Козацький бум у Гречаному

Козацький бум у Гречаному

Відома приказка про трьох українців, серед яких неодмінно виявиться два гетьмани, на думку спала невипадково. За великим рахунком, у Гречаному, доволі скромному селі на Петриківщині, помережаному покинутими напризволяще садибами, серед яких не рідкість — древні хати зі скособоченими солом’яними стріхами, саме так і сталося...

Спочатку були квадратні яблука

Спочатку були квадратні яблука

Якби цар Салтан із казки Пушкіна сьогодні посадив перед собою корабельників, які об’їхали весь світ, і вкотре запитав: «Ладно ль за морем, иль худо? И какое в свете чудо?», він би не переслухав історії про «чудо» до кінця свого життя. Так уже влаштований світ, цивілізація XXI століття, що дивувати і вражати стало нашим спортом. Але здивувати чи вразити нас при цьому стає дедалі важче. Одне з туристичних «чудес світу» — дизайнерський готель «Адам і Єва» в турецькому місті Белєк, куди власник холдингу Kayi Group Талга Гергюлю запросив групу українських журналістів.

Білий камінь Дністра

Білий камінь Дністра

Я їхав до одного з найдавніших міст України. Їхав електричкою з Одеси, яка зупинялася навіть на морському узбережжі. Їхав більш як дві години, аби нарешті вийти сонячної осінньої днини в містечку з довгою назвою і такою ж покрученою історією під назвою Білгород–Дністровський.

Від озер і до печери

Від озер і до печери

Позавчора на Трухановому острові в Києві Оргкомітет Всеукраїнської акції «Сім природних чудес України» нарешті підбив підсумки й оголосив переможців. Ними стали (за абеткою): Асканія–Нова (біосферний заповідник, Херсонщина), Дністровський каньйон (Вінницька, Івано–Франківська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області), Гранітно–степове Побужжя (регіонально–ландшафтний парк, Миколаївщина), Мармурова печера (АР Крим), Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина) та два озера — Світязь ( Волинь) і Синевир (Закарпаття). Окрім цього, Оргкомітет нагородив спеціальними відзнаками акції такі унікальні природні об’єкти: Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент (Крим), Олешківські піски (Херсонщина), Оптимістична печера (Тернопільщина).

Справжні дива там, де повінь

Справжні дива там, де повінь

Нагадаємо, що місяць тому, на Івана Купала, під час святкування етноліта на озері Світязь, що на Волині, було оголошено Топ–21 природних чудес України. При цьому претендентів на місце у фіналі від усіх регіонів України було рівно сто. Від купальського старту минув рівно місяць й нині фаза фінального інтернет–голосування за сімку кращих природних див добігає кінця. Уже 26 серпня, після голосування в «павутинні» та остаточного слова експертів, Оргкомітет загальнонаціональної акції «Сім природних чудес України» на чолі з ініціатором конкурсу, народним депутатом Миколою Томенком, на території Київської фортеці офіційно оголосить сімку переможців. Наразі ж, за сімнадцять днів до цього «часу Х» стабільно лідирують наступні природні чудеса...

Електрифікація «Софіївки»

Електрифікація «Софіївки»

Відомий національний дендропарк «Со­фіївка» НАН України в місті Умань переходить на використання екологічно чистого транспорту: елекромаршруток та електросміттєвозів, повідомляє УНІАН. За словами директора «Софіївки» Івана Косенка, перші дві платні електромаршрутки, подаровані бізнесменом, почали возити туристів по території парку, яка складає близько 155 гектарів, ще наприкінці липня.

Обери свої сім чудес України

Оголошена кілька місяців тому всеукраїнська акція «Сім чудес України» перебуває на самому піку. Минулих вихідних, на день Івана Купала з магічною датою (07.07.07), голова оргкомітету акції Микола Томенко оголосив 21 пам'ятку-претендента на звання одного з семи чудес України та вручив пам'ятні відзнаки представникам цих чудових об'єктів, якi «вийшли у фiнал». Черговий етап акції відбувся у відомому парку «Софіївка», що в Умані, під час святкування тут фестивалю «Етноліто».

Сім «Йо!»

Сім «Йо!»

Увечері в суботу на стадіоні «Да Луш» у Лісабоні було оголошено список семи чудес сучасного світу. В рамках урочистостей, ведучими яких були американська акторка Хіларі Свонк, індійська кінозірка Біпаша Басу та британець Бен Найтлі, перед глядачами виступили відомі співаки та артисти, зокрема Чака Хан, Дженніфер Лопес, Хосе Каррерас, Алессандро Сафіна та Хоакін Кортес. Дату оголошення вибрано не випадково, бо сімка з давніх часів вважалася щасливою цифрою, а поєднання 07.07.07 і взагалі вважається магічним.

Чудеса Рівненщини

Чудеса Рівненщини

Щаслива цифра сім подобається багатьом. У тому числі й заступнику Голови Верховної Ради Миколі Томенку, який започаткував акцію «Сім чудес України», головна мета якої — пізнати Україну, її неповторні краєвиди, цікаву історію та багаті туристичні й відпочинкові можливості. За три місяці організатори акції збираються відшукати в Україні свої «піраміди», «Висячі сади Семираміди», «Олександрійську бібліотеку» чи «Колос Родосський». I вже на Івана Купала, або 07.07.07 (магічні сімки), оголосити їхній перелік. Мовляв, є в Україні власні чудеса! Такі, що мають зацікавити не лише українського туриста, а й вибагливого іноземного. Щоб допомогти їм визначитися, куди саме поїхати та де залишити власні гроші, й було започатковано цю акцію. Старт узято на древній Волині — у Рівненській області.

Ніч у музеї,

Ніч у музеї,

Подорожуючи Європою, я намагаюся відвідувати якомога більше музеїв. Наприклад, приїхавши в Париж, звичайно — в Лувр. Дві години екскурсії-пробіжки по музею за 17 євро з туристичною групою створили візію «я бачив Мону Лізу», але приємного піднесення, яке зазвичай з'являється після відвідин «прекрасного», не залишили. Втім відвідувачів у найвідомішому музеї світу стільки, що цілий день у неймовірній штовханині навіть найзатятіший мистецвознавець не витримає. З другого боку, на музей Ван Гога в Амстердамі (10 євро) більше двох годин і не потрібно — полотна генія тут займають лише два з половиною поверхи. А в будинку-музеї Моцарта в австрійському Зальцбургу, крім самого факту існування будівлі, де народився композитор, експонатів yсередині майже немає. Таке ж враження у мене склалося після відвідин будинку, де народився Бетховен — у Бонні. Але дивлячись щоразу на звивисті черги — в даному випадку біля кожного з перелічених музеїв — я щиро дивуюся. Йдеться, звичайно, про вміння європейців із мінімуму експонатів зробити цукерку в привабливому фантику.