Боргів не прощатимуть

Нещодавно Віктор Янукович повідомив, що ціна природного газу для населення, яку встановлено з 1 липня на рівні 414 гривень за тисячу кубометрів, до кінця року підвищуватися не буде. При цьому Прем'єр додав, що на 2007 рік уряд намагатиметься вибудовувати такі стосунки зі своїми партнерами, щоб не допустити різкого зростання цін. Нагадаємо, що з 1 травня цього року в Україні тариф на «блакитне паливо» для згаданої категоріх споживачів було збільшено на 25 відсотків. Потім з 1 липня ціну на природний газ для населення підвищили ще на 85 відсотків. Тому й пролунали заспокійливі слова Прем'єра: мовляв, далі «блакитне паливо» для людей не дорожчатиме.

Газова столиця

Газова столиця

Попри фінансові труднощі, НАК «Нафтогаз України» має надійні і безвідмовні підрозділи. Скажімо, таку прибуткову і перспективну структуру, як Дочірня Компанія «Укргазвидобування» та одна з її філій — «Шебелинкагазвидобування», що на Харківщині. Це підприємство забезпечує щорічний видобуток природного газу в обсязі 6,6 мільярда кубометрів, що становить третину загальнодержавного видобутку України. Окрасою ГПУ «Шебелинкагазвидобування» є Кобзівське газоконденсатне родовище. За великим рахунком, це просто дарунок долі. Воно вважається найперспективнішим з-поміж усіх родовищ, відкритих за роки незалежності України. Про нього голосно заговорили, коли постало питання про подорожчання імпортного енергоносія. Прогнозні ресурси «блакитного палива» в тутешніх глибоко залягаючих покладах, за розрахунками УкрНДІгазу, становлять 56 мільярдів 180 мільйонів кубометрів.

Компанія народної довіри

Компанія народної довіри

Холдингова компанія «Київміськбуд» реалізує значущі для столиці проекти і всією своєю діяльністю надає можливість зробити обгрунтовані висновки щодо перспектив містобудівної політики. Безперечним державницьким здобутком компанії за десять років її ринкової діяльності стало розроблення ефективних та надійних схем залучення інвестицій населення в будівництво і стійкий розвиток соціальних програм.

Вибіркова прозорість,

Хоч не вельми бурхливо, та все ж відбувається «прибирання» у владних кабінетах з огляду на конституційну реформу. Зокрема, тиждень тому постановою Кабінету Міністрів було затверджено перелік органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується урядом через відповідних міністрів. Таким чином було частково перерозподілено між Верховною Радою та Кабміном повноваження Президента України згідно із змінами до Конституції, які набули чинності з 1 січня цього року. Але, як уже зазначалося експертами, вищезгадані зміни набрали чинності, тоді як багато питань діяльності центральних органів виконавчої влади так і залишилися неврегульованими іншими нормативними актами.

«Хрещений батько Конституції» Михайло Сирота: Вихід із правової колізії є

Лідери Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти оприлюднили своє ставлення до відставки уряду Юрія Єханурова. На прес-конференції в УНІАН Михайло Сирота та Андрій Федур висловили свої міркування щодо серйозної конституційної колізії, яка виникла внаслідок такого рішення. Зміни до Конституції, які стосуються повноважень Президента та парламенту, вже набрали чинності, нагадали представники блоку.

Народний проект

Народний проект

Експеримент у житловому будівництві — вагомий чинник новітньої державної соціальної політики — те, чим може пишатися українська столиця. Надійними схемами розв'язати для себе квартирне питання скористалися понад 50 тисяч родин киян, і більше 30 тисяч громадян створили для себе надійне підгрунтя заможної старості, відкривши власні пенсійні рахунки. Чутки про надійне економічне підгрунтя, на якому базується експеримент, розійшлися країною. Тепер соціальні та економічні технології «Київміськбуду» ввійшли в практику багатьох регіонiв. Утім термін дії експерименту, встановлений відповідним законом, закінчується. А отже, настав час підбиття підсумків і вибору. Уряд і парламент, керівництво галузі, головне економічне відомство країни, банківська спільнота і, зрештою, самі громадяни повинні для себе вирішити, яка має бути подальша доля набутого досвіду й ідей, які народилися в ході експерименту.

Донкіхоти нашого гаманця

Президент дав доручення розробити державні цільові програми із захисту прав споживачів. Про те, що це означає для нас із вами, говорили на засіданні прес-клубу «Якість», який почав працювати на базі Департаменту у справах захисту споживачів у Києві. Адже часто-густо пересічний покупець навіть не знає, куди йому звертатися по захист від недоброякісних послуг. Проте справа навіть не в цьому, тому що захист, як і агресія, вимагає витрат. А у більшості випадків ніхто або майже ніхто не бажає дарма витрачати свою енергію на безнадійні проекти. Так от, можна вважати, що згаданий департамент взявся за подібні проекти, причому розгорнув їх відразу в кількох секторах. Ідеться про житлово-комунальний сектор, муніципальний транспорт, дрібнооптові ринки, рекламні послуги, автозаправні станції — саме тут найчастіше обдурюють нашого брата.

«Дорожня карта» із Брюсселя

Упродовж останніх років захист прав споживача став складовою державної політики. Утім на початку цього року, під час великих перестановок у центральних органах виконавчої влади, Держспоживстандарт ледь не ліквідували. На щастя, цей тиск вдалося припинити. Тим паче що всіма своїми діями Держспоживстандарт довів: він є не тільки наглядовим та контролюючим органом, а насамперед — правозахисним, якому не байдужа доля громадянина-споживача. Крім того, важко було б пояснити ліквідацію Держспоживстандарту на тлі євроатлантичних устремлінь України. Навіть цивілізована Європа визнає, що на її ринок щорічно потрапляє від 7 до 9 відсотків фальсифікату, неякісних та небезпечних для життя та здоров'я людей продуктів.

Контракти без сюрпризів

Світовий попит і ціни на залізорудну сировину, на думку експертів, зростатимуть. На ринку утворився дефіцит руди, який, згідно з прогнозами фахівців, може бути ліквідований лише в 2007—2009 роках. Поки що ж промисловість стикається з катастрофічною нестачею сировини. Очікується, що слідом за світовими цінами підвищаться ціни на українському ринку, і це підтверджує ситуація, що склалася минулого року. Базу залізорудної сировини представляє насамперед Криворізький залізорудний басейн. Він має величезний потенціал гематитових руд, що містять велику кількість заліза, — а втім, їх роками накопичують у відвалах. І справа зовсім не в тому, що немає кому ці руди переробляти. В Україні виробничих потужностей у гірничовидобувному комплексі більш ніж достатньо. При цьому залишок запасів багатих руд на родовищах — величезний. Однак, як не парадоксально, в Україні погіршується ситуація із забезпеченням металургійних підприємств вітчизняною сировиною.