Вони прагнуть нами керувати
Сьогодні «УМ» починає проект «Вони прагнуть нами керувати». Під цією рубрикою ми знайомитимемо читачів із персоналіями, ідеями та намірами всіх без винятку учасників нинішньої парламентської кампанії. Партій та блоків, чиї списки зареєстровано в ЦВК, уже 46, а бажаючих стати нардепами за партійними списками — понад 7 тисяч. Зрозуміло, що «Україна молода» як непрофільна газета не може згадати всю цю армію. Але головні моменти та родзинки з різних списків — гарантуємо. Починаємо з тих, кого Центрвиборчком зареєстрував в останні дні перед «дедлайном».
«Помаранчевий щедрик» — «помаранчевий» рік?
Старий Новий рік політичний блок «Наша Україна» зустрічав «по-сімейному»: усім «помаранчевим» списком. Власне, саме його презентація нібито й стала підставою для святкування. Місце зустрічі — Міжнародний виставковий центр, стиль одягу — вільний вечірній. Насправді виборчий список «НУ» вже давно ні для кого не становив таємниці, але ж яка нагода! Ідея по-родинному зібратися-поспілкуватися саме на старий Новий рік належить Миколі Катеринчуку. Констатуємо: свято дійсно вдалося.
Кличко в ролі чорної Смерті
Минулої п'ятниці у дворі офісного центру на Інститутській, 28 можна було побачити доволі неоднозначну картину. Легендарні боксерські рукавички чемпіона світу Віталія Кличка висять у нього на ремені, а натомість його руки зайняті... косою. Не жіночою, а металевою, тією, що косить. Віталій підходить до Ірода в образі Януковича, пояснює, що для нього «смерть — забагато честі», і замість коси застосовує куряче яйце. Кидає та вигукує: «Яєць не мав ти зроду, то ж від яйця загнешся!». А потім тягне «пораненого» «до пекла — в Росію».
Заіржавіємо разом?
«Вони зрадили український народ! Вони відправили у відставку уряд, який захистив тебе і дав тепло в оселі!» — чорні літери на темно-помаранчевому тлі під портретами Леоніда Кравчука, Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Володимира Литвина та Петра Симоненка. Це — листівка у виконанні блоку «Нашої України» без зазначення вихідних даних, зате із текстом заяви «НУ» на звороті про «політичних маріонеток північно-східних патронів». Ідеться про ту коаліцію, яка у вівторок проголосувала за відставку «нашоукраїнського» уряду Юрія Єханурова.
Чому щира «майданівка» ставить палиці в колеса уряду з Майдану
Існують різні версії того, чому Юлія Володимирівна, починаючи з часу своєї відставки, раз по раз уперто демонструє антагонізм у стосунках з колишніми побратимами по революційному Майдану. Найпоширеніша, емоційна, думка: це — елементарна помста бізнесвумен, відставленої від пирога. Люди, які звикли оперувати системними уявленнями, кажуть, що лідерка БЮТ не тільки керується мстивими бажаннями, а й сама є керованою мстивими бажаннями інших політиків із-за меж України. Злі язики стверджують, що пані Юлія має цілком конкретні бізнесові інтереси з розпорядниками російського газу.
«Хрещений батько Конституції» Михайло Сирота: Вихід із правової колізії є
Лідери Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти оприлюднили своє ставлення до відставки уряду Юрія Єханурова. На прес-конференції в УНІАН Михайло Сирота та Андрій Федур висловили свої міркування щодо серйозної конституційної колізії, яка виникла внаслідок такого рішення. Зміни до Конституції, які стосуються повноважень Президента та парламенту, вже набрали чинності, нагадали представники блоку.
А караван іде?
Мабуть, якби це був не газ, знайшлося б щось інше. Коли в розпалі передвиборча кампанія, тема для гарячих дебатів завжди знаходиться. Але ніде правди діти — з газом нашим політикам таки пощастило. Бо такого благодатного поля для критики влади і, що головне, тривалого самопіару (і влади, й опозиції) ще пошукати. Отже, шоу триває: «газова війна», нібито скінчившись (чи надовго?) на міждержавному рівні, знайшла своє продовження на внутрішньополітичному «ринку» України. Попит породжує пропозицію: електорат чекає пояснень, і він їх отримує.
Анатолій Кінах: Принципова позиція Президента й уряду врятувала всю українську економіку
Угода про врегулюваннявідносин у газовій сфері
Відкрите акціонерне товариство «Газпром» (Російська Федерація), іменоване надалі Газпром, в особі Голови Правління О.Б.Міллера, який діє на підставі Статуту, з одного боку, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (Україна), іменована надалі Нафтогаз України, в особі Голови Правління О. Г.Івченка, який діє на підставі Статуту, з іншого боку, а також Компанія «Росукренерго» (Швейцарія), іменована надалі Росукренерго, в особі виконавчих директорів О. А. Пальчикова і К. А. Чуйченка, які діють на підставі Установчого договору, іменовані разом Сторони, прагнучи на взаємовигідній основі врегулювати взаємні відносини в газовій сфері, уклали дану Угоду, домовившись про таке: