Що шукали люди в масках?

Учора вночі невідомі у масках увірвалися до приміщення Вишгородської міської ради і, можливо, викрали звідти документи. Про це «УМ» повідомили у приймальні міськради. Напад було скоєно о пів на п'яту ночі, а повідомив міліцію про надзвичайну подію місцевий житель, охоронець райдержадміністрації, яка знаходиться в одному приміщенні з радою.

Дніпро, розведений хлором

Дніпро, розведений хлором

Нас постійно переконують, що вода, яку ми п'ємо, відповідає всім стандартам і нормам. Тільки от чомусь київський чай прийнято називати хлорованим, чашка такого напою миттєво викликає печію, а столичні дерматологи радять приймати ванни лише в «літній», а не гарячій воді. І то не більше 20 хвилин. «Моя вам порада — якщо хочете красиво виглядати, не грійтеся у воді, бо робити це, знаючи, яка вона у Києві, — просто знущання над шкірою», — застерегла мене знайома-косметолог. Втім і самі санлікарі визнають: цьогоріч столичну воду довелося хлорувати підвищеними дозами. І це тоді, коли в Європі метод хлорування води давно визнали небезпечним для здоров'я й перейшли на очистку озоном. Київська влада констатує, мовляв, на тепер такі методи їй не по кишені. І визнає: нині для того, щоб виконати нові жорсткіші вимоги якості київської води, в останню додають максимально припустиму кількість хлору і коагулянту...

Український спортсмен — на Ай-Петрі рекордсмен

Український спортсмен — на Ай-Петрі рекордсмен

Непересічне рекорд-шоу стартувало в курортному місті Ялта минулої суботи. Віце-президент Автомобільної федерації України Сергій Малик встановив рекорд, який став не тільки загальноукраїнським, а й уже претендує на те, щоб потрапити у Книгу рекордів Гіннесса. За 46 хвилин і 57 секунд він піднявся на боліді на гору Ай-Петрі на висоту 1221 метр! Організували цю акцію Книга рекордів України, Київський міський автомотоклуб за підтримки Державної туристичної адміністрації України, уряду Криму та Ялтинської міськдержадміністрації.

І нехай Шумахер кусає лікті!

Завтра в Ялті відбудеться рекордний заїзд боліда класу «Формула» на гору Ай-Петрі. Під час акції 37-річний пілот Сергій Малик обіцяє піднятися на верхівку Ай-Петрі, а це — 1234 метри! Організувати таку непересічну акцію взялися Книга рекордів України та Київський міський автомотоклуб за підтримки Державної туристичної адміністрації України, уряду Криму та Ялтинської міської ради.

Два Довженки на Шулявці

Наступного року до Дня Києва в столиці з'явиться ще один пам'ятник. Звести монумент всесвітньо відомому українському кінорежисеру Олександру Довженку обіцяє «Діамантбанк». «Ми хочемо зробити пам'ятник нетривіальним. Довженко мав, на перший погляд, нібито і нескладний типаж, але все ж таки є дуже багато людей, які його знали і пам'ятають, тому наша задача — зробити скульптуру кінорежисера такою, щоб його друзі прийшли,подивилися і сказали: «Так, це Сашко!», — поділився начальник Головного управління охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко.

«Ми не будемо їсти до останнього» —

Учора на Хрещатику, під приміщенням інформаційної агенції УНІАН вони голодували другий день. Серед протестуючих лише чоловіки. Головна їхня вимога — дозволити мешканцям гуртожитку заводу «Більшовик», що розташований на вулиці Виборзькій, 22, приватизувати житло. «Керівництво заводу «Більшовик» не дозволяє нам приватизувати наші кімнати, в яких ми живемо десятки років, і це незважаючи на те, що ще 6 серпня мер Києва Омельченко підписав розпорядження про передачу нашого гуртожитку в комунальну власність міста», — розповідає «УМ» організатор голодування Євген Катюх. І додає, що вийти на площу люди погодились, коли гуртожитком поповзли чутки , що директор заводу збирається продати приміщення, а людей «порозпихувати» по комуналках.

Сан Санич і Алхімік

Сан Санич і Алхімік

Учора один із найпопулярніших авторів світу Пауло Коельо відвідав столицю України. Автор «Алхіміка» зустрівся з київським міським головою Олександром Омельченком, який і вручив йому орден «Знак пошани» та іменний годинник, а також пообіцяв екскурсію по Києву.

Біблія українською

Біблія українською

Перший повний переклад Біблії сучасною українською літературною церковною мовою презентував вчора журналістам Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Подію вже встигли охрестити визначною датою в історії незалежної України, і не безпідставно. «Вихід цього перекладу має дуже велике значення для помісної церкви. Адже Українська помісна церква це церква, яка діє в межах нашого народу. А чому ж тоді в нас богослужіння проводилися церковнослов'янською, а не українською мовою, тоді як у помісній грузинській церкві богослужіння звучать грузинською, болгарській — болгарською?» — пояснив Патріарх Філарет.

Гостини в козака Мамая

Гостини в козака Мамая

У забудованому Києві все менше залишається затишних місцин, куди хочеться втекти від шуму після напруженого робочого тижня. Навіть старий друзяка Поділ якось непомітно перетворився на розколошканий вулик. А меланхолікам і романтикам шукати усамітнення доводиться за межами міста. Втім незабаром у самому центрі столиці з'явиться привітне українське... село. Роботи з його оздоблення вже добігають кінця. Тож куточок архітектури та побуту ( інакше — «Мамаєва Слобода» в парку Відрадний) прийматиме відвідувачів уже наступного року. Село в місті займе 9 гектарів землі, а за довжиною буде не меншим, нiж Хрещатик. Мешканці Відрадного вже встигли охрестити це село Пирогів-2. Однак розробники проекту такі порівняння сприймають з обуренням. Кажуть, що не старалися зробити зі «Слободи» музей, бо в останніх українську культуру лише консервують. У «Мамаєвій Слободі» декорацій та експонатів не буде принципово: у козацькій церкві служитимуть службу, а в млинi молотимуть зерно...

«Фільтруйте базар», панове силовики!

«Фільтруйте базар», панове силовики!

Скандал довкола ринку «Троєщина», що давно вже переріс у політичну площину, учора отримав продовження. Лідер Української народної партії, котрий входить до блоку «Наша Україна», Юрій Костенко направив міністру внутрішніх справ Миколі Білоконю листа з юридичною оцінкою дій МВС. У листі Юрій Іванович вимагає звільнити із посад винних у розповсюдженні неправдивої інформації силовиків, добровільно відшкодувати УНП три мільйони гривень і дати спростування неправдивої інформації.