як це було влітку, — температура повітря.