Багато не треба...

Багато не треба...

Багато хто з батьків вважає, що давати дітям «градусні» напої не можна через те, що алкоголь впливає на психіку малюка і в майбутньому може призвести до алкоголізму. Водночас існує чимала армія дорослих, які не бачать нічого страшного у прикладанні дошкільнят та школярів до пляшечки з пивом, вином, а часом і більш міцним напоєм. Картина, коли шести-семирічним учасникам святкового застілля замість лимонаду наливають шампанське, в Україні нікого не дивує. Як і ситуація, коли малюк тягнеться до маминої банки з пивом і під схвальні вигуки дорослих робить кілька ковтків.

Бабця-камікадзе

Автолюбителі-чоловіки кажуть, що жінки за кермом — це найстрашніше, що тільки може бути на дорозі. Певно, після інциденту, який трапився на вихіднi, французькі жандарми висловлювали аналогічну думку. А все з вини 80-річної автомобілістки, яка проїхала 16 км проти руху автомобілів по швидкісній трасі й не помітила свого порушення правил.

Руки мив? Покажи!

Більш як дві третини людей не дотримуються правил елементарної гігієни в повсякденному житті, і серед чоловіків нечупар набагато більше, ніж серед жінок. Як передають «Медновини», такого досить несподіваного висновку дійшли співробітники Комітету з гігієни Великобританії. Дослідники з'ясували, що більшість людей не миють руки після відвідування туалету, перед готуванням їжі, після кашлю або чхання, після поїздки у громадському транспорті тощо. Причому така поведінка характерна не для представників слаборозвинених африканських племен, у яких і мило є не в кожній домівці, а для цілком цивілізованих мешканців Туманного Альбіону.

«Елітна» афера, том 116-й

Як повідомляє УНІАН iз посиланням на заступника міністра внутрішніх справ України, начальника Головного слідчого управління МВС Василя Боднаря, Головне слідче управління завершило розслідування кримінальної справи відносно Андрія Терентьєва, якого було затримано у лютому минулого року. Обсяг кримінальної справи, яка стосується наймасштабнішої в історії країни квартирної афери, становить 116 томів. Це вже друга «елітна» справа — перша була порушена проти генерального директора ТОВ «Фінансово-будівельна група «Еліта-Центр» Ігоря Циганка.

Музика «мотора»

Видатний хірург, легенда кардіології Микола Амосов свого часу сказав, що чути шуми в серці — дуже непросто. І річ не в тім, що фонендоскоп — трубка, яку лікар прикладає до грудної клітки пацієнта — дає не найчистіший звук. Річ у вмінні медика «розшифровувати» все, що йому вдалося почути за допомогою аускультації (прослуховування) серця, і відрізняти нешкідливі постукування від сигналів SOS.

Новий рівень лікування критичних захворювань

Новий рівень лікування критичних захворювань

Вітчизняні медики б'ють на сполох — від серцево-судинних патологій щороку помирають більш як 480 тисяч українців, ще 100 тисяч життів на рік забирає рак. І ситуація погіршується — через несприятливу екологічну ситуацію, тенденції до стрімкого старіння населення, а також через недоступність для більшості з нас найсучасніших методів діагностики й лікування, які можна отримати лише в закордонних клініках за великі гроші.

«Жирний» ген

«Жирний» ген

Дослідники з Оксфордського коледжу вивчили геном більш як 40 тисяч чоловіків та жінок і з'ясували вельми цікаву річ. Люди, які мають дві копії певної генетичної послідовності, мають проблеми із зайвою вагою на 70 відсотків частіше, ніж їхні однолітки з нормальними генами, і гладшають навіть від води і вітамінних салатиків. Як передає «Медікінформ», людям із генетичною схильністю до повноти дуже важко скорегувати свою масу тіла за допомогою фізичних вправ й обмеження спожитих калорій.

Підземні «консерви»

Дивне щось коїться з цією «забориспільською» станцією на Сирецько-Печерській лінії! Спочатку столичне керівництво виділяє гроші на будівництво об'єкта на, м'яко кажучи, малозаселеній території та малює чудові картини продовження гілки до Дарницького вокзалу, потім кілька разів змінює думку, консервує будівництво, додає грошей, знову міркує, кому потрібна та станція серед лісу, і, зрештою, коли «Червоний хутір» повністю готовий — з пандусами для інвалідів, потужними ліфтами й іншим модним начинням, коли метрополітенівці вже планувати урочисте відкриття станції восени цього року, міська влада вирішує... знову її законсерувати!

Бородавки геть!

Німеччина стала першою європейською країною, яка внесла «жіночу» вакцинацію до рекомендованого списку, нарівні зi щепленням від правця чи дифтерії. Слідом за Німеччиною таке ж рішення ухвалив уряд Італії. Як передає «Медікінформ», медики мають для цього всі підстави. За даними ВООЗ, у світі щороку діагностують понад 500 тисяч випадків захворювання на рак шийки матки. Більше 200 тисяч жінок помирають від цього захворювання.

Не хворій у вихідні!

Пацієнти, які потрапляють до лікарні з загостреннями серцево-судинних захворювань у вихідні, одержують набагато менший обсяг допомоги й внаслідок цього помирають частіше від людей, які занедужали у будні. Як передає «Медпортал», це підтверджують результати двох досліджень, опублікованих у США.