Без мене мене судили

Без мене мене судили

Коли в українських чиновників настають, так би мовити «критичні дні», які пахнуть для них відставкою, вони проявляють небачений досі ентузіазм. Недавній конфлікт Генпрокурора Віктора Шокіна з його заступником Давидом Сакварелідзе, який узявся виводити на чисту воду київських прокурорів-хабарників, не найкращим чином відбився на репутації Генерального.

Погані «Вєсті»

На ринку українських медіа давно не було інтригуючих новин. Останні дні дещо розбавили одноманітність журналістського існування: стало відомо, що Ігор Гужва — колишній редактор газети «Сєгодня» і нинішній власник медіа-холдингу «Вєсті» — продав свою частку бізнесу такій собі Ользі Семченко.

МалувАТО буде

МалувАТО буде

У великому боргу перед бійцями, котрі відстоюють цілісність України у розв’язаній Росією війні, теперішня влада і держава як така. Причому поняття боргу слід розуміти буквально: нашим солдатам завинили багато що і в моральному, і в матеріальному сенсі. Історія обіцянок почалася зі знаменитої «порошенківської тисячі», яку ми ще згадаємо нижче.

І без Навального — навала

Відразу уточнення: про намір Михаіла Саакашвілі покликати в свою одеську команду ще й Олексія Навального поки що повідомляють тільки російські ЗМІ. Але з посиланням на українські джерела — зокрема в Одеській обласній адміністрації. Вони (джерела) буцімто розвідали таке: московському опозиціонеру довірять боротися з корупцією під егідою прокурора Одеської області Зураба Адеїшвілі.

СЕКТОРальні зміни

СЕКТОРальні зміни

За останніми соцопитуваннями (авторства Київського міжнародного інституту соціології), рейтинг «Правого сектору» становить 3%. Заміри, щоправда, відбувалися до мукачівських подій. Додали вони ПС бонусів чи відмінусували, дізнаємося вже наступним разом. А поки що спостерігаємо певну нервозність у виконанні очільників «Правого сектору».

Бюджетні партії

Бюджетні партії

На додачу до президентського законопроекту щодо децентралізації депутати розглянули минулого тижня і закон про фінансування політичних партій. При розгляді документа у першому читанні за нього проголосували 245 депутатів. Новація вступить у силу не відразу, а лише з 2017 року. Як це часто буває, думки щодо доцільності нововведення розділилися. Адже все впирається в гроші: а їх у казні України і так негусто.

Зрада чи перемога?

Зрада чи перемога?

Найголовніша подія минулого тижня (а можливо, й усього поточного року) полягає у голосуванні Верховною Радою за внесення до порядку денного президентських правок до Конституції. Йдеться, наголосимо, поки що тільки про можливість вивчення правок у парламенті. Останній, до речі, може й не набрати потрібних 300 голосів, щоб закріпити перелицьовування Основного закону.

«Здали» вибори

«Здали» вибори

Хоч як довго не «запрягала» Верховна Рада, але коли терміни зовсім притисли депутатів, закон про місцеві вибори вони прийняли на одному диханні. Сталося це у вівторок увечері, після того, як укотре зібрався на засідання профільний комітет ВР, який iз моменту першого читання законопроекту накопичив аж 1548 поправок.

Донбас. Без «особливих прикмет»

Поки депутати голосували за місцеві вибори, Президент України працював над проектом змін до Конституції. Вчора Петро Порошенко у Верховній Раді, у присутності Прем’єра Яценюка, представників дипломатичного корпусу та помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд представив парламентарiям свої бачення правок до Конституції України (в тій її частині, що стосується децентралізації).

Бездонна прірва комунальників

Існує чимало способів того, як «розпилити» міський бюджет. Київ не став винаходити велосипед і пішов второваною дорогою. У столиці налічується понад 400 (вдумаймося в цифру!) комунальних підприємств. Кожне з них «працювало» в міру сил і можливостей, а всі разом вони завдали збитків на 452 мільйони гривень.