Краса на кухні
Усе більше людей перебірливо ставляться до їжі. Бо страви мають бути не лише смачними, а й корисними. Цього разу ми зібрали рецепти страв, які зберігатимуть красу і примножуватимуть здоров’я.
У мисці свіже булькає варення...
Якими тільки ягодамифруктами не обдаровує нас літо! І ці корисні й смачні «частинки» літа ми можемо законсервувати. Розкласти в пузаті баночки класичне варення з яблук, слив чи груш уміє багато господинь. А ми спробуємо приготувати щось незвичайне.
Оленці — щука, Ніці — сом
Киянин Сергій Павленко — рибалка зі стажем. Сімейний відпочинок на Десні — починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню — найкращий вид відпочинку і для нього, і для дружини Світлани, і для доньок Оленки та Ніки. Риболовля навіть допомогла у формування сімейних традицій цієї чудової родини. Друзі сімейства впевнені: на кожен день народження старшої доньки Оленки святковий стіл прикрашатиме фарширована щука, власноруч упіймана і приготовлена главою сімейства, а на кожен день народження молодшої донечки Ніки коронною стравою обов’язково буде сом. Секрети приготування фірмових рибних наїдків від Сергія Павленка такі.
50 грамів для юшки
Анатолія Дністрового — кандидата філософських наук, автора численних романів, серед яких «Пацики», «Дроздофіла над томом Канта» і «Тибет на восьмому поверсі», поета, есеїста і критика, — друзі по перу називають рибним гуру. Він уміє правильно визначити місця для рибалки, вловити правильний напрям вітру і приготувати рибку. Навіть його творче псевдо «Дністровий» — справжнє прізвище письменника Астаф’єв — промовляє саме за себе. «Рибальство — це хобі, внутрішній відпочинок і навіть одна з форм еко–віри, — переконаний письменник. — Серйозна риболовля на 3–4 дні — це як військовий похід, це святий ритуал, у якому жінкам нічого робити».
Чорниця, яка на столі
Нинішнє літо порадувало щедрим урожаєм чорниць: на столичних ринках за півлітрову баночку темно–синіх ягід просять, в основному, 10 гривень, безпосередньо від збирачів, подалі від центру, можна купити й за 6. Чорниці називають і ягодою космонавтів, і ягодою молодості і довголіття, бо у невеликих ягідках природа зібрала всі необхідні людині вітаміни й мікроелементи. Тож не варто втрачати шанс наситити ними організм.
Жіночі витребеньки з перцем
Невід’ємною частиною етнічно–пісенного фестивалю «Країна мрій» є літературна кухня. У минулі вихідні у Києві письменники знову були креативними і непередбачуваними. Міла Іванцова, авторка романів «Родовий відмінок», «Вітражі» та «Ключі від ліфта», і Дара Корній, яка написала романи «Гонихмарник» і «Тому, що ти є», цього разу в чотири руки варили страву «Жіночі витребеньки». Звечора зготований бульйон із... сокири — це основа кулінарних витребеньок. Жінки відразу поділилися цим секретом.
Готуємо з перчиком
Полуничка по–домашньому
Цариця ягід у шампанському
Молода письменниця Юлія Чернінька полуницю шанує не лише за її незрівнянний смак. Студентка–заочниця журфаку Львiвського унiверситету iменi Івана Франка вiрить світилам тібетської медицини, які називають ягоду царицею рослин. Юлія, яка разом iз сестрою Оленою написала, зокрема, романи «Хутір Розбещених Душ» i щойно представлений «Реанiмацiя, або Легіон А», знає, що полуниця — улюблена ягода голлівудських красунь, які дбають про фігуру. Три дні на полуницях і зеленому чаї з медом — і чотирьох кілограмів зайвої ваги як і не було. До речі, антиоксидантні дії полуниці значно підсилюються... алкоголем. Тому такими популярними є десерти з полуницею і шампанським, полуницею і лікером чи ромом.