Ворог чекає, коли ми схибимо

Навесні 1944-го командир УПА «Захід» Грім сказав, що недалеко від полонини Малиновище з’явилось якесь військо у формі УПА. Кажуть, що вони з Волині. Через деякий час надійшла інформація вже з Волині про відділ у військовій формі та про інші відділи, які прийшли туди на місце таборування УПА — це три сотні.

Хто кого хрестив

Хто кого хрестив

«За що ж боролися з ляхами?

За що боролися з ордами?

За що скородили списами

Московські ребра?»

(Тарас Шевченко)

«Батьківщина» далі обіцяє

Шановна редакціє, прошу зробити запит. У цих обіцяльників (об’єднана опозиція ВО «Батькіщина» під орудою Юлії Тимошенко, куди ввійшов і «Фронт змін» Арсенія Яценюка, на попередніх парламентських виборах. — Ред.), які нам, виборцям, державі обіцяли, що як ми за них на виборах проголосуємо, то вони узаконять свої обіцянки.

Не питай у Венеції, як карати хапуг

Не питай у Венеції, як карати хапуг

Такі спогади, які описані у статті «Правда неоголошеної війни» в «УМ» від 22 грудня 2015 р., друкуються не вперше. Читаєш, і серце кров’ю обливається. Хотілося поділитися тим, що сам особисто чув від воїнів Другої світової війни 1939-45 рр.

Найвищий канон

У вашій газеті за 21 січня прочитала листа Антона Каденюка «Безбожники, залиште віру нам». Цілком погоджуюсь із тим, що політичні прихильники, підтримуючи московську церкву, самі стають співучасниками антиукраїнських діянь. Церкву Московського патріархату в Україні називають українською, але в ній нічого українського — ані мови, ані поваги до Української держави.

Чи підходить чужий «псалтир» під наш «монастир»?

Венеціанська комісія та Аmnesty International розцінили заборону Комуністичної партії України як порушення прав свободи самовираження і зазначили, що відповідне рішення Окружного адміністративного суду Києва від 16 грудня 2015 р. має бути скасоване.

Гаплик,

Гаплик,

Така думка виникла під час перегляду 27 січня на «5-му каналі» телешоу «Підсумок дня». Народний депутат від «Батьківщини» виклав бачення фракцією механізму виходу з урядової кризи: переформатування коаліції, призначення Прем’єр-міністра і профільних міністрів; представлення кожним міністром проблем, які він береться вирішити; узагальнення посильних для міністрів проблем у програмі уряду; укладання коаліційної угоди — і вперед!..

Добрий заробок

Хто не пам’ятає хрестоматійного оповідання Івана Франка «Добрий заробок»? Як ото незаможний селянин надумав трохи підзаробити, мітли в’яжучи. Та цісарський фінінспектор так обклав його податком, що бідака лишився газдівства. Але ж то було ще за часів прабабці Австрії, скажете ви. Ми, дякувати Богові, діждалися жити у власній державі.