Українці підняли голови

Українці підняли голови

21–шу річницю «України молодої» журналісти газети вчора «відзначили» на «лінії фронту» — в гущі вуличних маніфестації на захист української мови.

Новий Майдан розгорнувся під Українським домом. Учора о 18–й тут відбувся черговий «збір» — мітинг проти ухвалення мовного закону Колесніченка—Ківалова. Місце дислокації було обрано не випадково: саме на середу Президент Янукович призначив у цьому приміщенні свою прес–конференцію за підсумками півріччя. Тому саме сюди після кричущого голосування «регіонально–тушківської» більшості Верховної Ради почали підтягуватися люди — щоб висловити протест проти парламентського «бєспрєдєлу» й закликати Президента не підписувати сфальсифікований закон, спрямований на розкол країни.

Хоча патріотів було порівняно небагато — трохи більше тисячі, вони відбили атаки «Беркута», витримали дію сльозогінного газу і зрештою змусили «регіоналів» відступити. Чин вулиці був не останнім фактором у рішенні спікера Литвина відмовитися від підписання убивчого для української мови закону.

Проїзд із перешкодами

Проїзд із перешкодами

Після багаторічних обіцянок уже колишнього мера Леоніда Черновецького про будівництво мережі велосипедних доріжок у Києві керманич міськадміністрації Олександр Попов демонстративно взявся за справу і словом, і «ділом».

Як тебе не бруднити, Києве мій?

Британський дослідницький центр Economist Intelligence Unit (який належить журналу Economist) визнав Київ найбруднішим містом Європи. Основні причини — велика кількість вихлопних газів, невпорядковані смітники й погана водопровідна вода. Забруднення повітря спричинила тотальна автомобілізація населення, яка в останні роки била всі рекорди. Навіть економічна криза не переломила цю динаміку, лише тимчасово пригальмувавши зростання кількості автомобілів, відзначають екологи.

Схили «їдуть» на Узвіз

Схили «їдуть» на Узвіз

З–під Андріївської церкви «поплив» схил. Як розповідають очевидці — художники, що торгують картинами під храмом, — землю, яка вивалилася на алею і практично перегородила прохід, вони після обвалу вивозили самі. Її натиск на кам’яно–металеве огородження був настільки сильним, що потріскався паркан.

Дім Мурашка віддали столиці

У понеділок Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва та оголосив нове рішення, яким повністю задовольнив вимогу прокуратури. Він повернув земельну ділянку в охоронній зоні Софії, де розташована, зокрема, садиба Мурашка (відомого київського художника минулого століття), територіальній громаді Києва.

Прорив дружньої України

Прорив дружньої України

У Києві чиновники не змогли «розрулити» питання туризму самотужки. Пиво, сцену, екрани та стюардів організували, а от щоб забезпечити закордонним гостям дозвілля й показати місто — то тут не обійшлося без підтримки приватників та громадських активістів. Організація «Інтересний Київ», яка вже кілька років організовує екскурсії містом, взялася за облаштування в столиці Туристичного інформаційного центру, залучивши до своєї роботи небайдужих та ініціативних людей з усієї України.

«Півтора року тому поруч зі станцією метро «Хрещатик» ми облаштували Туристичний інформаційний центр, він якраз біля фан–зони, — розповідає директор «Інтересного Києва» Арсеній Фінберг. — Це була робота великої команди небайдужих людей».

За його словами, кілька компаній та громадських ініціатив — ­«Оупен–Київ», «Френдлі Юкрейн», «Інтересний Київ» та структура фан–посольств УЄФА — об’єдналися, аби довести, що Україна та українці — це не расисти, живодери та жертви режиму, а передовсім гостинні, щирі люди з багатою історією та культурою. Спільними зусиллями було частково вирішено питання проведення екскурсій для туристів. Такі тури щодня безплатно проводять у центрі міста для двох груп по 20–30 людей. Крім цього, великою популярністю користувалися оглядова екскурсія на двоповерховому туристичному автобусі та екскурсії на теплоходах від Річкового порту. Взялися і за розв’язання проблеми проживання гостей Євро–2012 — ініціатива «Френдлі Юкрейн» забезпечила безплатне поселення фанів у домівки українців.

Підбиваючи підсумки Євро у своїй царині, організатори Тури­стичного інфоцентру та активісти, що допомагають закордонним уболівальникам, розповіли про екскурсійні пріоритети «футбольних» гостей Києва та нашу перемогу в інформаційній війні.

Референдум ні про що

Референдум ні про що

«УМ» нещодавно вже писала про те, як амбітні молоді люди з–під крила лояльних до голови міськадміністрації фракцій проводять в усіх районах Києва маніпулятивні громадські збори. На них збирають підписи на підтримку першого столичного референдуму. Мета цієї затії — не тільки отримати «добро» від киян на проведення цього «віча», а й проагітувати за ключове його питання — затвердження нового генерального плану столиці. Звичайно, не забувши при цьому наголосити на всюдисущому «покращенні», яке місту несе Олександр Попов.

Із того часу хвиля, яку запустив голова адміністрації, стала помітно потужнішою — крім згаданих зборів, підписи тепер збирають просто на вулиці — у «фірмових» ятках iз жовтими прапорцями «Перший референдум киян», із яких роздають поліграфічну продукцію з Поповим, випущену за міський кошт. До «просвітницької роботи» підключили і зірок естради та спортсменів — вони розпливаються у посмішках на агітках–лайтбоксах, обіцяючи і кращий транспорт, і більше скверів, і захист Лаври і Дніпрових схилів.

«УМ» вирішила з’ясувати, як проходить законспірована передвиборча кампанія ставленика «регіоналів» і чому питання, винесені на референдум, називають маячнею або утопією.

Екскурсійний «лікнеп» від столиці

Екскурсійний «лікнеп» від столиці

В Україні стартував сезон відпусток: хтось мріє про море, хтось — про гори. А комусь до вподоби й звичайні оглядові екскурсії найбільш відомими містами України. У трійку найулюбленіших туристичних «точок» нашої держави, безумовно, потрапляє і столиця. У Києві є на що подивитися не тільки туристу–новачку — «стольний град» приховує чимало невідомих і цікавих фактів навіть для корінних киян. Тож ніколи не пізно вирушити на екскурсію навіть рідним містом. Про цікавинки, байки й туристичні секрети столиці «УМ» розповіли представники спільноти «Захоплюючий Київ», яка об’єднує істориків та києвознаців. Разом з екскурсоводом спільноти Ганною Шевчук ми й собі вирушили на пошуки невідомого Києва.

Батиєва гора обростає сміттям,

Колись тут археологи знайшли залишки могильників Зарубинецької культури (II — IV століття нашої ери): на межі XІХ—ХХ століття на цьому місці виникло поселення робітників–залізничників. Тепер територія Батиєвої гори примітна через комунальні проблеми — мешканці багатоповерхівок вулиці Заломова кілька років скаржаться на проблеми з вивезенням сміття — КП «Батиївське», яке цим займається, попри численні скарги мешканців, ситуацію ігнорує. А кияни потерпають від смороду переповнених контейнерів, які ніяк не приберуть у закриті приміщення чи бодай подалі від вікон мешканців.

Таки сяде

Таки сяде

Олексій Ведула, 19–річний студент, який разом із сусідом–однолітком Романом Полібіним жорстоко знущався над собаками, знімаючи катування на відео, відбуватиме 4–річний строк у в’язниці. Відповідне рішення виніс Святошинський районний суд столиці у понеділок по обіді. Суддя Лариса Косик повідомила, що Ведула засуджується на 6 місяців позбавлення волі за ч. 1 ст. 299 (жорстоке поводження з тваринами) та на 4 роки — за ч. 3 ст. 300 (розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості) Кримінального кодексу (КК).