Сила «смердючої троянди»

Чорна смородина в усіх її видах вважається найактивнішим народним засобом, здатним полегшити стан пацієнта при грипі та застуді. Ягода цінується, в першу чергу, за високий вміст вітаміну С. На 100 грамів чорної смородини припадає 170 міліграмів вітаміну, який покращує імунітет. Сушені, свіжі, заморожені ягоди або смородинове варення заливають окропом і вживають до трьох склянок вітамінного напою на день. Якщо ягід немає, можна нарізати з кущів смородини жменю сухих гілочок, залити окропом і пити отриманий «чай» перед сном. Щоправда, прихильники фітотерапії мусять з обережністю ковтати аптечні порошки й таблетки, які також містять «ударні» дози вітаміну С. Інакше можна постраждати від передозування.

Штучна нирка у кишені

Люди, які страджають від хронічної ниркової недостатності, змушені регулярно звільняти кров від токсинів. Для того щоб провести гемодіаліз, пацієнтів під’єднують до стаціонарних апаратів «штучна нирка». Хворі мусять приходити до лікарні 2—3 рази на тиждень і щоразу лежати по 4—12 годин, чекаючи, поки штучні фільтри очистять кров.

Паливо для «мотора»

Паливо для «мотора»

Людське серце виконує грандіозну роботу, щодоби скорочуючись майже сто тисяч разів і перекачуючи через себе приблизно вісім тисяч літрів крові. А протягом середньостатистичного життя цей м’язовий орган пропускає через себе 150 мільйонів літрів крові, виконуючи 330 мільярдів ударів.

Без хліба і води

Англійські дослідники з Інституту дитячого здоров’я у Лондоні виявили, що висококалорійне харчування в перші дні життя дитини підвищує ризик розвитку багатьох захворювань, і в першу чергу — цукрового діабету. Про це повідомляють «Медновини». Практика свідчить: багато молодих матерів, які мешкають у Туманному Альбіоні, вважають, що грудного молока недостатньо для нормального розвитку дитини.

Ти у мене в печінках сидиш!

Ти у мене в печінках сидиш!

Печінка виконує в організмі роль потужного центру з переробки та утилізації найрізноманітніших токсинів, які потрапляють у кров через шкіру, слизові оболонки, органи дихання й травлення. Тому захворювання цього органу завжди позначається на загальному стані всього організму. Щороку від гепатитів різного походження в Україні гинуть тисячі людей. Сьогодні ми говоритимемо про вірусний гепатит — хворобу, яка набуває актуальності в усьому світі. Чим небезпечні для людини вірусні гепатити? Де можна «підчепити» цю заразу? Наскільки точні результати дає діагностика, яку сьогодні здійснюють українські фахівці? Відповіді на ці та багато інших запитань «УМ» отримала від президента науково–виробничого онкологічного і кардіологічного центру «Max–Well», відомого вченого–мікробіолога, спеціаліста в галузі інфекційних захворювань та імунології, доктора біологічних наук, професора Кеннета Алібека.

Контрацептив для ракової клітини

Контрацептив для ракової клітини

45 років тому студент Івано–Франківського медінституту Анатолій Потопальський створив препарат на основі чистотілу, який при потраплянні в організм припиняв розмноження ракових клітин. Ліки, скомпоновані на основі органічних сполук чистотілу та протипухлинного препарату тіофосфаміду, були менш токсичними, але більш ефективними від усіх своїх попередників. Результативність амітозину (від «а» — заперечення, «мітоз» — поділ клітин) навіть у лікуванні «важких» онкохворих була доведена і в лабораторіях, і в медичній практиці. Втім розробка так і не отримала «зеленого світла». Ліцензії на виготовлення препарату (що означало б налагодження масового випуску) винахіднику не вдалося отримати й досі...

Грипозний кур’єр

Важко знайти українця, якому б не подобалося шурхотіти папірцями з портретами Тараса Григоровича, Лариси Петрівни або Григорія Савича. Тримати в руках кругленькі суми грошей люблять практично всі. Утім, як застерігають медики, гроші можуть стати небезпечним джерелом зарази під час епідемії грипу. Спеціалісти вірусологічної лабораторії однієї з клінік Женеви довели, що збудник інфекційного захворювання зберігається на паперових грошах протягом 1—2 діб після того, як купюри побували в руках хворої людини.

Держава пенсіонерів

Щомісяця в світі стає на мільйон більше 60річних чоловіків і жінок. А до 2050 року, як передбачають демографи, тенденція старіння населення, яка давно охопила Україну, пошириться на всі континенти. Тоді особи, старші від 60 років, становитимуть половину дорослого населення планети. І прийматимуть від іншої половини планети привітання з Міжнародним днем людей похилого віку, який традиційно відзначається першого жовтня.

Шокуюча випивка

Медиків із лікарні Ріо Хортега (Іспанія) неабияк стурбовали п'ять випадків серйозних алергійних реакцій, які виникли в людей після вживання вина або виноградного соку. Як повідомляють «Медновини», у трьох пацієнтів почервоніло обличчя й набрякли губи, в одного проявилися симптоми, які нагадують астму. П'ятий пацієнт узагалі ледь не помер від найнебезпечнішого прояву алергії — анафілактичного шоку. Зрештою все закінчилося добре — пацієнтів вилікували й відпустили додому. Однак лікарі були збентежені — вони ніяк не могли встановити причину алергії. За допомогою серії тестів медики відкинули найбільш імовірні варіанти алергенів. За словами керівника дослідження Алісії Арментії, ані екстракт винограду, ані білок яйця (його іноді додають у вино в процесі виготовлення) алергійної реакції у пацієнтів не викликав.