Буде на Троєщині метро,

Буде на Троєщині метро,

Кардинально змінити обличчя київської привокзальної площі протягом кількох років збирається київська влада. Для цього за приміщенням Центрального залізничного вокзалу збудують другий вихід із метро, що суттєво розвантажить пасажиропотоки. Як розповів «УМ» начальник Київметрополітену Микола Шавловський, новий вихід із метро збираються розмістити якраз навпроти «Привокзального» ринку, на місці трикутної клумби, де зараз припарковуються машини.

Дачі для «ледачих»

Дачі для «ледачих»

Як би не старалася столична влада забудувати центральну частину Києва елітним житлом, рано чи пізно на всіх бажаючих землі не вистачить. Шукати її тоді доведеться вже за межею міста. Кияни, які зрозуміли це, зараз намагаються забезпечити себе хоч і невеликим, але своїм приміським будиночком. Дачний відпочинок завойовує популярність серед представників столичного «середнього класу». Цікавитися київські покупці стали навіть колись безперспективними будинками біля Київського моря. Як і де слід підбирати дачу під Києвом і чи варто поспішати з її купівлею, «УМ» дізнавалася у столичних фахівців із питань нерухомості.

Хробакам спокiй тiльки снитиметься

Справа масового захворювання київських малюків знову виринула на поверхню. «Молочну фабрику-кухню дитячого харчування № 1» на Троєщині, сирками якої цієї весни отруїлися близько п'ятисот немовлят, реорганізують у комунальне підприємство. Принаймні депутати Київради прийняли відповідне рішення. Щоб подібні ситуації не виникали у майбутньому, в кухню закуплять нові холодильники і дезінфікуюче обладнання. «Потрібно встановити спеціальні автоклави (в народі їх називають «молочними танками». — Авт.), щоб дезінфікувати інвентар. Ця система дуже схожа на танк із величезними герметичними дверима, в ній дезiнфікується молоко. Використовувати таку машину можна три роки, у нас же вони працювали другий десяток», — визнає голова комісії Київради з питань охорони здоров'я Михайло Салюта. За його словами, на молочну фабрику також завезуть спеціальні системи промивки трубопроводів, щоб... вивести червів.

Во ім'я Кирила і Врубеля

Во ім'я Кирила і Врубеля

Розташована на Куренівці Кирилівська церква серед знавців вважається настільки ж цінною, як і столичні Михайлівський Золотоверхий собор чи Києво-Печерська лавра. Збудована у ХІІ столітті культова споруда залишається одним із небагатьох вцілілих взірців архітектури княжої доби. А її фрески за майстерністю виконання і збереженістю є унікальними не лише для України — подібних немає навіть на території колишнього Радянського Союзу.
Тому й ціни київському храму немає. Точніше, її не знають. Що не заважає безцінній святині кілька десятиліть поспіль чекати на генеральний ремонт: увесь час грошей вистачає хіба на косметичні. Фахівці-реставратори б'ють на сполох. Без належного догляду будівля тріщить по швах, а її стіни роз'їдає грибок. Знавці переконують, якщо Кирилівську церкву не врятувати зараз, то незабаром Київ «осиротіє» на ще одну історичну пам'ятку.

Хто знову «порве» «Євробачення»?

Учора з Києва від'їхала делегація закордонних експертів, які оглядали можливі місця для «Євробачення». На жаль, обіцяний остаточний варіант, де ж саме відбуватиметься конкурс, не названо. Конкуренція зберігається між Палацом спорту та Міжнародним виставковим комплексом. «Варіант провести все на лайнері ми відкинули. Насправді це не нова ідея: організатори фестивалю пропонують конкурс на воді всім країнам, де свого часу відбувалося «Євробачення» і на території яких є море. Досі жодна з них не погоджувалась — надто ризиковано», — розповів президент Національної телекомпанії України Олександр Савенко. Над рештою ж варіантів іноземці вирішили ще помізкувати. Що краще — добудовувати нове приміщення (виставковий комплекс) чи відновити старе (Палац спорту)? До того ж, необхідно, щоб поруч із комплексом була достатня кількість готелів для розміщення потоку фанатів, груп підтимки та журналістів.

Трансляція з води

Трансляція з води

Сьогодні з Києва від'їжджає делегація представників Європейської мовної спілки, наглядової ради та експертів пісенного конкурсу «Євробачення-2005», яким невдовзі пообіцяли обрати місце проведення дійства. Для цього поважні гості впродовж трьох днів оглядали можливі сценічні майданчики, а їх поки що три — Міжнародний виставковий комплекс на Лівому березі Дніпра, Палац спорту і... пароплав. До речі, провести ювілейні «співи» на судні посеред Дніпра запропонував директор телевізійного департаменту Європейської мовної спілки Бйорн Еріксен. «Я переконую своїх колег, що таке рішення було б найграндіознішим і найкрасивішим телепроектом, тим більше що «Євробачення-2005» буде 50-м і Україна мусить не просто показати красиві виступи. Ваше завдання — здивувати весь світ. Це буде не концерт для 15 тисяч фанатів, котрі до вас приїдуть, а телепродукт, який дивитиметься 800-мільйонна глядацька аудиторія з 45 країн світу», — вважає Бйорн Еріксен.

З вітерцем — без музички!

З вітерцем — без музички!

«Вибачте за затримку, — випалила якось відома письменниця Оксана Забужко слухачам, котрі прийшли на її відкриті лекції. — Зупинила «мерс», думала швидше до вас доїду, а натомість потрапила в пробку. Півгодини довелося терпіти, як водій «мордував» мене блотними «пєснями». І незручно ж було попросити вимкнути цей жах». Киян, коли послуговуватись лексикою пані Забужко, в маршрутках «мордують» щодня. Мешканцям столиці добиратися з роботи у час пік часто доводиться не лише скоцюрбившись на одній нозі, а ще й з «хрипким»: «я уб'ю тєбя, лодочнік» над вухом. Сперечатися ж із водієм «бусика» про музичні смаки марна витрата часу. Принаймні так було донедавна.

Секрети пляжного піску

Секрети пляжного піску

До початку купального сезону столичні комунальники завезли 700 тисяч кубометрів свіжого насипу, визначили «заборонені» території і тепер кажуть, що комфортність відпочинку повністю залежить від можливостей нашого гаманця.
Якщо кілька тижнів ви мріяли про близьку відпустку і вже навіть склали план дій на відпочинок у Криму, але в останню мить облюбована ідея з гуркотом провалилася, не засмучуйтеся. Здивувати колег морською (ну майже морською) засмагою можна й не виїжджаючи до солоної води. Принаймні в цьому запевнили «УМ» фахівці державного комунального підприємства з охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм міста Києва «Плесо». У розпорядженні киян та їхніх гостей цьогоріч аж 24 міських пляжі та 35 відпочинкових територій біля ставків і озер. Головне — знати місця.

І воду, й тепло під один холдинг звело

Улітку кияни переживають пору масових профілактичних робіт із тепломережами, а простіше кажучи, доки міські служби замінюють старі труби на нові — гріють воду в каструлях і відрах. Втім без «гарячої» мешканці столиці часто залишаються й узимку. «Тепленьку» іноді «вирубають» без жодних попереджень і оголошень, причому від диспетчера з ЖЕКу добитися відповіді, коли «дадуть гарячу воду», майже нереально. Останній зазвичай переводить стрілки на водоканал. Але якщо звернутися по довідку туди, на ваше обурення лише розведуть руками і повідомлять, що цим питанням займається ЖЕК...

«Коли ведеш дівчину в кіно, під дверима кінотеатру її не залишиш,» —

«Коли ведеш дівчину в кіно, під дверима кінотеатру її не залишиш,» —

Позавчора ввечері стомлена і сумна команда Олександра Пономарьова повернулася в Україну з французького містечка Ля Рошель, так і не позмагавшись за золото «Форту Буайяр». Одразу по приїзді хлопці й дівчата роз'їхались по домівках, а потім зібралися знову, щоб розповісти журналістам про конфлікт із генеральним директором телеканалу «1+1» Володимиром Оселедчиком. «УМ» уже повідомляла, що саме він не дозволив дочці лідера «Нашої України» зніматися в популярному телепроекті «Форт Буайяр», аргументувавши це тим, що на його каналі Ющенко не буде.