Зірки зі стелі для київських готелів

Зірки зі стелі для київських готелів

Туристичні подорожі до Єгипту не завжди є відвідинами раю, як це описують у рекламних буклетах. «Купувала найдорожчий квиток із проживанням у чотиризірковому готелі, а поселили нас ну просто в якийсь сарай!» — досі ображено згадує свою літню відпустку в країні пірамід моя подруга Марина. В її номері не було води і навіть туалету. Сортир, наче в нашому селі, знаходився на вулиці — просто під вікном української шукачки заморського відпочинку. Всю відпустку Марина виношувала план страшної «помсти» туристичній агенції, а коли повернулася додому, впіймала від неї величезного облизня. Їй ввічливо пояснили: «Ми ж попереджали, що поселимо в ЄГИПЕТСЬКИЙ чотиризірковий готель, а у них — свої мірки комфортності».
Якщо така інформація насторожила вас — не переймайтеся: Схід — справа тонка. Зате тепер українці, які сповна відчули єгипетський «комфорт» і стандарти якості, можуть собі уявити, що відчуває, приміром, консервативний англієць, котрий на час ділової поїздки поселиться в київському «чотиризірковому» готелі. Він так само ризикує «нарватися» на «східні» стандарти тут, у столиці України. Скрипучі ліжка, вечірня ванна з крижаною водою і таргани — це далеко не всі неприємності, що можуть звалитися на закордонного гостя у житлі з начебто чотирма зірками. Київська міська державна адміністрація вирішила подолати це неподобство. Як запевнили «УМ» у Головному управлінні комунального і готельного господарств та туризму столиці, до 1 вересня стандарти надання готельних послуг у Києві підтягнуть до європейського рівня, а всі «нічліжки» сертифікують. Якщо доведеться, навіть примусово.

Комети бізнес «не колишуть»

Комети бізнес «не колишуть»

Щороку від нових забудов у центрі Києва стає все тісніше, тому незаконно спорудженими офісами в історичній частині столиці киян не здивуєш. Цього разу «паленим» війнуло з найвищого київського пагорба, де ось уже понад 160 років безбідно існувала Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Спокій столичних дослідників піднебесся порушили чутки про те, що компанія «ТММ» збирається збудувати на їхній території звичайний житловий масив. Поки що остаточного рішення про подальшу діяльність обсерваторії немає. Єдине, що точно обіцяють астрономам, так це зберегти центральний комплекс установи. Інші прибудови знесуть, щоб не заважали будівельникам. Знаючи, як вирішуються такі справи, вчені вже зараз б'ють на сполох, побоюючись, що долю їхньої установи вирішать, не питаючись думки професорсько-викладацького складу. І заявляють, що поява висотних будинків поруч з обсерваторією поставить хрест на усіх дослідах, які вони проводять.

Почім «палена» квартирка?

Почім «палена» квартирка?

Майже у кожній газеті оголошень на продаж столичного житла можна наштовхнутися на, здавалося б, ідеальну квартиру: і площею така, як потрібно, і стан — добрий, і коштує дешевше, ніж інші. Проте досвідчений брокер порекомендує вам не потикати туди й носа. «Вона — «палена», — пояснює директор брокерського агентства «Еммануїл» Віктор Відута. У Києві це вже своєрідний вид бізнесу — торгівля сумнівним житлом за «підмазаними» документами. Зв'яжися з такими продавцями, і клопоту не обберешся. Наприклад, заплатиш за квартиру гроші, а потім виявиться, що її справжні хазяї (які й не здогадувалися, що їхнє помешкання продали, поки вони виїжджали на заробітки за кордон), повертаються і викидають тебе з начебто новопридбаного житла на вулицю.

Городецький повернеться у бронзi, Святослав зустрiне з мечем

Городецький повернеться у бронзi, Святослав зустрiне з мечем

Підтвердженням того, що людина побачила світ, завжди є фотографії біля визначних пам'ятників. І чим більше у вас таких фото, тим більше маєте шансів вразити друзів, знайомих і родичів, підсовуючи їм сімейні альбоми під час чергових іменин-хрестин. У Києві, якому на кількість монументів нарікати гріх, місць для зйомок цьогоріч стане ще більше. Тепер до компанії загальних улюбленців — пам'ятника Шевченку і Голохвастову з Пронею Прокопівною — приєднаються й нові персонажі...

Слідами альпіністів

Учора Міністерство закордонних справ України подало обнадійливу інформацію про те, що пошуки українських альпіністів-спортсменів, що зникли у Кабардино-Балкарії на початку місяця, поновлено. Йшлося навіть про те, ніби рятувальники помітили пакет консервів із українськими назвами, який залишили після себе наші туристи.

У воду — хоч iз «мосту»

У воду — хоч iз «мосту»

Хто не мріє навесні після зимових «об'їдань» скинути зайві кілограми і знову перетворитися на стрункого та дзвінкого Аполлона чи Венеру? А де можна це зробити приємно і «не напряжно»? Правильно, у воді. А значить, пора іти в басейн. Як з'ясувалося, комфортно поплавати чи позайматися водною гімнастикою в Києві не така вже й розкіш — цілком по кишені людині з середньостатистичним столичним заробітком. Приміром, один сеанс водних процедур обійдеться в 6—14 гривень. От тільки куди краще піти...

Друзів у біді не кидають

Друзів у біді не кидають

На Приельбруссі десятий день не подають про себе вістку українські альпіністи. Позавчора для участі в пошуково-рятувальних роботах вилетів народний депутат Юрій Костенко. Він відкинув усі нагальні справи й приєднався до 40 українських альпіністів, котрі намагаються знайти зниклих безвісти Миколу Горюнова, Сашка Ростольного, Максима Польського та Юрія Стрельникова. «У цій групі є два моїх товариші, з якими ми робили сходження. Серед них Юрій Стрельников, який не дійшов кількасот метрів до вершини Евересту, бо помирав його колега-альпініст, якого він виніс на собі — такого у світовій практиці не було, — розповів перед від'їздом Юрій Костенко. — Боляче було чути звістку, що їх група зникла. Ми все зробимо, щоб їх знайти, і дай Боже, щоб вони лишилися живими».

Сам на сам із небезпекою

В Кабардино-Балкарії четверту добу не поновлюються пошуки чотирьох українських альпіністів, які цього понеділка не вийшли на зв'язок по рації бази «Шхельда». Остання знаходиться на більш ніж двотисячній висоті, недалеко від міста Нальчик. Її свого часу називали «колискою альпспорту». Зараз її слава знову відроджується. Щороку в цій місцевості проводяться інструкторські майстер-класи. Втім українські спортсмени Микола Горюнов, Сашко Ростольний, Максим Польський та Юрій Стрельников до «Шхельди» не дійшли.

Останній кутовий «Локомотива»

Останній кутовий «Локомотива»

Керівництво Південно-західної залізниці без попереджень виштовхнуло на вулицю 600 дітей і 80 тренерів столичної дитячо-юнацької спортивної школи «Локомотив». І все це лише заради того, щоб збудувати на історичному стадіоні, де тренувалися підлітки, модний фітнес-центр.
Без жодного дозволу на будроботи від київської влади транспортники підігнали на стадіон техніку, переорали бігові доріжки й вирили котлован. А сторожі спорткомплексу суворо наказали на «об'єкт» нікого не пускати. Втім керівництву Південно-західної залізниці боятися нічого: схоже, у них є надійний «дах». Кажуть, що територію для майбутнього центру ще восени оглядав сам міністр транспорту Георгій Кірпа.

Майор Вихор: Я досі пам'ятаю всю інформацію про агентів, з якими працював

Майор Вихор: Я досі пам'ятаю всю інформацію про агентів, з якими працював

Позавчора у Центральному будинку офіцерів Збройних cил України зібралась велика кількість військових. Зазвичай стільки вояків з'являється, либонь, тільки на святкові паради, втім цього разу вони прийшли на день народження свого вихователя, полковника у відставці, Героя України — Євгена Березняка.
Євгенові Степановичу, більш відомому як «майор Вихор», виповнилося дев'яносто. Як основоположник сучасної української розвідки до звання Героя України Євген Березняк отримав ще й орден «Богдана Хмельницького» другого ступеня, а також іменну зброю, сувенірні шаблі. Привітати розвідника Вихора прийшла вся військова еліта України: міністр оборони Євген Марчук, керівництво Ради національної безпеки й оборони України, представники київської влади, ветерани афганської війни та співробітники російської й польської розвідки. До речі, останні не забули, що свого часу Євген Степанович врятував від руйнування старовинне польське місто Краків, а тому запросили його разом із дружиною навідатися в гості — до краків'ян.